Шардара жалпы орта мектебі



жүктеу 12,91 Kb.
Дата29.05.2018
өлшемі12,91 Kb.
#18234
  • Дамыта оқытуда топтық,
  • блоктік және деңгейлік жүйелерді
  • үйлестіру
  • Физика пәнін дамыта оқытуда топтық, блоктық және деңгейлік жүйелерді үйлестіру, оқушылардың білім сапасын бақылау мен бағалау тәсілдерін қарастыру, үй тапсырмасын өз деңгейінде орындалуына қажет алғышарттарды белгілеу.
  • Мақсаты:

Кіріспе. Жаңа оқыту технологияларының элементтерін пайдалану – оқушылардың икемділіктерін, қызығушылықтарын және қабілеттіліктерін дамытудың тиімді жолы.

  • Негізгі бөлім. 1. Топтық жүйеде оқыту. Топтау әдістерінің тиімділігі.
  • 2. Блоктық жүйеде оқыту. Блоктық жүйенің тиімділігі.
  • 3. Деңгейлеп оқыту жүйесі. Деңгейлеп оқытудың тиімділігі.
  • 4. Оқушылардың білімі мен білігін тексерудің заманауи түрі – тестілеу.
  • 5. Оқушыларды бағалаудағы ерекшеліктер.
  • 6. Үй тапсырмасын өз деңгейінде орындаудың алғы шарттары.
  • Жоспар:
  • Қорытынды. Дамыта оқыту - қазіргі заманғы оқытудың негізгі әдісі.
  • Оқушыларды білім деңгейіне
  • қарай араластыра бөлу
  • Жолдастық, достық қарым-қатынастың орнауы
  • Өзара көмек арқылы білімдерін жетілдіру. (үйрете отырып үйрену)
  • Топтық жарыстар өткізу арқылы ұйымдастыру қабілетінің артуы
  • Бір сабақ барысында берілген материалды толық қамту мүмкіндігі
  • Бағалау жұмысын салыстырмалы түрде жүйелі жүргізу мүмкіндігі
  • Оқушылардың өз беттерімен ізденістерінің туындауы,
  • оқулықпен, қосымша материалмен
  • Өз білімі мен жолдастарының білімін саралай, бағалай білу мүмкіндігі
  • Блоктық жүйеде оқыту және оның тиімділігі
  • Бір жылдық материал көлемі
  • 2 блок
  • 3 блок
  • 4 блок
  • n блок
  • 1-блокша
  • 2-блокша
  • n-блокша
  • 1-блокша
  • 2-блокша
  • n-блокша
  • 1-блокша
  • 2-блокша
  • n-блокша
  • 1-блокша
  • 2-блокша
  • n-блокша
  • 1-блокша
  • 2-блокша
  • n-блокша
  • 1 блок
  • Оқушы берілген бөлімді толық меңгереді.
  • Білімге деген мұқтаждық пайда болады.
  • Түсініп оқуға деген ынтасын арттырады.
  • Деңгейлеп оқыту жүйесі және оның тиімділігі
  • “Шығармашылық”
  • Құбылысты өз бетімен талдай
  • келіп, шағын шығармашылық
  • тұрғыдан зерттеу жұмысын жүргізу
  • “Эвристикалық” Оқушылардың меңгерген білімдерін
  • тереңдету үшін танымдық ізденіс әр түрлі логикалық
  • есептерді талдай, жинақтай салыстыра білу, графиктерді,
  • диаграммаларды құру, формулаларды қорыту деңгейі
  • “Алгоритмдік” Үйренушілік деңгейдегі білімін толықтыру,
  • кері қатынастардағы амалдарды құрастыра алу,
  • күрделі материалдарды жүйелеу, алған білімін басқа
  • Тапсырмаларда пайдалана алу деңгейі
  • “Оқытушылық” Оқушылардың жаңа тақырыптан алған білімдерін
  • бекту, практикада қолдана білуге жаттықтыру.
  • Мұнда заңдылықтарды, ережелерді, формулаларды
  • білуі қажет етіледі.

Білімді бағалаудың заманауи әдісі – тесттің түрлері

  • Еске түсіру тесті
  • Таңдау тесті
  • Балама тесті
  • Салыстыруға арналған тест
  • Ретіне қарай тізбелеу тесті
  • Құрастырма тест
  • Сөйлемдегі жетіспей тұрған сөздің,
  • сөз тіркесінің, сандар мен формулалардың орнындағы
  • көп нүктенің тиісті жауаппен алмастырады
  • Сөз, сан, формула, бейне
  • түріндегі бір ғана жауапты керек етеді
  • Сөйлемнің басы беріледі де,
  • соңынан бірнеше үлгілері жауап ретінде ұсынылады,
  • оның ішінде дұрысы да, қатесі де бар
  • Қандай да бір ұғымды растайтын
  • сөйлемдерден құрастырылады
  • Бір бағанада тапсырма тек сөйлеммен,
  • ал екінші бағанада берілген сұрақтардан екі-үш есе көп
  • жауап беріледі
  • Құбылыстар, шамалар, сипаттамалардан тұрады.
  • Оларды тәртіппен, яғни маңыздылық мөлшері бойынша реттеу керек.
  • Берілген тізім жауаптың құралуына негіз болады
  • Әр түрлі типтегі тапсырмалардан тұрады.
  • Оқушылар оның жауабын берілгендердің ішінен таңдайды
  • Атақ эффектісі –
  • Алдыңғы сыныптағы
  • бағаларының,
  • мінез-құлқының әсері
  • Мәнерлеу эффектісі-
  • мұғалімнің сабақ беру
  • тәсіліне оқушының
  • икемделуі
  • Деңгей
  • эффектісі-
  • дайындығы
  • нашар
  • сыныпқа
  • жоғары
  • баға қою
  • және
  • керісінше
  • Ұзақтық эффектісі-
  • сыныппен жұмыс жасау
  • мерзімі ескеріледі
  • Ваннс эффектісі- сыныпқа
  • мұғалімнің алдын-ала
  • икемделуі
  • Қорғалақтау эффектісі
  • Мұғалімнің өзі қоятын
  • бағаға сенімсіздігінен
  • туады.
  • Қарама-қарсылық эффектісі
  • Мұғалімнің қатты талап
  • етуіне байланысты
  • оқушының төмен жауап
  • беруі
  • Оқушыларды бағалау
  • ерекшеліктері

Үй тапсырмасын орындауға арналған оқушы бұрышы.

  • Физика оқулығы. Есептер жинағы.
  • Физикаға арналған дәптерлер. (физика оқулығы бойынша жұмысшы дәптері, зертханалық, бақылау жұмысына арналған, өз бетімен жұмыс жасайтын қосымша, әр түрлі тест жұмысының дәптері)
  • Ондық еселік пен бірлік үлестерді шығарып алуға арналған қосымшалар.
  • Менделеев кестесі.
  • Лабораториялық бұрыш төменгі сыныптан жиналады - әрбір үй физикалық аспаптарға толы, соның ішінде өткен тақырыптарға байланысты аспап үйдеде болады. Соларды жылма-жыл толықтыру стакан, айна, бұршақ, сызғыш, батареялар бәрі оқушының ой-өрісін дамытуға пайдасы зор.
  • Қосымша физикалық кітаптар, журналдар.
  • Физикалық кроссворд жиынтығы.
  • Өз бетімен физикалық анықтама құрастыру.
  • Үйдегі мәліметтермен физикалық есеп құрастыру.
  • Физика бойынша үйдегі бақылау дәптерін арнау.
  • Көңіл бөліп тыңдағандарыңызға,
  • рахмет!

жүктеу 12,91 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау