Сабақтың тақырыбы: Сандардың арифметикалық ортасы,өзгеріс ауқымы,модасы тақырыбына есептер шығару



жүктеу 2,82 Mb.
Дата19.11.2018
өлшемі2,82 Mb.
#21802
түріСабақ

Математикадан іскерлік ойын сабағы 5-сынып

  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сандардың арифметикалық
  • ортасы,өзгеріс ауқымы,модасы
  • тақырыбына есептер
  • шығару
  • Есбол орта мектебі
  • Пән мұғалімі: Аманғалиева Гүлмира Бертайқызы.
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік мақсаты: Бірнеше санның арифметикалық ортасын табуды,берілген қатардың өзгеріс ауқымын,модасын табуды үйрете отырып,оқушылардың білімге деген қызығушылықтарын арттыру,қызықтыру арқылы білімін тереңдету.
  • Дамытушылық мақсаты:Статистикалық сипаттамалардың түрлеріне байланысты есептерді қаржылық сауаттылық пәнімен байланыстырып кәсіби бейімін дамыту.
  • Тәрбиелік мақсаты: Кәсіпкерлікке,іскерлікке баулу,болашақта өмірдегі өзгерістерге ойлы көзқараспен қарауға пайымдауға тәрбиелеу.
  • Сабақтың өту барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі.
  • 2. “Биржа” ойыны. /Деңгейлік тапсырмалар/
  • 3. “Бизнес-жоспар” /Мазмұнды есептер./
  • 4. “Жас қаржыгерлер” ойыны
  • 5. Жәрмеңке.
  • 6 Аукцион.
  • 7. Үйге тапсырма.
  • 8. Қорытынды.Оқушыларды бағалау.
  • "Биржа" ойыны
  • І деңгей Құны:200 теңге
  • 1 сұрақ
  • Статистикалық сипаттаманың неше түрін білеміз?
  • 2-сұрақ
  • Бірнеше санның арифметикалық ортасы қалай табылады?
  • 3-сұрақ
  • Берілген сандардың өзгеріс ауқымы деген не?
  • 4-сұрақ
  • Сандардың модасы қалай табылады?
  • "Биржа" ойыны
  • ІІ деңгей Құны :500 теңге
  • Ауызша есеп.
  • 30 бен 50 3) 15 пен 17 5) 1,2 мен 1,8
  • 100 бен 90 4) 7 мен 9 6) 0,6 мен 0,4
  • Сандардың арифметикалық ортасын табыңдар.
  • "Биржа" ойыны
  • ІІІ деңгей Құны: 1000 теңге
  • Карточкамен жұмыс
  • 1. Көп нүктенің орнына тиісті сипаттаманың атын жазыңдар
  • 15+21+17+18+19=90
  • 90:5=18 Сандардың -------------------------------------18
  • 2) 3,5; 4,8; 4,7; 4,8 Сандардың ---------------------4, 8
  • 41; 43; 40; 39 Сандардың -------------------------4
  • 2,5; 3; 2,5; 1,8; 1,8 Сандардың --------------2,5және1,8
  • "Бизнес- жоспар"
  • 2000 теңге
  • Құны
  • Қор жинау биржасы.
  • Оқулықпен жұмыс:
  • №1281
  • Данияр аулаған балықтарын жеке-жеке өлшегенде, массалары:
  • 1,2 кг; 3,24 кг; 1,9 кг; 2,16 кг; 2 кг болды.
  • Даниярдың аулаған бір балығының орташа массасы неше
  • килограмм? Балықтардың массаларының өзгеріс ауқымы
  • неше килограмм?
  • Құны 2000 тенге
  • Сәуірдің бір күнінде ауаның температурасы таңертеңгілік
  • 2˚С, түсте 6˚С, түстен кейін 4˚С, кешке 3˚С, түнде 0˚С болды.
  • Ауаның тәуліктік орташа температурасы неше градус?
  • Тәулік ішіндегі температураның өзгеріс ауқымы неше градус?
  • Сол күнгі ауа температурасының модасы бар ма?
  • Құны 2000 тенге
  • №1282 есеп
  • "Жас қаржыгерлер"
  • сайысы
  • кірістер
  • шығындар
  • пайда

“Қас қағым сәт”-үтірін тап

  • 1,83 × 10=1 8 3
  • 12,085 × 100=1 2 0 8 5
  • 7,5492 × 1000=7 5 4 9 2
  • 1,51 × 10= 1 5 1
  • 91,065 × 100=9 1 0 6 5
  • 2,1561 × 1000=2 1 5 6 1
  • 0,103 × 10=1 0 3
  • 2,758 × 100=2 7 5 8
  • 63,0457 × 1000=6 3 0 4 5 7
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • Құны : 2000 тенгеден
  • Сәйкестік тест
  • Құны: 5000 тенгеден
  • «Математикалық лото»
  • Бөлшектерді қысқарту арқылы биылғы жылдың қазақша атауын кестеден табамыз.
  • 3
  • ------
  • 9
  • 16
  • -----
  • 20
  • 4
  • ---
  • 8
  • 9
  • ----
  • 12
  • 5
  • ------
  • 25
  • 1 1 4 3
  • л) 1 н) ---- ж) --- ы) ---- а) ----
  • ---- 5 3 5 4
  • 2
  • Құны: 10000 тенгеден.
  • 1000 -10000 теңге дейінгі көлемде.
  • Құны
  • Жәрменке
  • Бір адам жолдың -ін жүріп өтті.
  • Егер ол 4 км жол жүрсе, онда барлық жолдың ұзындығы қандай?
  • 4 км
  • 1) 4:2=2(км) жолдың -ін
  • 2 км
  • 2 км
  • Құны: 1000 тенге.
  • 13 л
  • Егер ыдыстағы сүттің -і
  • 13 л –ге тең болса, онда
  • ыдыста неше литр сүт бар?
  • Құны : 500 тенге.
  • 56км/сағ
  • I
  • 420 км
  • ? сағ
  • Бір станциядан бір уақытта қарама қарсы бағытта екі пойыз жолға шықты.Бірінші пойыздың жылдамдығы 56км/сағ, ал екіншінің жылдамдығы біріншінің
  • жылдамдығының бөлігін құрайды
  • Неше сағаттан кейін олардың арақашықтықтары 420 км тең болады?
  • II
  • Құны : 10000 тенге.
  • Тік бұрышты параллелепипедтің ұзындығы 5 дм, ені ұзындығынан 8 см қысқа, ал биіктігі енінің бөлігін құрайды.
  • Параллелепипедтің көлемі мен бетінің ауданын табыңдар.
  • 5 дм
  • 8 см-ге <
  • ені
  • Құны: 5000
  • Бірінші сағатта велосипедші жолдың ,
  • екінші сағатта жолдың ,
  • үшінші сағатта жолдың
  • Ол 3 сағатта жолдың қндай бөлігін жүріп өтті?
  • Жолдың қандай бөлігі қалды?
  • ? Бөлігі
  • ? Бөлігі
  • Бұл жерге үлестерді орналастырамыз
  • жүріп өтті.
  • Құны : 5000 тенге
  • Және
  • = 620 г
  • = 500 г
  • 3 алма және 8 мандарин бар дорбаның салмағы 620 г, ал 3 алма және 5 мандарины бар дорбаның салмағы 500 г. 1алма және 1 мандариннің салмағы қандай?
  • Және
  • Құны: 1000 тенге
  • 6 л
  • Аквариумның көлемінің -на, яғни 6 л су
  • құйылды. Аквариумға неше литр су сияды?
  • Құны : 1000 тенге
  • Қара аттар барлық аттардың қандай бөлігін құрайды?
  • Құны: 500 тенге
  • Аукцион
  • Аукцион дегеніміз жария сауда – саттық жасау,
  • мұнда тауарлар мен мүліктерді ең жоғары баға
  • берген адам сатып алады.
  • Аукционист – аукционды ұйымдастырушы
  • Аукционер-сатып алушы
  • 1 кг конфет 200 теңге тұрады. Бір қорапта 10 кг конфет бар. Фирма күніне 3 қорап конфет шығарса, әр қорапта өндіріс шығыны 250 теңге, пайдамыз қанша болмақ ?

“Мен бүгінгі сабақта не үйрендім”

  • Мен
  • Рефлекция
  • Бағалау
  • 5
  • 4
  • 3
  • Үй жұмысы №1287 есеп.

жүктеу 2,82 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау