Пәні: Тіл дамыту
Сабақтың тақырыбы: У, Ы, Д әріптері мен дыбыстары
Сабақтың мақсаты: У, ы, д дыбыстары мен әріптнрін таныту. Бұл дыбыстың кездесетін сөздерімен таныстыру, мағынасын таныту
Көрнекті құралдар: суреттер
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Әдіс -тәсілдері: көрнекілік
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.
Кіріспе әңгіме:
«Керекті әріпті қой» ойыны
...ық, қ...ыршақ, ж...лан, ...д...с, а...ам, қа..., ....ала, ...оп
Осы сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды
С уретпен жұмыс:
Дәптермен жұмыс
Суретпен құралған мәтінін дәптерге жазады.
Ауызша жұмыс:
Уылдырық сөзін пайдаланып, сөз құрайды. Ол сөзге дыбыстық талдау жасайды.
Қорытынды___т,_м,_н_қандай_дыбыс_Күні:__Пәні:_Тіл_дамыту__Сабақтың_тақырыбы:_Ң,_Ғ,С_әріптері_мен_дыбыстары'>Қорытынды___Л,_ы,_д_қандай_дыбыс__Пәні:_Тіл_дамыту__Сабақтың_тақырыбы:_Т,_М,_Н_әріптері_мен_дыбыстары'>Қорытынды
Л, ы, д қандай дыбыс?
Пәні: Тіл дамыту
Сабақтың тақырыбы: Т, М, Н әріптері мен дыбыстары
Сабақтың мақсаты: Т, м, н дыбыстары мен әріптнрін таныту. Бұл дыбыстың кездесетін сөздерімен таныстыру, мағынасын таныту
Балаларға әріптерді таныту;
Сөздік қорларын молайту, алған білімдерін қалыптастыру
Елін мақтан етуге, сүюге тәрбиелеу
Көрнекті құралдар: суреттер
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Әдіс -тәсілдері: көрнекілік
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.
Кіріспе әңгіме:
«Керекті әріпті қой» ойыны
қа...ық, ...оқылдақ, ...ысық, та...ақ, а...а, қары...даш
сөздерді пайдаланып, сөйлем құрайды
Суретпен жұмыс:
Дәптермен жұмыс
Қыста айна, Айдалада ақ отау,
Көктемде су Аузы – мұрны жоқ отау
/Мұз/ /Жұмыртқа/
Тонын кие туған, Белі бүкір, алысқа түкір
Жалап бетін жуған /Мылтық/
Қорытынды
т, м, н қандай дыбыс?
Күні:
Пәні: Тіл дамыту
Сабақтың тақырыбы: Ң, Ғ,С әріптері мен дыбыстары
Сабақтың мақсаты: ң, ғ, с дыбыстары мен әріптнрін таныту. Бұл дыбыстың кездесетін сөздерімен таныстыру, мағынасын таныту
Балаларға әріптерді таныту;
Сөздік қорларын молайту, алған білімдерін қалыптастыру
Елін мақтан етуге, сүюге тәрбиелеу
Көрнекті құралдар: суреттер
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Әдіс -тәсілдері: көрнекілік
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.
Кіріспе әңгіме:
Ағада бар, Өмірде жоқ, Сарымсақты, сәбізді
Менде жоқ. Өңірде бар, Сауысқанды, сағызды
Жағада бар, Ауырда жоқ, Ең басында қай әріп?
Жеңде жоқ. Жеңілде бар. Сабы жоқ орақ тәрізді?
(Ғ) Бұл қай әріп? /Ң /С/
Суретпен жұмыс:
Дәптермен жұмыс
Берілген суретпен сөйлем құрап жазады
Қорытынды
ң, ғ, с қандай дыбыс?
Достарыңызбен бөлісу: |