Сабақтың тақырыбы : Ұұ дыбысы және әрпі



жүктеу 0,68 Mb.
бет1/3
Дата31.01.2020
өлшемі0,68 Mb.
#27870
түріСабақ
  1   2   3

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 26.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: Ұұ дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: Ұұ дыбысына қатысты сөздерді дұрыс оқу. Сөйлем туралы түсінігін кеңейту. Ұқыптылыққа баулу. Сөздік қорын молайту,ойлау қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Кеспе әріп ,кеспе буын, суреттер.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз
ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ұұ дыбысына қатысты сөздерді дұрыс оқу. Сөйлем туралы түсінігін кеңейту. Ұқыптылыққа баулу. Сөздік қорын молайту,ойлау қабілетін дамыту.


ІІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

а) Мәтінді пысықтау.

ә) Буыннан сөз құрап оқу.

б) Әр оқушыны жеке оқып байқау.


ІҮ. Жаңа сабақ

1. Сөздерді хормен оқыту.

2.«Ұшқыш болу арманым» тақырыбына түсінік беру.

Дауысты дыбыстар туралы мәлімет беру

А,о,ы,ұ- жуан дауысты.

У- жіңішке дауысты дыбыс.



Ү. Жаңа білімді тексеру.

Жуан дауысты дыбыстарды ата.

У дыбысы туралы не білесіңдер?
Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
ҮІ. Білімді бекіту.

Жұмбақ шешу.

Сайрайды бір талмайды,

Әнші құс бал таңдайлы. (бұлбұл)


Жайнаған бақтың әншісі,

Тамсанған оған сан кісі. (бұлбұл)


Талдың басында ,

Жемі бар қасында

Там тұр саялы,

Достарға аялы. ( құс ұясы.)


Дәптермен жұмыс Ұ ұ әрпін жазу,ұшқыш ұлан, ұшақ.

Буын диктанты.


ҮІ. Сабақты қорытындылау:

Біз қандай әріпті танып, не істеуге үйрендік?




Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 27.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: Ң дыбысы және әрпі.

Сабақтың мақсаты: Ң дыбысы және әрпі туралы түсінік беру. Ң дыбысы бар сөздерді дұрыс оқып жаттығу. Ұқыптылыққа, тазалыққа баулу. Алған білімін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Кеспе әріп, кеспе буын, суреттер.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз
ІІ .Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Ң дыбысы және әрпі туралы түсінік беру. Ң дыбысы бар сөздерді дұрыс оқып жаттығу. Ұқыптылыққа, тазалыққа баулу. Алған білімін дамыту.


ІІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

- Ұ қандай дыбыс?

- Сөздің қай жерінде жазылады?
Сөздік диктант: Ұ ұ нұр, ұл ұн, ұлу, ұлан, ұста.
ІҮ. Жаңа сабақ

1. Баған түрінде берілген сөздерді хормен оқу.

2. Аң сөзіне дыбыстық талдау жасау.Ң әріп таңбасымен таныстыру.

3. Ұшақ, ұста, құшақ, жұмыс, құлақ, жұмбақ сөздеріне дыбыстық талдау жасау.

4. Сөйлем құрату.Сөйлемде неше сөз бар екенін айтқызу. Сұлтан ағаштан ұшақ жасады.






















Сөйлем қалай жасалады?

Сөйлем соңына не қойылады?

Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
Ү.Жаңа білімді бекіту,пысықтау.

Бағандағы сөзді жеке-жеке оқыту.

Аңдар туралы жұмбақ шешу.

Қаймықпайды күшті аңнан,

Қорқады тек тышқаннан. (піл)
Жер қопарған тісімен.

Сескенесің түсінен (қабан)


Дәптермен жұмыс ң әрпін жазу.
ҮІ .Сабақты қорытындылау:

Біз қандай әріпті үйрендік?

Ң қандай дыбыс?

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 28.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты: Өткен сабақтан алған білімін тереңдету. Ы, ж, ұ, ң дыбыстары бар сөздерді дұрыс оқып жаттығу. Ұқыптылыққа, тазалыққа баулу. Алған білімін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Кеспе әріп, кеспе буын, суреттер.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру

Сабақтың мазмұны:

І .Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз
ІІ. Мақсат қою: Тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Өткен сабақтан алған білімін тереңдету. Ы, ж, ұ, ң дыбыстары бар сөздерді дұрыс оқып жаттығу. Ұқыптылыққа, тазалыққа баулу. Алған білімін дамыту.


ІІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

- ң, е, ұ, ж қандай дыбыс?

- Сөздің қай жерінде жазылады?
Сөздік диктант: аң, шаң, шаңғы, таң, тоң, ыс, қыс ,ау ұн ұқ.
Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
ІҮ. Қайталау.

1. Әр дыбысқа қатысты сөз ойлау, сөйлем құрату

2. Ынта,жарық, ұшақ, аң сөздеріне дыбыстық талдау жасау.

3. Кеспе әріптерден сөз құрату ыдыс , жаңа, ұста, қаңбақ.

4. Жұмбақ шешу:

Тамның үстіне тары жайдым.(жұлдыз)


Атасы қисық ағаш,

Анасы жайма төсек.

Баласы шырын шекер,

Бір сабақта құж-құж жентек. (жүзім)


5.Жаңылтпаш жаттату.

Шапшаң,шапшаң,

Бұрқырайды ақ шаң
Дәптермен жұмыс. Көшіріп жазу.

ҮІ.Сабақты қорытындылау:

Біз қандай әріпті үйрендік?

Ң қандай дыбыс?

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 29.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: Е дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: Е дыбысы, әрпі мен таныстыру.Е дыбысына қатысты сөздер дұрыс оқуға, жазуға үйрету. Ұжымдық еңбекке тәрбиелеу. Сөздік қорын, ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Кеспе әріп ,сабаққа қатысты суреттер. әріптің жазу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз
ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.
а) -Ң дыбысы қандай дыбыс?

-Қай текшеге жатқызамыз ?

-Сөздің қай жерінде жазылады?
ә) Тақтаға сөздер жазғызу.
ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау

Е дыбысы, әрпі мен таныстыру.Е дыбысына қатысты сөздер дұрыс оқуға, жазуға үйрету. Ұжымдық еңбекке тәрбиелеу. Сөздік қорын, ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту.


І Ү. Жаңа сабақ:

а) – Емен,ер сөздеріне буындық, дыбыстық талдау жасау. Е дауысты дыбыс екенін аңғарту.

б) -Әріп таңбасымен таныстыру.3 рет дыбыстау

Баспа түрі-Ее

Хормен оқыту.

Жазба түрі-Ее

Тақтамен жұмыс:

1. Емен,еден, ел, ер, жел, жер, бел, бес,немере, немере.

2. Сөйлем құрату. «Емен» мәтіні неше сөйлемнен құрылғанын аңғарту.
Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
Ү. Білімді бекіту.

1. Е-мен, е-ден сөздеріндегі –мен,- ден буындарының тұйық буын екенін аңғарту.

2.Е-дыбысынан басталатын киім атауын ата

3.-Қарамында үш е дыбысы бар қай сөз? -Терезе,текемет,кереге. Көшіріп жазуға үйрену. Есен, Ерлан, Естай. Емен -мықты ағаш



ҮІ. Сабақты қортындылау:

Біз сендермен қандай әріп дыбыспен таныстық?

Е қандай дыбыс?

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 29.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: К дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: К дыбысы, әрпі туралы білім деңгейін кеңейту. К дыбысына қатысты сөздер дұрыс оқуға, жазуға үйрету . Салауаттылыққа баулу . Ой-өрісін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Сабаққа қатысты суреттер. әріптің жазу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру:

Түгендеу.

Оқушылардың сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз

ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

К дыбысы қандай дыбыс?

Сөздің қай жерінде жазылады?

Сөздік диктант жазғызу. кесе, шеге, кеме, сен, сен, ол, кеше.



ІІІ.Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау

Е дыбысы, әрпі мен таныстыру.Е дыбысына қатысты сөздер дұрыс оқуға, жазуға үйрету. Ұжымдық еңбекке тәрбиелеу. Сөздік қорын, ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту.


ІҮ. Жаңа сабақ:

а) Сөздерді хормен оқыту.

ә) Мәтінді оқыту,мазмұнына түсінік беру.

Мәтін қанша сөйлемнен құралған?

б) Спортпен шұғылдану, шынығу адамға пайдалы екенін айту. Отыр, жатыр сөзіне түсінік беру.
Ү. Жаңа білімді тексеру.

-Мектеп жанында не бар еді?

-Онда нелер болды?

-Жақында не болды?


Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
ҮІ. Білімді бекіту.

К дыбысына қатысты сөздер жазу: кел, кет,кек,кес,кесте


Бір, екі, ұш

Бойға жинап күш.

Қолға қалам алайық,

Әдемі етіп жаздайық


Дәптермен жұмыс: Е е әрпін жазып жатттығу. Кебеже, кептер, текемет, еңбек.

ҮІ.Сабақты қортындылау:

Біз бүгінгі сабақта не істедік?



Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 30.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: К дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: К дыбысы, әрпі мен таныстыру. К дыбысының дауыссыз дыбыс екенін аңғарту. Ұқыптылыққа баулу. Сөздік қорын, ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Сабаққа қатысты суреттер. әріптің жазу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз
ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

-Е дыбысы қандай дыбыс?

-Сөздің қай жерінде жазылады?
ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау

К дыбысы, әрпі мен таныстыру. К дыбысының дауыссыз дыбыс екенін аңғарту. Ұқыптылыққа баулу. Сөздік қорын, ойлау,есте сақтау қабілетін дамыту.


І Ү. Жаңа сабаққа дайындық:

а) Кел ,балалар ойнайық , Ойнайық та ойлайық Қандай жұмбақ болса да , Шешпей оны қоймайық!

1. Көреді бәрін өзгенің, 2. Дегендей ешкім тимесін,

Көре алмайды өздерін. (Көз) Алыптып қадап инесін. (кірпі)


3. Қызықтап күнде сен Суретін көресің,

Оқисың одан сен, Әріптің төресін.

Ертегі, өлеңді. (Кітап)
ә) «Кітап» өлең оқып беру.

Жақсылықты жақтаймыз, Елімізде атақты Оқы, кітап

Әріптерді жаттаймыз. Ғалым ата не тапты, Оқы тыңда.

Кітаппенен дос болып, Бәрін-бәрін білесің, Шығарар ол,

Сенімдерді ақтаймыз. Оқи берсең кітапты. Биік шыңға.
Ү. Жаңа сабақ.

-Кітап оқу үшін нені жақсы білуіміз керек?

-Әріптерді .

-Қандай әріптерді оқи білеміз?


1. Суреттегі заттардың атын атаңдар.

2.Кітап, көйлек, көбелек, кие кереге сөздеріне

буындық дыбыстық талдау жасау.

3. К әрпін жеке дыбыстату.

4. К-нің дауыссыз екенін аңғарту.
Ойын: « Сөз ойла, тез ойла.»
Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
Ү .Білімді бекіту.

Баған түрінде берілген сөздерді хормен оқыту, жеке оқыту . Сөйлем құрату. Дәптермен жұмыс:



ҮІ .Сабақты қорытындылау:

Біз сендермен қандай әріп дыбыспен таныстық?



Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 31.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: І дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: І дыбысын сөз ішінде дұрыс оқуға жаттықтыру. Сөздерді тұтас оқуға машықтандыру. Ұқыптылыққа баулу. Ой-өрісін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Сабаққа қатысты суреттер. әріптің жазу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап.

Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру:

Түгендеу.

Оқушылардың сабаққа зейінін аудару.
Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз

ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

а) -І дыбысы қандай дыбыс?

-Сөздің қай жерінде жазылады?
Сөздік диктант жазғызу. І і іші,ішік,ін, іс,ыс, тыс,тіс,іні,ірі, ыдыс.

ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау

І дыбысын сөз ішінде дұрыс оқуға жаттықтыру. Сөздерді тұтас оқуға машықтандыру. Ұқыптылыққа баулу. Ой-өрісін дамыту.


І Ү. Жаңа сабақ:

а) Кім? сұрағына жауап беруге үйрету. ( мамандығы бойынша)


ә) Мәтінді оқыту, мазмұнына түсінік беру. «Ін» Мәтін қанша сөйлемнен құралған?
б) Өлең жолдарын оқып беріп, сөз ішіндегі і әрпін тапқызу.

Іргебай інген іздеген,

Ілгері кетті ізбенен.
в) Іргебай, ілгері, інген сөздеріне дыбыстық талдау жасату.






























































Ү. Жаңа білімді тексеру.

1.-Аңдар қайда мекендейді?

-Борсық пен суыр не істейді?

-Қоректерін қайда сақтайды?
2. Ы,і дыбыстары бар сөздерді топтау.
Ыдыс ішік Тыс тіс

Ыс іс Ынта тіл

Ырыс ілгіш Айырмашылығы қандай?

Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
ҮІ. Білімді бекіту. І дыбысына қатысты сөздер жазу. Суретші, етікші, мұғалім, кесіртке,кекілік, елік.
Ойын: «Қай әріпті жоғалттым» т...л, т...с, т...к, ...р..., к...с..., ...н... .
Дәптермен жұмыс: тіл, тіс, із, ін, і, І .

ҮІІ. Сабақты қортындылау: Біз бүгінгі сабақта не істедік?

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Сауат ашу

Күні: 31.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: І дыбысы мен әрпі.

Сабақтың мақсаты: І дыбысы, әрпімен таныстыру. І дыбысының дауысты дыбыс екенін аңғарту. Таза, көркем жазуға үйрету. Білімін дамыту.

Сабақтың көрнекілігі: Сабаққа қатысты суреттер. әріптің жазу үлгісі.

Оқыту әдісі: көрсету, түсіндіру,сұрақ-жауап.
Сабақтың мазмұны:

І. Ұйымдастыру:

Түгендеу, партаға дұрыс отыру.

Сабаққа зейінін аудару.


Психологиялық дайындық

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз

Партамызға отырып

Өзара көз тастаймыз

Жаңа білім алуға

Алға қадам жасаймыз

ІІ. Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

К дыбысы қандай дыбыс?

Сөздің қай жерінде жазылады?

Кеше, кесте, береке, мереке сөздеріне буындық, дыбыстық талдау жасау.
ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау

І дыбысы, әрпімен таныстыру. І дыбысының дауысты дыбыс екенін аңғарту. Таза, көркем жазуға үйрету. Білімін дамыту.


ІҮ. Жаңа сабақ.

а) Құрамында І дыбысы бар сөздің суреттерін көрсете отырып, ішік, ілгіш сөздерінен і дыбысын айырып алу.


ә) Бірнеше рет хормен айтқызу. І дыбысының жіңішке айтылатынына назар аударту.
б) І дыбысының әріп таңбасымен таныстыру. Баспа түрі-Іі Жазбаша түрі-І і
в) Мақал-мәтел айтқызу,мазмұнын талдау.
1Бірлік түбі-тірлік.

2Оқу білім бұлағы

Білім өмір шырағы.

3 .Ақыл тозбайтын тон.

Білім таусылмайтын кен.
ғ) Қандай ? сұрағына жауап болатын қарама-қарсы сөздер айту.
Ойын: « Сөз ойла, тез ойла.» Ауыр-жеңіл Аласа- биік Қара- ақ т. б.

Ү. Білімді тексеру:

І дыбысы қандай дыбыс?

Қай буындарда жазылады?

Сергіту сәті.

Еркін ұста денеңді

Тарсылдатпай еденді

Орнымыздан тұрып ап

Жүгірейік бір уақ

Бір екі үш бір екі үш

Аяқты алға созайық

Тік көтеріп қозғайық

Тым сылбыр да болмайық

Алға қарай озбайық

Бір екі үш бір екі үш
ҮІ. Білімді бекіту.

Тақтамен жұмыс. Сөйлем жазып үйрену: Асан тісін тазалады. Іңкәр ілгішке киім ілді.


Дәптермен жұмыс: Із,ін іш, тірі, тіл, кіші, піл.

ҮІІ .Сабақты қорытындылау:

Біз сендермен қандай әріп дыбыспен таныстық?



Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Математика

Күні: 27.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы.қайталау Оқушының білім деңгейін анықтау

Сабақтың мақсаты:

а)Санның құрамын білу, ретті тиянақты болуға үйрету

ә) Ойлау қабілетін дамыту. Зейінін тиянақтау

б) Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау.



Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап

Көрнекілік: дидактикалық материалдар
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен амандасып қажетті құрал жабдықтарын ажырату.


Психологиялық дайындық

Ойға толы санамыз

Бестік болсын бағамыз

Баласындай бір үйдің

Тату болсын арамыз
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Үйге берілген тапсырманы пысықтау
ІІІ. Өтілген материалды пысықтау

Сюжетті сурет бойынша есеп шығару.1. кезекшілік 4 ұл+1 қыз=5 бала 2. 2 бала+1 бала=3 бала 3. 2+1 4. 3-1 5. 3 ұл+3 ұл =6 бала доп ойнады көк қызыл


ІҮ. Мақсат қою.

Оқушының математиканы қаншалықты меңгергеніні білу

а)Санның құрамын білу, ретті тиянақты болуға үйрету

ә) Ойлау қабілетін дамыту. Зейінін тиянақтау

б) Өткен тақырып бойынша алған білімдерін пысықтау.
Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз

Алақанды ұрамыз

Бір отырып, бір тұрып

Тез шынығып аламыз
Ү. Бекіту

1 сан мен 0 үшбұрышты қосу

*+*=5 сурет бойынша әңгімелеу

есептеу


3) сурет бойынша қосынды , айырманы құрастыру

4) 0-ден 5-ке дейін тура кері санау.

Сандардың ұйқастығын айту.Санамақ жаттау
ҮІ. Үйге тапсырма.

Тексерілді: Калиниченко Л.С

Пәні: Математика

Күні: 28.10.2015

Сыныбы: 1 «ә» сынып

Мұғалім: Қайролла М.М

Сабақтың тақырыбы: Салыстыру.

Сабақтың мақсаты: Өрнектерді, өрнек пен сандарды салыстыруға үйрету.Ұқыптылыққа, тапқырлыққа баулу. Өткен сабақтан алған білім деңгейін кеңейте түсу.

Сабақтың көрнекілігі: Дидактикалық материалдар.

Оқыту әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың мазмұны.

І .Ұйымдастыру.

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.


Психологиялық дайындық

Ойға толы санамыз

Бестік болсын бағамыз

Баласындай бір үйдің

Тату болсын арамыз
ІІ .Өткен сабақтан алған білімін тексеру.

- 7 цифрын жазу.

- 7 саны қандай сандардың қосындысы?

-7 саны қай сандардан артық?

7 саны қасиетті, киелі сан екенін айту


ІІІ. Мақсат қою: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

Өрнектерді, өрнек пен сандарды салыстыруға үйрету.Ұқыптылыққа, тапқырлыққа баулу. Өткен сабақтан алған білім деңгейін кеңейте түсу.


ІҮ Жаңа сабақ:
Түсіндіру: 4+2>4+1 6-2*6-1

жүктеу 0,68 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау