Әбу Сәрсенбаев Сабақтың мақсаты



жүктеу 16,54 Kb.
Дата25.02.2018
өлшемі16,54 Kb.
#10686
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Балаларға “Сәулелі жұлдыз іздеген адам” әңгімесін талдата отырып, шығарманың идеясын таныту. Әңгіме кейіпкері туралы білімдерін толықтыру.
  • Дамытушылық: Оқушының өз бетінше ізденіспен жұмыс істеу қабілетін дамыту, әр әр оқушының өзіндік қиялына ерік беру, басқалардың пікірін тыңдау, өз бетімен іздену арқылы шығармашылық дағдыларын қалыптастыру.
  • Тәрбиелік: Ұлы ғұламалардың ізгі қасиеттерін, мұраларын ардақтап өнеге тұтуға, қастерлей білуге, мейірімділікке, қайырымдылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу
  • Сабақтың түрі: Аралас, іздену, сыни тұрғысынан ойлау
  • Сабақтың әдістері: Сұрақ-жауап, баяндау, рөлдерде оқу, жұппен жұмыс, топпен жұмыс
  • Сабақтың көрнекілігі: Әбу Сәрсенбаев,
  • Ы. Алтынсариннің портреттері, кесте, интерактивті тақта, кейіпкер еңбектерінен көрме
  • Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану
  • Сабақ барысы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • Ұйымдастыру Үй тапсырмасын тексеру
  • “Қазақ батырлары” атты альбом жасау
  • І топ: Бөгенбай
  • ІІ топ: Қабанбай
  • ІІ топ: Наурызбай
  • -Топпен орындап келген тапсырманың ерекшелігі неде деп ойлайсың?-деген сұрақ қомын
  • Үй тапсырмасын сұрап, шығармашылық топ бұрышына қоямын.
  • Бірігіп іздендік, кітапханадан балаларға арналған әдебиеттерді тауып, батырлар туралы үзінді жаздық
  • Балаларға арналған журналдардан суреттер жинастырдық.
  • Әр топ жасаған альбомдағы батырлар туралы нақты білдік, есімізде қалды.
  • Мұғалім мен оқушылар арасында қарым-қатынас орнайды.
  • Топпен жұмыс қалыптасады, оқушылар бір-бірімен қарым-қатынаста болады, ізденеді, ақылдасады, келіседі, бір-бірін тыңдайды.
  • Сабақтың барысы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • ІІІ. Мағынаны тану
  • Қызығушылығын ояту
  • “Бұл кім?”
  • Ғұлама ағартушы
  • Табиғат көріністерін суреттейтін “Өзен”, “Жаз” өлеңдерінің авторы
  • Қоғам қайраткері
  • Аудармашы
  • Тәлімгер
  • Ең алғашқы ұстаз
  • Ыбырай Алтынсарин
  • Сабақтың барсы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • IV. Жаңа сабақ
  • А) Тақырыбы: Сәулелі жұлдыз іздеген адам
  • Әбу Сәрсенбаев
  • Әбу Сәрсенбаев
  • Атырау Қаламгер
  • облысы жазушы
  • Теңіз
  • ауданы
  • Күннің жадын, сабақтың тақырыбын, автордың өмірі жайлы қысқаша жазып алу
  • Жаңа материалға болжам жасай отырып, тақырыпқа көшеді. Жаңа материал бойынша ақпарат жинақтайды, білім қорларын кеңейтеді.

