Сабақтың мақсаты Білімділік



Дата20.11.2018
өлшемі57 Kb.
#22611
түріСабақ

Күні: 4.04.2017 жыл

Сыныбы: 5

Пәні: Информатика Уақыты:

Тақырыбы: Блокнот. Калькулятор



Сабақтың мақсаты

Білімділік: оқушыларға стандарттық бағдарлама құрамындағы блокнот және калькулятормен таныстыру, жұмыс жасау әдіс-тәсілдерін үйрету.

Дамытушылық: оқушылардың дүниетанымын, логикалық ой-өрісін, білім-білік дағдысын, пәнге деген қызығушылығын, шығармашылық қабілеттерін арттыру және дамыту.

Тәрбиелік: оқушыларды компьютерлік және ақпараттық сауаттылыққа, ұқыптылыққа, тазалыққа, ізденімпаздыққа, техникаға ұқыпты болуға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: аралас

Сабақ типі: жаңа білімді меңгерту

Оқыту әдісі: түсіндірмелі‑демонстрациялық, тәжірибелік, тест, ойын

Сабақта қолданылатын құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер: проектор, презентация

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру /1 мин/


  • Оқушылармен сәлемдесу;

  • Оқушыларды түгендеу;

  • Сабаққа назарларын аудару;

ІІ. Жаңа сабақтың мақсатын қою /5 мин/

Электронды поштадан бейне сұрақ

Стандартты бағдарламалар құрамын атаңдар

/демонстрациялық көрнекілікпен таныстыру/



ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру /14 мин/

Блокнот – мәтінмен жұмыс жасауға арналған ең қарапайым программа.

Оның ерекшелігі ­– онда әріпті немесе абзацты пішімдеу мұмкіндігі қарастырылмаған. \

Блокноттың қызметі - мәтінді, мәтіндік пішімде сақтау. Осының арқасында блокнотта сақталған файл дискіде ең аз орын алады. Блокноттың басқа мәтіндік редакторлардан артықшылығы - ол өте жылдам жүктеледі.

Калькулятор стандарттық программа – сандық ақпараты өңдеуге арналған қосымшалардың бірі. Калькуляор программасы бірнеше режимде жұмыс істей алады. Жеңіл, оңай есептеулерді қарапайым режимде жүргізуге болады. Сандық мәндерді Num Lock пернесін басып, цифрлық қосымша пернетақтадан енгізген ыңғайлы.

Дәптермен және кітаппен жұмыс «Түйін»

Блокнот – мәтінмен жұмыс жасауға арналған ең қарапайым программа.

Калькулятор стандарттық программа – сандық ақпараты өңдеуге арналған қосымшалардың бірі.

ІV. Бекіту кезеңі /15 мин/

1 Оқушылар тапсырманы таратпа қағаз арқылы бөліп алып, компьютерде орындау














2



  • Ботаның салмағы – 35 кг, ал қаздың салмағы 7 есе кем. Қаздың салмағы неге тең?

  • Қоймаға 567 кг сиыр еті, сиыр етінен 127 кг артық қой еті және қой етінен 3 есе артық жылқы еті жеткізілді. Қоймаға қанша килограмм жылқы еті әкелінді?

3

    1. Калькуляторды іске қосыңдар: Бастау‑Барлық программалар-Стандарттық-Калькулятор.

    2. Түр мәзірінде Инженерлік режимді таңдаңдар.

    3. Қарапайым режимге көшіріңдер.

    4. Өз туған жылдарыңды енгізіңдер.

    5. Түр – Цифрлардың разряд бойынша топтасуын таңдаңдар.

    6. Түр – Журнал таңдаңдар. 2+2 теріңдер. Өрнек журналда көрсетіледі және жұмыс уақытында сонда сақталады.

    7. Журалды тазалаңдар: Түзету – Журнал – Тазалау.


V. Қорытындылау кезеңі /8 мин/

Активойт құралымен тест жұмысын алу

  1. Мәтінмен жұмыс жасауға арналған ең қарапайым құрал?

А) Word B) Блокнот С) Калькулятор

  1. Сандық ақпаратты өңдеуге арналған қосымшалардың бірі?

А) Word B) Блокнот С) Калькулятор

  1. Жеңіл, оңай есептеулерді қай режимде жүргізуге болады?

А) қарапайым B) инженерлік С) жалпы

  1. Цифрлық қосымшаны қай перненің көмегімен енгіземіз?

А) Word B) Num Lock С) Delete

  1. Блокноттың басқа мәтіндік редакторлардан артықшылығы?

А) жылдам жүктеледі B) жылдам есептеледі С) өте баяу жүктеледі

  1. Қай редакторда әріпті және абзацты пішімдеу қарастырылмаған?

А) Word B) Блокнот С) Word Pad
VI. Үй тапсырмасын беру /1 мин/

§27. Блокнот және Калькулятор, бақылау сұрақтарына дайындалып келу



VII. Оқушыларды бағалау /1 мин/


Аты-жөні

1

2

3

Тест


























































































































Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау