Сабақтың тақырыбы Натурал сандар және нөл Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



жүктеу 20,38 Kb.
Дата13.02.2022
өлшемі20,38 Kb.
#35741
түріСабақ

Бөлім: 5.1 Натурал сандар және нөл

Педагогтің аты-жөні

Кокенова С

Күні: 02.09.2020



Сынып: 5а

Қатысушылар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Натурал сандар және нөл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.1.1 натурал сандар жиыны ұғымын меңгеру;

5.1.1.2 тақ және жұп сандар ұғымдарын меңгеру



Сабақтың мақсаты

Оқушылар натурал сандардың қасиеттерін біледі,

тақ және жұп сандарды ажырата алады



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындықтарын тексеру, түгендеу.

Сабақтың мақсатын қойып тақырыппен таныстыру.



Натурал сандардың қасиеттері:

-натурал сандар қатары 1-ден басталады;

-натурал сандар қатарының әрбір келесі мүшесі алдыңғысынан 1-ге артық;

-натурал сандар қатары шексіз, себебі оның «ең соңғы мүшесі» деп саналған кез келген үлкен натурал санның өзіне бірлікті қосу арқылы келесі мүшесін алуға болады





Оқушылар амандасады, түгенделеді

Танысады, түсінеді













Ватцап арқылы



Негізгі бөлім

Кері байланыс.

  1. тапсырма.

Берілген қатардағы натурал сандар қатарын көрсетіңіз:

1, 3, 5, 7…

0, 1, 2, 3…

1, 2, 3, 4…



Кему ретімен орналасқан сандарды көрсетіңіз:

155; 99; 74; 50; 33

15; 28; 61; 88; 129

297; 102; 5; 75; 20



2-тапсырма

Сергіту сәті.

Логикалық сұрақтар:

Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады, ал егер екі аяғымен тұрса, оның салмағы қанша? (3кг)

Үстел беті төртбұрышты, оның бір бұрышын арамен кесіп алсақ неше бұрыш қалады? 5 бұрыш

Жұмбақ:

Нәрселерді санағанда,

Керек ол бізге ауадай.

Айтыңдаршы бұл қандай сан

Жан-жағыңа қарамай. Натурал сан




  1. 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20, 312,474,558,327,441,777 сандарды жұп және тақ цифрлармен аяқталуына қарай топтастыр




Сандарды жаз

Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз

4 мыңдық, 5 ондық, 7 бірлік




30 мыңдық, 4 жүздік, 2 бірлік




2 жүздік




7 жүздік, 5 ондық, 6 бірлік




9 жүздік




3 897 – нің алдындағы сан.




9 389 – дан кейінгі сан




7 мыңдық 9 жүздік, 5 бірлік




3 мыңдық




2 мыңдық 5 жүздік






Оқушылар ватцап желісі арқылы дұрыс жауапты айтады

Оқушылар дәптерге сандарды жазып көрсетеді


Оқушылар жауап береді


Жұп сандар дегеніміз 2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар.

Тақ сандар дегеніміз 2-ге қалдықпен бөлінетін сандар.

Оқушылар ережені біледі, сандарды дұрыс топтастырады


Кестені толтырады

Әр дұрыс жауапқа 1 балл қойылады.



Әр дұрыс жауапқа 1 балл қойылады

ватцап


Соңы


Үйге тапсырма. №14


Дәптерге орындап ватцап арқылы жібереді




оқулық

жүктеу 20,38 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау