Мекеме атауы «Павлодар қаласының №24 жалпы ора білім беру мектебі» Мемлекеттік мекемесі
Аты – жөні Садыкова Бағлан Аманжоловна
Лауазымы бастауыш сынып мұғалімі
Жұмысы өтілі 16 жыл
Санаты бірінші
Пәні Әдебиеттік оқу
Тақырыбы Қарлығаш пен Торғай
Сынып 2 сынып
Мақсаты:
1. Оқушылардың еңбек туралы түсініктерін кеңейту;
2.Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту;
3.Еңбекқорлыққа,қиындықты жеңе білуге тәрбиелеу;
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдіс тәсілдері: СТО, АКТ, диалогтық оқыту, дарынды оқушымен жұмыс, жас ерекшелігіне байланысты оқыту, көшбасшылық, бағалау
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен
Ресурстар: суреттер,оқулық,флипчарт,маркер.интер белсенді тақта.
Топқа бөлу: Сандық бөлу (1,2,3,4,5),жеке,топтық
Сабақ барысы:
Топтар "Дала қарлығаштары", "Үй қарлығаштары", "Орнитология","Торғай" топтары болып бөлінді.
Тапсырмалар
|
Әдіс-тәсіл
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Уақыт
|
Тақырыпқа шығу
|
АКТ, СТО
|
Интербелсенді тақтадан сөзжұмбақ, уәж беру
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы «Еңбек» сөзін анықтайды. (Әр топ бір-бірін жест арқылы бағалайды.)
|
3 минут
|
1.Ертегіні рөлге бөліп оқып, мазмұнын анықтау
|
СТО, ЖИГСО
|
Бағыт-бағдар беру. Ынталандыру
Қосымша ақпарат (Қарлығаштардың түрлері туралы, орнитология жөнінде балалардың алдына мәлімет берді)
|
Мәтінді рөлге бөліп оқиды, өз ойларын ортаға салып талқылайды, пікір алмасып постер салады (бір-бірін бағалайды)
|
6 минут
|
2.Қарлығаш пен торғайдың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын жазып ұсыну.
|
СТО, Диалогтық оқыту
|
Бағыт-бағдар беріп, реттеу
|
Өз ойларын дәлелдейді. Жағымды жағымсыз жақтарын анықтайды. (бір-бірін бағалайды)
|
7 минут
|
3.Еңбекқор Қарлығаштың бойындағы қасиеттерді біз өмірімізде қолданамыз ба?
|
Деңгейлеп оқыту, жас ерекш. байланыс-ты
|
Бағыт бағдар, уәж беру
|
Еңбекқорлықтың бізге пайдасы бар ма? Қандай? Деген сауалдарға жауап жазып, дәлелдейді. (көшбасшы бағалайды)
|
8минут
|
4.Берілген суреттерді Қарлығаштың ұя жасауынша топтастыру
|
СТО, жас ерекш. байланыс-ты
|
Бағыт-бағдар беру, қадағалау
|
Берілген дайын қарлығаштың ұя жасап жатқан қима суреттерін топтастыру. Топпен топтастырып бір сурет жапсырып тақтаға іледі. (Мозайка әдісі) (Көшбасшылар шығып бағалайды)
|
8 минут
|
5.Өздерің қандай және неден ұя жасар едіңдер жоспарлап, жобалаңдар
|
Дарынды оқушымен жұмыс,
|
Бағыт-бағдар беру, уәж беру
(Үйден өздері алып келген табиғи заттарды қолдану)
|
Үйден өздері алып келген табиғи заттарды қолданып әр топ уақыттпен санаса отырып, құстарға ұя жасайды.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
|
8 минут
|
6."Қызыл кітапқа хат" (Эссе)жазу "Синквейн" жазу
|
СТО, дарынды, талантты оқушымен жұмыс
|
Бағыт-бағдар беру (жиытық баға)
|
Өз ойларын қағаз бетіне түсіреді.
"Ыстық орындыққа "отырып,қорғайды.
Стикер толтырады (Осы сабақтан алған әсерін, қиындықтарын жалпы не ой түйді соны стикерге жазып тақтаға іледі)
|
5 минут
|
Бес жол өлең (СИНКВЕЙН)
Зат есім:
2 Етістік:
3 Сын есім:
Синоним:
Сөйлем:
Достарыңызбен бөлісу: |