Сабақтың тақырыбы: с с дыбысы мен әрпі



жүктеу 23,94 Kb.
Дата14.05.2018
өлшемі23,94 Kb.
#12410
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

С с дыбысы мен әріпі


Сабақтың мақсаты:
Білімділігі
:

оқушыларға"С" дыбысы мен әрпін таныстыру.


"С" дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасай білуге үйрету. 
"С" дыбысына байланысты сөздер ойлауға дағдыландыру. "С" әрпінің баспа түрін жазып үйрету.
Дамытушылығы:

Оқушылардың ойлау қабілетін мен шығармашылығын дамыту. Буыннан сөз, сөзден сөйлем құрауға дағдыландыру. 


Тәрбиелігі:

адамгершілікке тәрбиелеу, білімге деген қызығушылығын қалыптастыру. 


Сабақтың түрі:

аралас сабақ


Әдіс-тәсілдері: көрнекілік, түсіндіру, талдау, сұрақ-жауап, топтастыру.
Көрнекілігі:

С әрпі, Сиқырлы сандар, сағаттың суреті,буындар, кеспе әріптер, 


Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың барысы: 
І. Ұйымдастыру кезеңі
Армысың, сұлу күн!
Армысың, ашық аспан!
Қайырлы күн, баршаға!
ІІ. Өткен сабақты пысықтау.
- Балалар, өткен сабағымызда қандай дыбыспен танысып едік? (Б б)
- "Б " дыбысы қандай дыбыс?
- "Б " дыбысына сөз ойлау.
- Сөздің қай жерінде кездеседі?
Екі оқушыға ба, бо деген буындардан сөз құрату.
ІІІ Жаңа сабақ.
а ) Ойын «Сиқырлы сандар».
-Балалар, қазір біз сиқырлы сандар ойынын ойнаймыз.Біз білімді, әрі тәртіпті болсақ, бұл сандардың не жасырып тұрғанын білеміз. Мен сендерге сұрақ қоямын, әр сұраққа жауап алынса, сандар алынып астынан сурет шығады.
- Дыбыс дегеніміз не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Әріп дегеніміз не?
- Сауат ашу сабағынан өткен әріптеріңді атап шығыңдар?
/ сағаттың суретін құрастырады /.
- Балалар сағат сөзінің басында қандай дыбыс естіліп тұр? (С с)
- "С " дыбысын хормен қайталату.
- "С " дыбысы дауыссыз, көк текшемен белгілейміз.
ә) Топтастыру әдісі
- Мен С әрпін жазамын, сендер С дыбысы бар сөздер тауып айтасыңдар.

сағат садақ

С

сабақ сан


сәбіз
б ) Артық сөз
1) сан, нан, сары, сағат
2) Аса, сәбіз, ата, сиыр
в) Сиқырлы буындар
Суреттерді көрсете отырып буынға бөлгізу
Са-ғат, са-бақ, ма-са т.б 
ІV. Сергіту сәті.
Ал, балалар, тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Оңға, солға иіліп,
Бір отырып, бір тұрып,
Сәл тынығып алайық.
V.Оқулықпен жұмыс. С әрпіне байланысты са,со,су буындарын, бағандағы сөздерді оқыту, мағынасын түсіндіру.
VІ. Дәптермен жұмыс
1. "С" әрпін жазу.
Ауада жазу, тақтаға жазып көрсету . Арнайы дәптерге "С" әрпінің үлкен және кіші әрпін жаздыру.
Ойын. « Кім зейінді?» 
-Балалар, мен сендерге өлең оқимын. Зейін қойып тыңдап отырыңдар.
Сара сауды сиырды,
Сексеуілді сындырды.
Сазан балық қырда,
Сан шаруаны тындырды.
Осы өлеңнен С дыбысынан басталатын сөздерді атату.
VІІ. Сабақты қорыту.
- Бүгін біз қандай әріппен таныстық?
-С дыбысы қандай дыбыс?
- С дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі?
Сабаққа қатысып, белсенділік көрсеттің тамаша.

Новоишимка ауылы

№ 32 орта мектебі
Дефектолог – логопед сабағы

« С » әрпін машықтау



оқушымен жеке жұмыс

Дефектолог- логопед: Тургалиева А.А
жүктеу 23,94 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау