Сабақтың тақырыбы: Ш. Мұртаза “Тұтқын бала” әңгімесіндегі Бала Тұрардың бейнесі Сабақтың мақсаты



жүктеу 0,9 Mb.
Дата19.11.2018
өлшемі0,9 Mb.
#21714
түріСабақ

Сабақтың мақсаты:

  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік: Жас Тұрардың тауқыметке толы тағдыр белестерін тереңірек меңгерту, қоғамдағы әлеуметтік теңсіздік, заман шындығының көріністерін талдау.
  • Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін, қиялын дамыту, шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру. Қоғам қайраткері Тұрардың қызық та, қиын өмірінің кей тұстарынан деректер беру.
  • Тәрбиелік: Шығарма арқылы оқушыларды ата - анасын қадірлеуге, елін - жерін сүюге, намысшылдыққа, төзімділікке, қайсарлыққа сондай - ақ, білімнің шыңының зор екендігін түсінуге тәрбиелеу

Сабақтың кезеңдері

  • Сабақтың кезеңдері
  • І. Қызығушылықты ояту “Өрмекшінің торы”
  • ІІ.Мағынаны тану
  • 1.Үй тапсырмасын сұрау
  • 2.Топпен жұмыс. Шығарманы композициялық, сюжеттік талдау. Тұрарға мінездеме
  • 3.Дәптермен жұмыс
  • 4.Сергіту сәті
  • 5.Тұрар туралы толықтырулар, бейнебаян көрсету
  • ІІІ.Ойтолғаныс
  • 6.”Екі жақты жазба күнделігі”

1. «Ойлы болсаң , озып көр»

  • 1. «Ойлы болсаң , озып көр»
  • І топ «Зерек Тұрар» Әңгіменің композициялық құрлысына талдау, Тұрарға мінездеме.
  • 1. Әңгіменің басталуы
  • 2. Әңгіменің дамуы
  • 3.Әңгіменің байланысуы
  • 4.Әңгіменің шиеленісуі
  • 5. Шарықтау шегі
  • 6. Әңгіменің шешімі

1. «Ойлы болсаң , озып көр»

  • 1. «Ойлы болсаң , озып көр»
  • ІІ топ «Арманшыл Тұрар» Әңгімеге сюжеттік талдау, әр бөліміне тақырып қою. Тұрарға мінездеме

“Болар бала алысқа қарайды”

  • “Болар бала алысқа қарайды”
  • Дәпермен жұмыс
  • Әңгімедегі қосалқы кейіпкерлерді жазу

Шерхан Мұртаза

  • Шерхан Мұртаза

Тұрар-еңбекқор

  • Тұрар-еңбекқор

Тұрар-сезімтал

  • Тұрар-сезімтал

Тұрар-білімге құштар

  • Тұрар-білімге құштар

Тұрар-арманшыл, намысшыл

  • Тұрар-арманшыл, намысшыл

“Екі жақты жазба күнделігі”

  • “Екі жақты жазба күнделігі”
  • Әңгімеден үзінді
  • Оқушы пікірі
  • -Турарка , сен де шоқына сал, пайдасы болмаса, зияны жоқ. «Иә, құдай, көкемді дарға асылудан сақта » десең мүмкін құдайдың құлағына шалынар. Үш саусағыңды бүрістіріп, маңдайыңмен екі иығыңа тигізе салу , әрі-беріден соң қиын да емес. Бірақ соған қолың бармайтын бір құдірет жүректе тұр.

Рефлексия

  • Рефлексия
  • “Таудың шыңы”

жүктеу 0,9 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау