Сабақтың басы
5 мин
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу.
«Қазақстан – ядролық сынақтар мекені емес» эссе
Ойтүрткі сұрақтар
Қазақстанда қандай өзен-көлдер мен теңіздер бар?
Еліміздегі қай аймақтар апатты деп танылған?
Арал теңізі аумағының экологиясы туралы қандай ақпарат білесіңдер?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
ЕББҚ
Жұбының көмегімен сұрақтарға жауап береді
|
«Жарайсың!» мадақтау сөзімен ынталандыру
|
1- Қосымша
|
Сабақтың ортасы
13 минут
5 мин
5 мин
9 минут
|
2- тапсырма
Мәтіндерді мұқият оқыңдар, әртүрлі стильдегі мәтіндерді салыстыра талдаңдар
3-тапсырма
«Түртіп алу әдісі»
«Төрт сөйлем» әдісі
Менің ойымша
Себебі мен оны былай түсіндіремін
Фактілермен дәлелдей аламын
Осыған байланысты мен мынадай шешімге келдім
«Арал тағдыры – менің тағдырым»
|
Мәтінді оқып, салыстыра талдайды.
Мұғалімнің көмегімен мәтінді салыстыра талдайды
Мәтіннен қажетті мәліметтерді дәптерлеріне түртіп алады.
ЕББҚ
Мұғалімнің көмегімен мәтіннен қажетті мәліметтерді дәптерлеріне түртіп алады.
«Төрт» сөйлем әдісі бойынша мәтінді оқып өз ойларын айтады
ЕББҚ
Мұғалімнің көмегімен
Мәтінді талдайды
Өлең немесе әңгіме жазады
ЕББҚ
Оқытушының көмегімен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді
|
Дискриптор:-3_-_Тақырыбы_мен_автор_көзқарасын_табады-1_-_көзделген_аудиториясын_табады-_1_-құрылымы_мен_тілдік_ерекшеліктерін_біледі-_1___Дискриптор'>Дискриптор:-3
- Тақырыбы мен автор көзқарасын табады-1
- көзделген аудиториясын табады- 1
-құрылымы мен тілдік ерекшеліктерін біледі- 1
Дискриптор:
Жалпы балл – 1
Экологиялық мәселелерді анықтайды-1
Дискриптор:
Жалпы балл – 3
- мәтінді түсініп оқиды – 1
- мәселенің маңыздылығына дәлелдер келтіреді- 1
-өмірмен байланыстырады- 1
Дискриптор:
Жалпы балл – 3
- тақырыпты ашады-1
- өз ойын нақты жеткізеді-1
- мәселені шешу жолдарын айтады-1
|
2- қосымша
Оқулық
Ермекова Т.Н.
Бертілеуова К.Ә.
Мұнасаева Р.Н.
«Арман ПВ»,2020
Ермекова Т.Н.
Бертілеуова К.Ә.
Мұнасаева Р.Н.
«Арман ПВ»,2020
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
3 мин
Үй тапсырмасы
Бағалау
2 мин
|
«ББТ» әдісі арқылы кері байланыс алу
Оқушылардан бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Арал теңізінің болашағы туралы ойтұжырым дайындау
|
Оқушылар сабақ барысында алған білімдері бойынша «ББТ» әдісі бойынша мұғалімге кері байланыс береді
Білетінім-
Білгенім-
Түйгенім-
|
|
Ермекова Т.Н.
Бертілеуова К.Ә.
Мұнасаева Р.Н.
«Арман ПВ»,2020
|