Шегіртке мен Ќ±мырсќа



жүктеу 5,64 Mb.
Дата23.11.2018
өлшемі5,64 Mb.
#23896
түріСабақ

Шегіртке мен Құмырсқа

  • Сыныбы 3”Б”
  • Дайындаған бастауыш сынып мұғалімі
  • Жапарқұлова Ақбота

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділігі : Мысал мазмұнын оқып, түсіну арқылы оның тақырыбы мен идеясын ашуға, өмірмен байланыстыруға үйрету.
  • Дамытушылығы : Мысады талдау арқылы мазмұнын әсерлі жеткізе білу дағдыларын дамыту . Оқушылардың шығармашылық қасиеттерін шыңдау
  • Тәрбиелік: Еңбексүйгіштікке , еңбекті бағалай білуге , жақсы қасиеттерге тәрбиелеу

Сабақтың әдісі:

  • топпен жұмыс,
  • Венн диаграмма,
  • ассоциация,
  • бес жолды өлең,
  • рөлге бөліп оқу.

Сабақтың типі:

  • Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, интерактивті тақта, автор суреті, өмірбаяны

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі: Топқа бөлу Қайырлы күн, қонақтар Қайырлы күн, достым, Ашық аспан болсын! Сәрсенбінің күні, Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын!

II. Үй тапсырмасын тексеру

  • 1. Орман біздің байлығымыз деп неліктен айтады?

2. Сөзжұмбақ шешу

  • К
  • Ү
  • З
  • Г
  • І
  • О
  • Р
  • М
  • А
  • Н

2. Сөзжұмбақ шешу

  • Ү
  • К
  • І
  • Б
  • Ү
  • Р
  • К
  • І
  • Т
  • Қ
  • А
  • З
  • Ш
  • Е
  • Г
  • І
  • Р
  • Т
  • К
  • Е
  • Т
  • Ү
  • Л
  • К
  • І
  • Т
  • О
  • Қ
  • Ы
  • Л
  • Д
  • А
  • Қ
  • Қ
  • А
  • Р
  • А
  • Ғ
  • А
  • Й
  • М
  • А
  • Й
  • М
  • Ы
  • Л
  • Қ
  • А
  • Й
  • Ы
  • Ң
  • Т
  • И
  • І
  • Н
  • Т

Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу

  • І. Қызығушылықты ояту 1.Жұмбақ шешу
  • 1.Екі басты жұдырықтай,
  • Ортасы қылдырықтай.
  • 2.Өзі жасыл шекілдек, Секіреді селкілдеп.

Абай Құнанбаев кім?

  • Шын аты Ибраһим
  • Ақын
  • Ойшыл ғалым
  • Ағартушы
  • Иван Крылов
  • Ұлты орыс
  • Ақын, жазушы
  • Аудармашы
  • «Қасқыр мен қазы» мысалының авторы
  • Жаңа сабақ
  • Шегіртке мен құмырсқа
  • И.А.Крылов

ІІ.Мағынаны тану.

  • 1. «Шегіртке мен құмырсқа» мысалын мәнерлеп оқу.
  • 2. Сұрақтармен жұмыс.
    • -Мысал не туралы айтылған?
    • -Жаздыгүні шегірткенің жағдайы қандай болды,
    • -жаз мезгілін қалай өткізді?
    • -Ол құмырсқаға неге келді?
    • -Құмырсқа шегірткеге не деді?
    • -Шегіртке қандай сылтау айтты?
  • 3. Өлеңді оқушыға оқыту.
  • 4. Рөльге бөліп оқыту.(Шегіртке, құмырсқа, автор)
  • 5. Мазмұнын толық бір оқушыға айтқызу

Суретпен жұмыс

Суретпен жұмыс

Топтық жұмыс

  • I-топ. Жаз мезгіліндегі шегіртке
  • II -топ. Қыс мезгіліндегі шегіртке.
  • I -топ. Шегіртке мен құмырсқаға байланысты мақал мәтелдер
  • ІІ-топ. Венн диаграммасы бойынша жұмыс

Сергіту сәті

  • Ұзын мұртты құмырсқа
  • Келе жатты жұмысқа
  • Допты қойдым алдына
  • Оң жағына қарады,
  • Сол жағына қарады
  • Тау екен деп ойлады.

І топ .Ой толғаныс. І топ. Шегірткеге ассоциация әдісін құру.

  • Шөппен
  • қоректенеді
  • Секіреді
  • Өсімдіктерге
  • зиянын
  • тигізеді
  • Ән
  • салады
  • Қара ала
  • түсті
  • Жәндік
  • Шырылдауық
  • Шегіртке
  • ІІ топ
  • Құмырсқаға бес жолды өлең жазу.
  • 1.Құмырсқа.
  • 2.Кішкентай, қызыл.
  • 3.Еңбектенеді,жүреді, қимылдайды .....
  • 4.Құмырсқа шегірткені илеуіне кіргізбеді.
  • 5.Жәндік.

Сабақты қорыту

  • Шығармашылық жарыс
  • (Өлең шығару)
  • ---------------------------------- еңбекті, ---------------------------------- терлепті. ---------------------------------- сайрандап, ---------------------------------- тимепті.

VII Үйге тапсырма.

  • Мысалды жаттау, суретін салу.

жүктеу 5,64 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау