Сабақтың тақырыбы: Санды 7-ге көбейту және бөлу Сабақтың мақсаты



жүктеу 46,22 Kb.
Дата04.12.2017
өлшемі46,22 Kb.
#2943
түріСабақ

Қарағанды облысы, Шет ауданы, Жарық жалпы орта білім беру мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Майбасова Ляззат Боранкуловна. Математика 3 сынып
Сабақтың тақырыбы: Санды 7-ге көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты:

  • С.Сейфуллин кентіне саяхат жасау арқылы оқушылардың есептерді шығару білігін тексеру. Сөз есеп, өрнек, теңдеу, мысалдар арқылы санды 7-ге көбейту және бөлу жайлы білімді бекіту;

  • сұрақ-жауап, логикалық тапсырмалар арқылы оқушылардың логикасын дамыту;

  • жұптық, өздік жұмыстар арқылы оқушыларды ұйымшылдыққа баулу. Туған жерді сүюге, аялап қорғауға тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: бекіту сабағы
Сабақтың типі: саяхат сабақ
Сабақта қолданылатын әдістер: сұрақ-жауап, әңгіме, ой шақыру, жұптық жұмыс, өздік жұмыс, өзін-өзі бағалау, т.б.
Сабақтың көрнекіліктері: слайдтар, кеспе парақшалар, доп.
Сабақ барысы
Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу, түгендеу.



  • Балалар, бүгінгі математика сабағына мұғалімдер қатысып отыр, ендеше, жақсы жағымыздан көрінейік.

  • Кеше бастауыш сыныптар апталығы басталды. Тақырыбы: Арқаның ақиық ақыны Сәкен Сейфуллин.

  • Кім айтады, Сәкен Сейфуллин кім?

  • Қазақ жаңа әдебиетінің негізін салушы, мемлекеттік қайраткер.

  • Ол қай жерде туған?

  • Сәкен (Сәдуақас) Сейфуллин 15 қазан 1884 жылы Жезқазған өңіріндегі бұрынғы Ақадыр ауданындағы Қарашілік қыстағында дүниеге келген.

  • Оның қандай өлеңдерін білеміз?

  • «Көкшетау» поэмасынан үзінді, «Қамауда» өлеңі

  • Балалар, біздің кентіміздің аты қалай?

  • С.Сейфуллин

  • Осы ауылымызға саяхат жасағыларын келе ме?

  • Ендеше, кеттік!

І. Әкім аппаратына саяхат. Психологиялық дайындық:

  • Кім жылдам?

  • Орныңды тап!

Өтілгенді қайталау.

  • Осындай жылдамдықпен өтілгенді қайталап шығайық.

  • Өткен сабақта нені үйрендік?

  • Доты лақтыра отырып, 7-нің көбейту кестесін сұрау.

  • 7 қандай сан?

  • Қандай қасиетті ұғымдарды білесіңдер?

  • 7 АТА (ата, әке, бала, немере, шөбере,шөпшек, немене)

  • 7 КҮН (дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі,

  • жұма, сенбі, жексенбі)

  • 7 ДӘМ (Наурыз көже: тұз, су, құрт, ет,

  • кеспе, бидай, күріш)

  • 7 НАН (7 шелпек тарату – дәстүр)

  • 7 ҒАЛАМ (Шығыс, Батыс, Оңтүстік, Солтүстік, Әлем,Жер беті, Жер асты)

  • 7 ҚАЗЫНА (алғыр ит, берен мылтық, сұлу әйел, жүйрік ат,өрісті мал, аталы сөз, шыбын жан)

  • ЖАУ (от, су, жұт, ауру, өсек, ақымық бала, соғыс)

  • Ендеше, үй жұмысын оқимыз, тексереміз. Тізбектей.

20:2+5=5*3 90:3-2=7*4 120:10=4*3

200:10=5*4 9*2=3*6



  • Біз Әкім аппаратына кірдік.

Дәптер ауыстыру.

ІІ. Емханаға саяхат. Жаңа сабақ.

  • Бүгін біз С.Сейфуллин кентіне саяхат жасау арқылы сөз есеп, өрнек, теңдеу, мысалдар шығарып, санды 7-ге көбейту және бөлу жайлы білімді бекітеміз. Сұрақ-жауап, логикалық тапсырмалар арқылы оқушылардың логикасын дамыту; жұптық, өздік жұмыстар жасаймыз. Сабақты өзін-өзі бағалау парақшалары арқылы бағалаймыз.

Көркем жазу. 666, 777

Күнді жазу: Қазанның 21-і

Сынып жұмысы

Жіктеу 666=600+60+6. 777=700+70+7



  • Емхананың ішін көрдік.

ІІІ. Балабақшаға саяхат. Жазбаша жұмыс №1

9дүкенге -48ЛЖ, 24С

1дүкенге-?

Шешуі: (48+24):9=8(т)

Жауабы: әр дүкенге 8 теледидардан түсті.


  • Балабақшаны да көрдік.

ІV. Вокзалға саяхат. Ауызша жұмыс.

№2 7л*7=49л 490л:7=70л 9л*7=63л 630л:7=90л

8л*7=56л 560л:7=80л 10л*7=70л 70л:7=10л

V. Кітапханаға саяхат. Танымдық жаттығу.

№3 20:7=2(6к) 26:7=3(5к) 32:7=4(4к)

52:7=7(3к) 58:7=8(2к) 64:7=9(1к)

- Санды 7-ге бөлгенде қандай сандар шығады екен?

1,2,3,4,5,6

VI. Мәдениет үйіне саяхат. Сергіту сәті.

VII. Сауда орталығына саяхат. Математикалық диктант.

Өрнек түрінде жаз

70-ті 7 есе кеміту;

Белгісіз санды 7 есе арттыру;

70-ті 7-ге кеміту;

Белгісіз санды 7-ге арттыру.

Тексеру.

VIII.Шаштаразға саяхат. Жұптық жұмыс.

№5 4*3+8=20 9*4=36 9*5-5=40 9*5=45



ІХ. Полицияға саяхат. Өздік жұмыс.

№6 х*7=63 а+7=63

Х=63:7 а=63-7

Х=9 а=56


9*7=63 56+7=63

63=63 63=63



Х.Мектепке саяхат. Бекіту.

7:1=7 14:2=7 21:3=7 28:4=7 35:5=7

42:6=7 49:7=7 56:8=7 63:9=7 70:10=7

ХІ. Бастауыш мектепке саяхат. Логикалық тапсырма

4*2=8


Қорытынды

  • Міне, балалар, туған жерімізге саяхатымыз аяқталды.

  • Отан, туған жер туралы мақал-мәтелдер айтыңдар.

  • Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарың бар ма?

Үйге: №1(ә)-64-б, №5(3,4б)-65-б

Бағалау.
жүктеу 46,22 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау