Сабақтың мақсаты: Сабақтың түрі: практикалық сабақ



жүктеу 15,78 Kb.
Дата02.03.2018
өлшемі15,78 Kb.
#10946
түріСабақ
  • Сабақтың мақсаты:
  • Сабақтың түрі:практикалық сабақ
  • Оқушылардың интернет желісінде жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру.
  • Өз бетінше жұмыстануға, ізденуге, іскерлік пен дағдыларын қалыптастыру, алған теориялық білімдерін практика жүзінде пайдалана білу.
  • Оқушыларды топпен жұмыс жасауға, шығармашылыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топтық, жеке жұмыс,
  • Ақпараттандыру технологиясы
  • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • )
  • ІҮ. Бекіту
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • Сынып оқушыларын екі топқа бөліп, топ басшылары сайланады.Бағалау парағы беріледі. Сабақ соңында топ басшылары топ мүшелерін бағалайды, ал топ басшыларын мұғалім бағалайды.
  • Аты жөні
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Интернет дегеніміз не?
  • Модем дегеніміз не?
  • Провайдер деген не?
  • Web сайт деген не?
  • Интернетте қандай іздеу серверлері бар?
  • Индекстер деген не?

5- тік

  • Кімге бұйырады?

а.Дискет в.Терезе С.Информация Д.Манитор е.Информатика

Жауабы:

  • С.информация

а.Байт в.БИТ с.Код д.КБАЙТ е.мБАЙТ

  • Ақпараттың ең кіші бірлігі?

Д.Бит

  • ЖАУАБЫ:

Информациондық процестерді жүзеге асыратын негізгі құрал

  • А.Монитор
  • В.Дисплей
  • С.Пернетақта
  • Д.Информатика
  • Е.Компьютер

Е.Компьютер

  • Жауабы:

Есептеу құралын жапондықтар не деп атаған?

  • А.Есепшот
  • В.Абак
  • С. Суанпан
  • Д. Серобян
  • Е.Калькулятор

Жауабы:

  • Д.СЕРОБЯН

КОМПЬЮТЕРДІҢ НЕГІЗГІ ҚҰРЫЛҒЫЛАРЫ КӨРСЕТІЛГЕН ҚАТАРДЫ ТАП.

  • А.ЖҮЙЕЛІК БЛОГ, МОНИТОР, ПЕРНЕТАҚТА
  • В. МОНИТОР, МОДЕМ, СКАНЕР
  • С. МОДЕМ, ПРИНТЕР, СЫРТҚЫ ЖАД
  • Д. ЖҮЙЕЛІК БЛОК, МУЛЬТЕМЕДИЯ КОЛОНКАСЫ
  • Е. ПРОЦЕССОР, СКАНЕР,ПРИНТЕР.

Жауабы:

  • А.Жүйелік блок,манитор, пернетақта

КОМПЬЮТЕРДІҢ ЭКРАНЫНА ИНФОРМАЦИЯ ШЫҒАРУҒА АРНАЛҒАН ҚҰРЫЛҒЫ?

  • А. ПЕРНЕТАҚТА
  • В.ПРОЦЕССОР
  • С.ДИСПЛЕЙ
  • Д.ЖЕДЕЛ ЖАД
  • Е.ДЖОСТИК (ТЕРТЕ)

ЖАУАБЫ:

  • С.ДИСПЛЕЙ
  • Интернет дегеніміз не?
  • InterNet
  • inter – «аралық»
  • net, network – «тор»
  • Интернет – компьютерлік желілерді біріктіретін ауқымды желі.
  • Байланыс арналары:
    • кабельдік
    • талшықты-оптикалық
    • спутниктік радиобайланыс
  • Провайдер – қарапайым қолданушылардың Интернетке шығуын қамтамасыз ететін фирма
  • ІІІ. "Мағынаны тану" кезеңі
  • (жаңа сабақты электрондық оқулықпен түсіндіру)
  • ІҮ. Бекіту
  • “Ойға шабуыл” кезеңі (электрондық оқулықтағы тапсырмаларды орындау)
  • “Интернет ГИД” (Интернет желісінде практикалық жұмыс орындау)
  • “Топтастыру” әдісі
  • Интернет
  • ІҮ. Бекіту
  • Интернет мүмкіндіктері (қызмет түрлері, сервис)
  • WWW (World Wide Web) – гипермәтіндік құжаттар.
    • Гипермәтін – әрбір сөзі немесе сөз тіркесі басқа құжатқа сілтеме бола алатын мәтінді айтады.
    • Гипермедиа – ішінде мәтін, сурет, дыбыс, видео болатын активті сілтемелерден тұратын құжаттар.
  • Электронды пошта (e-mail)
  • FTP (файлдарды тасымалдау)
  • Форумдар (жаңалықтар топтамасы, конференциялар, телеконференциялар)
  • Жаңалықтарға жазылу
  • Іздеу жүйелері
  • Чаттар (chat – әңгіме-дүкен құру)
  • Нақты мезгілде сөйлесу
    • ICQ (I Seek You) – жеке немесе топ түрінде сөйлесу,файлдармен алмасу
  • Интернет-телефон
  • Пошталық программалар
  • Outlook ExpressWindows-тың құрамында
  • OutlookMicrosoft Office-тің құрамында
  • TheBat (http://www.ritlabs.com)
  • Мүмкіндіктері:
    • хабарламалар құру, оған файлдарды жалғау
    • хабарламаларды қабылдау және жөнелту
    • хабарламаларды кері жөнелту (forward)
    • көрсетілген мерзім бойынша поштаны автоматты түрде тексеріп отыру
    • адрестік кітапша (контакттар тізімі)
    • хабарламаларды қапшықтарға сорттау
  • Көптеген серверлерде поштамен Web-сайт арқылы жұмыс істеуге болады (Web-интерфейс)!
  • !
  • Іздеу жүйелері
  • Индекстер – интернетті үнемі бақылай отырып, деректер базасын толтырып отыратын робот-программалар.
  • Каталогтар – тәжірибелі мамандардың(гидтер) өз қолымен толтырылатын деректер базасы.
  • кейбір сілтемелер тақырыпқа сәйкес келмейді
  • керектісін таңдап алу қиын
  • сілтемелер каталог тақырыптарына сәйкес келеді
  • сілтемелердің саны әлдеқайда аз
  • www.google.com, www.yandex.ru, www.rambler.ru
  • www.yahoo.com, www.google.com, list.mail.ru, www.yandex.ru
  • Гибридтік жүйелері – индекс + каталог.
  • Интернет ГИД
  • 1 топ. www.rambler.ru іздеу порталына кіріңіз. Іздеу жолында “сайт президента РК” кілт сөзін енгізіңіз. Сайттардың ішінен “Қазақстан-2030” сайтын ашып, оны көшіріп алыныз.
  • 2 топ. www.googl.kz порталына кіріп, іздеу жолына рефераттар кілт сөзін теріңіз. Таңдаған сайттан рефератты компьютерге көшіріңіз.
  • 3 топ. www.rambler.ru іздеу порталына кіріңіз. Іздеу жолында “Салауатты өмір салты” кілттік сөз енгізіңіз. Таңдаған сайттан мақаланы таңдаңыз.
  • 4 топ. www.informatic.kz сайтын адрес жолына енгізіңіз. Ашылған терезеден ұнаған сайтты таңдаңыз да көшіріп алыңыз.
  • Ү. Қорытынды
  • Инсерт әдісі
  • Не білдім?
  • Не білемін?
  • Нені білгім келеді?
  • ҮІ. Үйге тапсырма: п 11.5
  • Мектеп – кеме
  • Білім - теңіз
  • Топпен жұмыс жасап үйренді,
  • шығармашылық
  • қабілеттері артты
  • Оқушылардың білімге
  • деген ынтасы мен
  • ізденістері артты.
  • Электрондық оқулықпен жұмыс жасап үйренді.
  • Оқушылардың өз
  • бетімен жұмыс
  • істеу қабілеті
  • дамыды
  • Жүйелі ойлау дағдысы қалыптасты.
  • Компьютерлік сауаттылығы, теориялық білімдерін практикада қолдана білді.
  • Нәтиже
  • Үйге тапсырма:
  • .
  • САУ
  • болыңыздар

жүктеу 15,78 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау