Сабақ тақырыбы: Жазық фигуралардың модельдері Сілтеме Оқу бағдарламасы



жүктеу 25,5 Kb.
Дата30.12.2019
өлшемі25,5 Kb.
#25522
түріСабақ



Пән:Математика №28 Мектеп: Ы.Алтынсарин о/м

Бөлімі: Мұғалімнің аты-жөні: Бармакова Т.

Күні: 17.10.17 Қатысқандар саны:

Сынып: 1«ә» Қатыспағандар саны:






Сабақ тақырыбы:

Жазық фигуралардың модельдері




Сілтеме

Оқу бағдарламасы




Оқу мақсаттары

1.3.2.3 жазық фигуралардың моделдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру




Бағалау критерийлері

Жазық фигураларды атап, оларды бір-бірінен ажырата алады;

Жұмсақ қағаздардан жазық фигуралардың модельдер үлгілерінен композиция жасап үйренеді;

Фигура бөліктерінен композиция құрай алады;





Тілдік мақсаттар

Сұрақ-жауап арқылы геометриялық фигураларды атап,олардың қасиеттерін атау.

-Мынау фигура қалай аталады?

-Неге шаршы деп аталады?





Құндылықтарды дарыту

Ұқыптылыққа, дәлдіке үйрету.Бір-бірімен сыйластық қарым-қатынас орнату.




Пәнаралық байланыстар

Еңбек пәні: Фигураларды бірдей етіп қию үшін бірнеше қағазды қаттап қию тиімділігін еске түсіру; қағазды бүктеу арқылы басқа фигура шығару.




АКТ қолдану дағдылары

Слайд




Бастапқы білім

Геометриялық фигураларды атап, олардың қасиеттерін еске түсіреді




Сабақ барысы




Сабақтың жоспарлаған кезеңдері

Сабақтағы жоспарлаған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Зейінді шоғырландыру:

Көзін жұмып тұрған оқушыға кез-келген геометриялық фигураны ұсынып, сұрақтар қою арқылы тақырып пен мақсатын хабарлау.



Геометриялық фигуралар

Сабақтың ортасы

Оқулықпен жұмыс:

1) Ұ.ж.


-Суретке қарап,қандай жан-жануарлар бейнеленген?

-Олар қандай фигуралардан жасалған?

-Біздің бөлмеде қандай геометриялық фигураға ұқсас заттар бар?

-Келісесіңдер ме? (басбармақ)

Үлгерімі төмен оқушы суретте не және қандай фигурадан жасалғанын айтады.

Дескриптор: Геометриялық фигураларды дүрыс атап, оларды басқа заттармен байланыстыра алады.

2) Ж.ж.

-Шаршыдан қалай үшбұрышты жасауға болады?



-Жазық фигуралардан көбелек жасау үшін не істеуіміз керек?

Қауіпсіздік ережесін ескерту.

Оқушылар жұпта бөліктерден көбелектің моделін құрастырып, өзара басбармақпен бағалайды.

Дескриптор: Шаршыдан үшбұрышты жасауды түсініп,көбелектің моделін алгоритм бойынша құрастыруды үйренеді.

Сергіту сәті.
Көбелек - ау, көбелек,
Біздің гүлге қона кет.
Көбелек - ау, көбелек,
Гүл шырынын жинай кет.

3) Т.ж.


Екі топ балапанның,екі топ күшіктің моделін жасайды.

Топтар бір-бірін басбармақпен бағалайды.

Дескриптор: Бөліктерді дұрыс орналастырып, жануарлардың моделін құрастыра алады.


Оқулық

Ақ,қызыл,сары түсті қағаздар,қай

шы,желім

Қима қағаздар,

картон, желім


Сабақтың соңы

Дәптермен жұмыс:

Ө.ж.


1.Әр жолдағы фигураларды атап ,бояйды. Қайсысы артық екенін айтып,ойын дәлелдейді. «Басбармақпен» бағалау.

Дескриптор: Геометриялық фигураларды бір-бірінен ажырата алады.

2.Көбелектің қанаттарын жазық фигуралармен безендіреді.«Бағдаршаммен» бағалау.

Дескриптор: нұсқау бойынша жазық фигураларды дұрыс орналастыра алады.



Түрлі түсті қарындаштар

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабілетті оқушылар жұптық жұмыста әр геометриялық фигурадан басқа фирураны қалай шығаруға болатынын түсіндіреді.Үлгерімі төмен оқушы үйдің төбесі мен қабырғасы қандай фигурадан құрастырылғанын айтады.

Өзіндік жұмыс барысында геометриялық фигураларды ажырата алады. Жұптық жұмыста үйренгенін топтық жұмыста пайдаланады.Әр тапсырмадан кейін мадақтау, «Басбарамақ» «Бағдаршаммен» әдісімен жұптық,топтық бағалау жүреді.

Қайшымен жұмыс істеу барысында қауіпсіздік ережесін айту

Рефлексия

Сабақ туралы пікір білдіру










Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?



1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?









1.3.2.2 берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу
жүктеу 25,5 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау