Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты



жүктеу 11,02 Kb.
Дата22.05.2018
өлшемі11,02 Kb.
#15670
түріСабақ
  • Білімді пысықтау
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік мақсаты:Өткен материал бойынша оқушылардың білімін тексеру.
  • Ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолдануға машықтандыру, екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыруға машықтандыру. Математика сабағында алған білімдерін тереңдету.
  • 2. Дамытушылық мақсаты:Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу, ой-өрісін кеңейту.
  • 3. Тәрбиелік мақсаты: Ой қорытуға тапқырлыққа баулу, ұйымшылдыққа татулыққа тәрбиелеу.
  • Түрі: пысықтау, ертегілер еліне саяхат.
  • Әдісі: сұрақ-жауап,есептеу өз бетімен жұмыс .
  • Пәнаралық бойланыс: дүниетану,әдебиеттік оқу.
  • Көрнекілігі:ертегі сызбасы,карточкалар,суреттер, тест сандар.
  • Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.
  • II. Үй тапсырмасын қайталау
  • III. Жаңа сабақ
  • Сабақтың мазмұны. Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? Ертегілер неше түрге бөлінеді? үш түрге
  • Ертегілер
  • Шыншыл Қиял-ғажайып Жан-жануарлар
  • Ендеше біз бүгін математикадан « Байлық пен ақыл » ертегісі бойынша ертегілер еліне саяхат жасаймыз.
  • Ерте, ерте ертеде ешкі жүні бөртеде « Математика әлемінде » мыңдық атты шаһарда бір патша өмір сүріпті сол патшаның « Бірлік » ,«Ондық», « Жүздік» атты ұлдары болыпты. Патша ұлдарын шақырып алып, былай депті мен қартайдым төрімнен көрім жақын. Енді өздеріңнің үй иесі болатын уақыттарың жетті.
  • Кімнің ақылы мен байлығы сай болса, сол мұрагерім болады дейді әрқайсыларың байлықтарың мең ақыларыңды тауып әкеліңдер дейді. Бұлар елге оралу үшін жолда көптеген қиыншылықтармен бөгеттер кездеседі.
  • Егер балалар сендер есеп-ді жақсы шығарып,сабаққа белсене қатысқаңдар олар аман-сау шаһарға жетеді.
  • Енді балалар мына 1-ші сызба не? Орман, орманда нелер бар ?
  • Тиіндар ол қандай аң? Жуас, ешкімге зияны жоқ.
  • Ағаш қуысында секда секіріп жүреді, пысық, жаңғақ, саңырауқұлақтармен қоректенеді.
  • Үш топтан үш оқушы шығып тиін тапсырмасын орындайды.
  • 1 топ 2 топ 3 топ
  • 47+20= 100-71= 18-10=
  • 54+6= 38+62= 25-5=
  • 17+20= 55+45= 37-7=
  • 18+2= 41+59= 38+4=
  • 24+6= 28+13= 44-4=
  • Жақсы орындаған оқушыларға жүлдызшалар беріледі.Сонымен қалың орманнан шықтық.
  • Екінші бөгетіміз не? ( Ол көпір). Көпірдің үстіне не тұр?
  • ( дәу )
  • Ол жай дәу емес. Цифр дәу . Дәудің алдында қандай цифрды қатыстырып 3 топ 2 таңбалы сан құра .
  • Тақтаға жазамыз.
  • 1 топ 2 топ 3 топ
  • 12=1онд 2бір 31=3онд 1бір 21=2 онд 1бір
  • 23=2онд 3бір 13=1онд 3бір 32=3онд 2бір
  • Кім жылдам? Ойыны. Өлең есептер
  • Саянда болды 25 алма Шығармақ боп кеше есеп
  • Сайранға берді 5 алма Жиналды 30 есек
  • Ойланып кәне көрейік 7-уі ұйықтап отырды
  • Саянда қалды неше алма Ынталысы неше есек?
  • 25-5=
  • 30-7=
  • Аулада 20 үйрек Жаңа ғана шалғында
  • Қорада 7 үйрек 50 бұзау жүр еді
  • 3-уі тығылды Әлде шаршап қалдыма
  • 2-уі жығылды Жатып қапты 6-уы
  • Қалғаны неше үйрек Нешеуі енді жайылып
  • 27-5= Жүргенін айт айырып
  • 50-6=

Сергіту сәті

  • Көпірден өттік
  • Келесі сызба не? Бұлақ
  • Жолаушылар бұлаққа келіп демалады.
  • Кәне бізде бұлақ сылдырымен демалайық.
  • «Жаттығу жанның тынысы» дегендей сергіту жаттығуын жасайық.
  • Бұлаққа шөп-шалаң түсіп көзі бітеліп қалыпты «бұлақ көрсең көзін аш» дегендей қол ұшымызды берейік.
  • 1 топ 2 топ 3 топ
  • Салыстыр Теңдеу шеш Есепте
  • 60+28 *59-30 х+32= 85 50 -30=
  • 46-10*50+27 х=85-32 46-20=
  • 88-20*53+15 х=53 49+1=
  • 46+14*90-40 53+32=85 60-20=
  • 40-10*37+3 80-40=
  • Шаһарға бет алған жолаушылар шөл далаға кезікті . Мынау не? шөл шөл далада не жүр кесіртке, тастар , қолтырауын жатыр.
  • Өз бетімен жұмыс.
  • 1 топ
  • Сөз есеп.
  • Айжанның қолында барлығы 11 гүл бар еді.Ол 8 наурыз мерекесімен құттықтап әжесіне 5 гүл ал анасына 3 гүл сыйлады?Айжанның өзінде неше гүл қалды?
  • (11-5)-3=3
  • Үшбұрыштың периметр табу формуласын жаз.
  • Р=а+в+с
  • Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындығын білдіреді.
  • Бағалау критерийлері:
  • «3» - 1-7
  • «4» - 8-10
  • «5» - 11-15
  • Оқушыларды бағалау
  • Үйге тапсырма.
  • Қайталау. №6
  • Назарларыңызға рахмет!

жүктеу 11,02 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау