мультимедиялық мүмкіншіліктер" 11сынып
Хинизов Агапаша Алиұлы, информатика пәнінің мұғалімі
Сабақтың түрі
Замандас сабақ оқушының ең алдымен дербестік тәрбиелеуіне ынтамен белсенділігің, дамуға бағытталады . Мұғалімнің негізгі мақсаты дайын түрде білімдерді тапсыру емес , оқушылардың білімге дербес ие болуында , ізденуде тапсырмалардың орындалуында , проблемалар шешуде.
Жұмыс жанында оқушыларға жобалардың үстінде дербес жұмыс дағдыларын қалыптастыру, топтық жұмысты ұйымдастыру .
Кез келген баяндама , хабарлау , сөз сөйлеу компьютерлік презентация түрінде дайындауға болады ( слайд - фильмның ). Презентация жасау барысында өзін көрсету және оқушы өзі режиссер сияқты құра алады, және сценарий жазушы сияқты , және сүретші сияқты , және әйтеуір орындаушы сияқты .
Power Point – мынау компьютерлік технологиялардың білімдердің синтезі : мәтін өңдеулері , графиктер , дыбыспен жұмыс ,гиперсілтемелермен жұмыс .
Алдын ала жұмыс:
Тақырып зерттеуіне “Power Point ортасында презентациялардың жасауы ”
7 сағат бөлінген . Презентация жасау оқушыға қажетті . Оқушылар әртүрлі баяндама хабарландыру , рефераттар қорғау жасағанда power point көмегі керек.
Жоба жасағанда оқушылар әртүрлі деңгейі 2-3 адамнан топтарға бөлінеді , әрбір топта рөльдерге бөлінеді ( технарлар , әрлендірушілер-дизайнер, шешендер).
Мақсаттар және жоба мақсаттары
Іскерліктердің және дағдылардың PowerPoint бағдарламасында презентациялар жасауда білімді бақылау;
Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамуына жағдай жасау ;
Жаңа құрылғылармен жұмыс технологиялары қолдану мүмкіншіліктері демонстрациялап өту : сканермен , проектормен , цифрлік фотоаппаратпен;
Пікірталас сайысты жүргізу , іскерлікті дамыту , өз көз қарасын дәлелдей білу ;
Ақпаратты талдау және жаңа ойлар синтезін жасау .
Сабақ мақсаты ( оқушыларға арналған ):
Мен білемін және жасай аламын:
Мен білемін :
|
Мен білемін :
|
Мен жасай аламын :
|
1. Power Point бағдарламасын
|
1. Мультимедия презентация жасауды
|
1. Қажетті міліметті тауып алуды
|
2.Power Point . интерфейсін
|
2. Презентацияға объектыні, дауыс және анимация қосуды.
|
2. Практикада алынған білімді іскерлікпен қолдануды
|
3. Қайда компьютерлік презентацияларды қолданылады
|
3.Топта жұмыс істеуді .
|
Компьютерлік презентацияда дыбысты шығаруды .
|
Сабақ түрі : интеграцияланған , шығармашылық сабақ .
Оқу әдістері : жобалау әдісі.
Шығармашылық жұмыс , маңдай алдынан жұмыс , топтармен жұмыс , өздік бақылау, дербес компьютерде жұмыс , тестілеу .
Оқу құралдары : компьютерлер , PowerPoint бағдарламалық орта , үлестіретін материал , тестілер,цифрлық фотоаппарат,сканер, буклеттер,проектор, дыбыс калонкалар,т.б. .
Сабақ жоспары :
Ұйымдастыру кезеңі , сабақтың мақсат қоюы және сабақ мақсаттарының психологиялық жағдайы |3 мин
Тестілеу /5 мин
Компьютерлік презентацияларды жасау |30 мин ( жобалардың презентациясы )
Сабақты қорыту |2 мин
Рефлексия /5 мин
Сабақтың барысы: I . Ұйымдастыру кезеңі .
Бүгін бізде өте ерекше сабақ .
Еске алайық осы тақырып информатика пәнінде не үшін керек?
Бүгінгі біздің сабағымыздын мақсаты ... ?қандай?
Бүгінгі күнге дейін нені білдік үйрендік .
Қараңыздар , қандай көп нәрсені біз істеп үлгеруіміз керек. Сондықтан сабақ 45 минут емес ал 50 минут созылады. Бізде қонақтар қатысып отыр , оларға сіздердің жобаңыз өте қызықты .
Біз тәртіпті , белсенді , жылдам , талапты жұмыс істейміз . Барлық өте ықыласты . Барлықтарда өте жақсы көңіл -күй !
II . Білімнің актуализациясы ( информатика )
«презентация» сөзі нені білдіреді ?
Не үшін презентациялар өткізіледі ?
PowerPoint бағдарламасы не үшін арналған ?
Слайд дегеніміз не?
PowerPoint жүйесінде қандай режімдер бар?
Қалай PowerPoint бағдарламасы қосылады ?
Қалай слайдтардың анимациясын істеу керек?
Қалай PowerPoint мәлімет жүйесімен пайдалану ?
Қалай PowerPoint бағдарламасымен жұмысты аяқтап шығу керек?
PowerPoint ортасында презентация жасау кезеңдерін атаңыздар ?
Ал қазір бізде сабақ ең қызықты және ең негізгі кезеңі -
III .Жобалар презентациясы .
Презентацияны біз келесі бейнемен саламыз
Топ есептеу нәтижесі жұмыс туралы жобаның үстінде .
а) Жұмыстын аты б) Слайдтар саны в) Қандай обьектілер пайдаланды.
г) Қай әдебиеттер прайдаланды? д)Сұрақтар.
III. Тестілеу
оқушылар өз жұмыстарыммен ауысады және оларды тексереді , тақтадағы жауаптар салыстырылады .
IV. Логика ойыны
«Туылған күнге торт»
Үй тапсырмасы .
информатика
Информатика
стандарт : бет 270-271 кітап .
жақсы : «Ауылым» тақырыбына екі слайд
өте жақсы : (7-10 сөз PowerPoint бағдарламасымен сөз жұмбақ біріктіру )
Сабақты қорыту
Біздің сабағымыз аяқталды . Мына сабақта сіздер үлкен жұмыс атқардындар : «Менің мектебім» тақырыппен жобаны жасап және қорғадыңдар , әртүрлі тәсіл қолданып . Бұл презентация тек информатика сабақтарында ғана емес және басқада пәндерде пайдаланса болады.
Оқушыларды бағалау
Мониторинг урока.
Какова была тема урока? Какова была цель урока? Достигли ли цели? Какими способами работали? Как сегодня работалось? Какие трудности испытали в ходе урока? Устали?
Выскажите свое мнение о сегодняшнем уроке используя компьютерные смайлики.
– Я удовлетворен уроком, урок был полезен для меня. Я много, с пользой и хорошо работал на уроке. Я получил заслуженную оценку, я понимал всё, о чем говорилось и что делалось на уроке.
-- ) Урок был интересен, и я принимал в нем активное участие, урок был в определенной степени полезен для меня, я отвечал. Я сумел выполнить все задания, мне было на уроке достаточно комфортно.
-- ( – Пользы от урока я получил мало, я не очень понимал, о чём идет речь, мне это не очень нужно. Домашнее задание я не понял, к ответу на уроке я был не готов.
Наш урок я хочу закончить словами, являющими эпиграфом нашего урока, и с которыми Вы не можете не согласиться.
“Знания – это только тогда знания, когда они приобретены усилиями твоего мозга, а не твоей памяти”.
У каждого три смайла сдай только один.
Достарыңызбен бөлісу: |