- Алғашқы функция және интегралдау тақырыбын қорытындылау
- Дихамбаева Назгүл Айтханқызы- математика пәнінің мұғалімі
Сабақтың мақсаты - Білімділік: I-тарау бойынша алған білімдерін тексеру және бекіту,алғашқы функцияны табу,интегралды есептеуге,қисықсызықты трапецияның ауданын таба білуге дағдыларын қалыптастыру
- Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін,өз беттерімен жұмыс істеуге,алған білімдерін практикада қолдана білуге дағдыланту
- Тәрбиелік :Алдарына қойған мақсаттарына жетуге,өздеріне сенімді болуға,жауапкешілікке,
- топпен жұмыс жасауға тәрбиелеу,пәнге деген қызығушылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қайталау білімді жинақтау сабағы - Сабақтың түрі: Қайталау білімді жинақтау сабағы
- Сабақтың әдісі: Топтық әдіс,өзін өзі бағалау,тестік материалды қолдану,жеке оқушымен жұмыс
- Көрнекілігі: интерактивті тақта,алғашқы функцияның кестесі,слайд,флипчарт, маркер,бор.
- Сабақтың барысы
- 1.Ұйымдастыру кезеңі
- (оқушыларды түгендеу,топқа бөлу,үй жұмысын тексеру,бағалау парағын тарату)
- 2. «Ой толғау» (өткен тақырыптар бойынша сұрақ жауап
- 3. Практикалық жұмыс(есептер шығару,тест жұмысы)
- 4.Шығармашылық жұмыс(алғашқы функция және интегралдың шығу тарихы берілген тапсырма бойынша жұмыс)
- 5 «Математикалық фокус»(сергіту сәті)
- 6.Қорытындылау
- 7.Үйге тапсырма беру
- 8.Бағалау
- «Ойла,ойла тереңнен
- Жақсы емес көп бөгелген»
- Ой толғау
- 1.Алғашқы функция дегеніміз не?
- 2.Анықталмаған интеграл дегеніміз ?
- 3.Қисық сызықты трапецияның анықтамасын тұжырымда
- 4.Анықталған интеграл дегеніміз не?
- 5.Қисықсызықты трапецияның геометрия курсынан белгілі трапециядан
- қандай айырмашылығы бар?
- 6.Ньютон-Лейбниц формуласын тұжырымда
- 7.Алғашқы функцияны табудың неше ережесі бар?
- 8.Алғашқы функцияның негізгі қасиетін тұжырымда
- 9.Алғашқы функцияның геометриялық мағанасы қандай?
- «Білекті бірді жығады,
- Білімді мыңды жығады»
- Оқулықпен жұмыс
- (деңгейлік тапсырмалар,тест жұмысы)
- 1-топқа №9 есептің (1,3), №16(2). .№43(1,4)
- 2-топқа№9 есептің (2,4), №16(1). .№43(2,3)
- Оқулықтағы тестің 10 есебін шығару
«Талантты бала талпынған құстай» - «Талантты бала талпынған құстай»
- (Берілген тапсырмалар бойынша әр топтан екі оқушы шығармашылық қорғайды)
- Математикалық сиқыр
- «Ойлаған санды табу»
- Сиқыршы әдетте мынандай әрекет жасауды ұсынады
- :-Бір сан ойла,оған 2-ні қос,3-ке көбейт,5-ті азайт,ойлаған санды азайт.Сонан соң сиқыршы сенен ең соңғы шыққан нәтижені айтуды өтінеді.Ол саған ойлаған саныңды айтып береді.Ол мұны қалай тапты?
- «Мұны тапсам ойланып,ақын деңіз
- Таба алмасам,ақылды болар неміз»
-
- «Туған күнді табу»
- Сен жолдасыңа оның туған күнін 12-ге,ал айының нөмірін31-ге көбейтуді ұсынасың.Ол саған екі көбейтіндінің қосындысын айтады,ал сен ол бойынша туған күнін және айын табасың.Ол мұны қалай тапты?
«Туған күнді табу» - «Туған күнді табу»
- Сен жолдасыңа оның туған күнін 12-ге,ал айының нөмірін31-ге көбейтуді ұсынасың.Ол саған екі көбейтіндінің қосындысын айтады,ал сен ол бойынша туған күнін және айын табасың.Ол мұны қалай тапты?
- Үйге тапсырма . № 59 №67
- Бағалау
Достарыңызбен бөлісу: |