- Сабақтың мақсаты:
- Білімділік мақсаты:Өткен материал бойынша оқушылардың білімін тексеру.
- Ауызша қосу, азайту тәсілдерін қолдануға машықтандыру, екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыруға машықтандыру. Математика сабағында алған білімдерін тереңдету.
- 2. Дамытушылық мақсаты:Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу, ой-өрісін кеңейту.
- 3. Тәрбиелік мақсаты: Ой қорытуға тапқырлыққа баулу, ұйымшылдыққа татулыққа тәрбиелеу.
- Түрі: пысықтау, ертегілер еліне саяхат.
- Әдісі: сұрақ-жауап,есептеу өз бетімен жұмыс .
- Пәнаралық бойланыс: дүниетану,әдебиеттік оқу.
- Көрнекілігі:ертегі сызбасы,карточкалар,суреттер, тест сандар.
- Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі.
-
- II. Үй тапсырмасын қайталау
- III. Жаңа сабақ
- Сабақтың мазмұны. Балалар сендер ертегіні жақсы көресіңдерме? Ертегілер неше түрге бөлінеді? үш түрге
- Ертегілер
- Шыншыл Қиял-ғажайып Жан-жануарлар
- Ендеше біз бүгін математикадан « Байлық пен ақыл » ертегісі бойынша ертегілер еліне саяхат жасаймыз.
- Ерте, ерте ертеде ешкі жүні бөртеде « Математика әлемінде » мыңдық атты шаһарда бір патша өмір сүріпті сол патшаның « Бірлік » ,«Ондық», « Жүздік» атты ұлдары болыпты. Патша ұлдарын шақырып алып, былай депті мен қартайдым төрімнен көрім жақын. Енді өздеріңнің үй иесі болатын уақыттарың жетті.
- Кімнің ақылы мен байлығы сай болса, сол мұрагерім болады дейді әрқайсыларың байлықтарың мең ақыларыңды тауып әкеліңдер дейді. Бұлар елге оралу үшін жолда көптеген қиыншылықтармен бөгеттер кездеседі.
- Егер балалар сендер есеп-ді жақсы шығарып,сабаққа белсене қатысқаңдар олар аман-сау шаһарға жетеді.
- Енді балалар мына 1-ші сызба не? Орман, орманда нелер бар ?
- Тиіндар ол қандай аң? Жуас, ешкімге зияны жоқ.
- Ағаш қуысында секда секіріп жүреді, пысық, жаңғақ, саңырауқұлақтармен қоректенеді.
- Үш топтан үш оқушы шығып тиін тапсырмасын орындайды.
- 1 топ 2 топ 3 топ
- 47+20= 100-71= 18-10=
- 54+6= 38+62= 25-5=
- 17+20= 55+45= 37-7=
- 18+2= 41+59= 38+4=
- 24+6= 28+13= 44-4=
-
- Жақсы орындаған оқушыларға жүлдызшалар беріледі.Сонымен қалың орманнан шықтық.
- Екінші бөгетіміз не? ( Ол көпір). Көпірдің үстіне не тұр?
- ( дәу )
- Ол жай дәу емес. Цифр дәу . Дәудің алдында қандай цифрды қатыстырып 3 топ 2 таңбалы сан құра .
- Тақтаға жазамыз.
- 1 топ 2 топ 3 топ
- 12=1онд 2бір 31=3онд 1бір 21=2 онд 1бір
- 23=2онд 3бір 13=1онд 3бір 32=3онд 2бір
- Кім жылдам? Ойыны. Өлең есептер
- Саянда болды 25 алма Шығармақ боп кеше есеп
- Сайранға берді 5 алма Жиналды 30 есек
- Ойланып кәне көрейік 7-уі ұйықтап отырды
- Саянда қалды неше алма Ынталысы неше есек?
- 25-5=
- 30-7=
- Аулада 20 үйрек Жаңа ғана шалғында
- Қорада 7 үйрек 50 бұзау жүр еді
- 3-уі тығылды Әлде шаршап қалдыма
- 2-уі жығылды Жатып қапты 6-уы
- Қалғаны неше үйрек Нешеуі енді жайылып
- 27-5= Жүргенін айт айырып
- 50-6=
Сергіту сәті - Көпірден өттік
- Келесі сызба не? Бұлақ
- Жолаушылар бұлаққа келіп демалады.
- Кәне бізде бұлақ сылдырымен демалайық.
- «Жаттығу жанның тынысы» дегендей сергіту жаттығуын жасайық.
- Бұлаққа шөп-шалаң түсіп көзі бітеліп қалыпты «бұлақ көрсең көзін аш» дегендей қол ұшымызды берейік.
- 1 топ 2 топ 3 топ
- Салыстыр Теңдеу шеш Есепте
-
- 60+28 *59-30 х+32= 85 50 -30=
- 46-10*50+27 х=85-32 46-20=
- 88-20*53+15 х=53 49+1=
- 46+14*90-40 53+32=85 60-20=
- 40-10*37+3 80-40=
- Шаһарға бет алған жолаушылар шөл далаға кезікті . Мынау не? шөл шөл далада не жүр кесіртке, тастар , қолтырауын жатыр.
- Өз бетімен жұмыс.
- 1 топ
- Сөз есеп.
- Айжанның қолында барлығы 11 гүл бар еді.Ол 8 наурыз мерекесімен құттықтап әжесіне 5 гүл ал анасына 3 гүл сыйлады?Айжанның өзінде неше гүл қалды?
- (11-5)-3=3
- Үшбұрыштың периметр табу формуласын жаз.
- Р=а+в+с
- Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындығын білдіреді.
- Бағалау критерийлері:
- «3» - 1-7
- «4» - 8-10
- «5» - 11-15
Достарыңызбен бөлісу: |