Әбу Сәрсенбаев

  • Сабақтың барысы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • Ә) Мәтінмен жұмыс
  • Өз беттерімен жұмыс
  • Бағыттама сөз:
  • -Үрей
  • Ерекше әсер еткен жері
  • Осы оқиғаны бізге кім әңгімелеп тұр?
  • Әр топ өз беттерімен іштей түсініп оқиды
  • -Балалар, партаға екі-екіден отырып, үрейленіп бұл адам не айтады, не істейміз деген сезімде болды.
  • -Мектептің ашылуымен құттықтап, шашу әкелгені, балалардың үрейінің орнына қуаныш сыйлауы
  • Оқиғаны автор әңгімелеп айтып беріп тұр, сондықтан шығарма әңгімелік шығарма
  • Іденеді, ойланады, ой жүгіртеді, алған ақпараттарына сүйене отырып, жауап береді.
  • Балалардың өзара
  • пікірталасуы
  • Мектептің шашуы
  • Сабақтың беташары
  • Оқиғаның орны,
  • өту мерзімі
  • Балалардың
  • көңіл- күйі
  • Әбу Сәрсенбаев
  • Сәулелі жұлдыз іздеген адам
  • Сәулелі жұлдыз
  • іздеген адам
  • Ыбырай Алтынсарин
  • Орынборда оқыды
  • Балалық шағын атасы
  • Балғожаның
  • тәрбиесінде өткізді
  • Мектепті үздік
  • бағамен бітірді
  • Торғайда халық ағарту
  • инспекторы болды
  • Сабақтың барсы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • V. Ой толғаныс
  • А) Топпен жұмыс
  • Ә) Жұппен жұмыс
  • Мәтінді рөлге бөліп оқыту, тыңдау
  • -Енді балалар, жұппен жұмыстанамыз. Әр топта жұп бар. Әр жұпқа бір тапсырмадан орындаймыз.
  • Әр топ кезекпен рөлге бөліп оқиды, өздері топ мүшелерін бағалайды.
  • Автор-
  • Инспектор-
  • Оқушылар-
  • І жұп Салыстыру
  • ІІ жұп Поэзия минуты
  • “Кел, балалар, оқылық” өлеңін жатқа айту
  • ІІІ жұп
  • Оқушы Мұғалім
  • әрекеті әрекеті
  • IV Әңгімені бөлімге бөліп, ат қою
  • Проблемалық шешім шығаруға ұмтылады. Алған ақпараттарына сүйене отырып, топпен, жұппен жұмыстанады.
  • ХІХ ғасырдағы
  • мектеп
  • ХХІ ғасырдағы
  • мектеп
  • Сабақтың барысы
  • Мұғалімнің әрекеті
  • Оқушының әрекеті
  • Күтілетін нәтиже
  • VI. Бағалау
  • VII. Үйге тапсырма
  • Мұғалім оқушылардың пікірін тыңдайды, қорытынды баға қояды.
  • Үй тапсырмасының мазмұнын түсіндіреді
  • Әр топ өз мүшелерін бағалайды, өз пікірлерін айтады.
  • І топ. Ыбырай атаға хат
  • ІІ топ. Өзен өлеңіне пейзаж
  • ІІІ топ. “Егер де мен режисер болсам...”
  • Мәтінді сахналау
  • Үй тапсырмасына дайындалады, алған білімдерін жүйелейді.

Бүгінгі сабақта:

  • Ж
  • Ұ
  • М
  • Ы
  • С
  • Б
  • А
  • Ғ
  • Ы
  • Т
  • Т
  • А
  • Р
  • Ы
  • Класс ұжымы
  • Топ мүшесі
  • Жеке оқушы
  • Мұғалім
  • Ж
  • Ұ
  • М
  • Ы
  • С
  • Т
  • Ү
  • Р
  • Л
  • Е
  • Р
  • І
  • Топқа бөліну
  • шығармашылық
  • жұмыстар
  • Топта талдау
  • Бір-біріне
  • көмектесу
  • Мәтінді оқу
  • Өз ойын айту
  • Өздігінен жұмыс
  • жасау
  • Жаңа мәлімет,
  • бағдар беру. Оқушы
  • ойларын толықтыру
  • бағалау.
  • Н
  • Ә
  • Т
  • И
  • Ж
  • Е
  • С
  • І
  • Сәулелі жұлдыз іздеген адам
  • Бүгінгі сабақта:

Нәтиже: - Жүйелі дайындалуға дағдыланады. -Өзіндік көзқарасы қалыптасады - Шығармашылық қабілеттері артып, жақсы қарым-қатынасқа қол жетеді - Пәнге деген қызығушылығы артады. -Тұжырым жасап, бір қорытындыға келе алады. - Сыни көзқараспен қарай отырып, өзін де, өзгені де бағалайды, пікірімен санасады. -Оқушы өзінің жауапкершілігін сезінеді.

  • Назарларыңызға
  • рахмет!

жүктеу 16,54 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау