Қысқа мерзімді жоспар №24
|
Пән: Қазақ тілі Т2
Күні:
Сынып: 11
|
Бөлім:IІ. Экология. Мұнай және атомдық индустрия. Гүлжауһар Сейітжан. «Қара алтыны халқымның...».
Педагогтің аты-жөні:
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Атомдық индустрияның болашағы.
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
11.4.2.1 қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу («келісу, келіспеу» эссесі);
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жаза алады;
|
Тілдік мақсаттар
|
Жарылыс, биоалуантүрлілік, тоқтат,ерітінді
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 минут
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
1.Елімізде және әлемде ядролық қарудың жойылуына үлес қосқан қандай тұлғаларды немесе қозғалыстарды білесіздер?
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады
Синтез « Ойлан-жұптас- бөліс» тәсілі арқылы жүзеге асады
Түсіндірме сөздігі:
Ядролық қару-
Лиссабон хаттамасы-
Жарылыс-
Биоалуантүрлілік-
Тоқтат-
Ерітінді-
|
Суреттер
сұрақтар
|
Сабақтың ортасы
30 минут
|
Айтылым'>6-тапсырма
Мәтін қандай жанрда жазылған, ерекшелігін анықтап, талда
|
Айтылым
Оқушылар мәтіннің жанрын анықтап, ерекшелігін айтады, талдайды;
|
|
Оқулық
54 бет
|
7-тапсырма
Мәтінді оқып, әр ой бөлігіне тақырып қой. Негізгі идеясын анықта. Әр ой бөлігіндегі тірек сөзді теріп жаз.
|
Жазылым
Оқушылар мәтінді оқып, бөліктерге тақырып қояды, тірек сөздерді теріп жазады;
|
Дескриптор:
- мәтінді оқиды, бөліктерге тақырып қояды; -тірек сөздерді теріп жазады;
|
Оқулық
54 бет
|
8-тапсырма.
Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құра.
|
Жазылым
Оқушылар сөздер мен сөз тіркестерін сәйкестендіреді, сөйлем құрайды;
|
|
Оқулық
54 бет
|
9-тапсырма
«Атомдық индустрияның болашағы» тақырыбында пікірталас өткізіңдер. «Мамандар» мен «тілшілер» болып екі топқа бөлініңдер. Тапсырмаға алдын ала дайындалып, қосымша дереккөздерден материал жинаңдар.
|
Айтылым
Оқушылар топқа бөлінеді, берілген тақырып бойынша пікірталас өткізеді
|
|
Сабақтың соңы
3 минут
|
Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс
«Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап бер.
Бүгін не үйрендің?
Сабақ бойынша қандай сұрағың бар?
Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек?
Сабақтағы материалдардан өзіңе қандай ой түйдің?
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Үй тапсырмасы: Атомдық индустрияның пайдасы, зияны туралы эссе жазу
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|