Пән: жаратылыс
тану
|
Күні: 16.02. 2017жыл
|
Каб: № 111
|
Абишева Б.С.
Сыныбы: 1А
|
Оқу мақсаты
|
Барлық оқушылар
|
1.4.1.1Глобуспен танысып, жер шарының пішінің біледі және глобуспен –ол жердің кішірейтілген моделі екенін түсінеді.Глобусты қалай пайдалану керектігін үйренеді.
|
Оқушылардың басым бөлігі
|
жер шарының кішірейтілген моделін жасай алады.
|
Кейбір оқушылар
|
Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. Глобустан түстер бойынша ажырата алады.(теңіз, жазық, құрлық, тау, шөл).
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар: глобуспен танысады, глобустан құрлықтарды, мұхиттарды, өзендерді табады.
|
Пәнаралық байланыс
Математика. «Модель» сөз- ін математи-
камен байла-
ныстырады.
|
астрономия, көркем еңбек, бейнелеу өнері, математика
|
Ресурстар
|
глобус, доп, постерлер, маркер, түрлі түсті қарындаш, картон, моноблок, ермексаз, тақырып бойынша слайд, флипчаттар, қайшы, желім, әртүрлі заттардың моделдері
|
Тірек сөздер
|
модель, глобус
|
Тілдік құзіреттілік-
ті қалыптас-
тыру
|
қазақ тілінде-жер шары
орыс тілінде-глобус
ағылшын тілінде – globe, (глоуб)
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ынтымақтастық атмосфе расы
|
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып, білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
|
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді.
|
Қошемет-
тейді
|
Ой толғаныс «Ғарышқа сапар»
|
-Балалар сендер ғарыш кемесімен ғарышқа саяхатқа барғыларын келе ме?
-Ғарышқа бару үшін арнайы киім керек пе екен?
-Ол қалай аталады?
|
Оқушылар өз ойларын білдіреді, ғарышқа бару үшін скафандра керек екендігін айтады.
«Ғарышқа сапар» бейнеролигін тамашалайды.
Оқушылар сұраққа жауап береді. (скафандра)
|
|
Миға шабуыл
Топтық жұмыс
1-топ: «Тау»
2-топ:«Су»
3-топ: «Орман»
4-топ: «Құрлық»
|
-Балалар біз қайда саяхатқа барып келдік?
-Нелер көрдік?
Жұмбақ жасыру:
1.Құстан аумайды,
Көкте зулайды.
(Ұшақ).
2.Аспанда бір алып құс,
Ызғып, ұшып барады.
Қарап тұрсаң ғажайып,
Соңында із қалады.
(Зымыран).
|
Оқушылар жауап береді.Ролик бойынша көрген ғарыш денелерін атайды.
Оқушылар жұмбақтардың жауабын табады.
|
«Бас бармақ» әдісі
|
Топтық ережені еске түсіру.
1.Тыныштықты сақтаймыз.
2.Ойымызды ашық айтамыз.
3.Бір-бірімізді тыңдаймыз.
4.Топта бір-бірімізге көмектесеміз.
5.Сабаққа белсене қатысамыз.
|
|
|