Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жай бөлшектерді қосу кезіндегі оқушылардың білімдерін жүйелеу



жүктеу 1,65 Mb.
Дата15.01.2020
өлшемі1,65 Mb.
#26744
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік:
  • Жай бөлшектерді қосу кезіндегі оқушылардың білімдерін жүйелеу
  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру
  • Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
  • Дамытушылық:
  • Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.
  • Тәрбиелік:
  • Сабақ барысында ойын арқылы оқушылардың белсенділігін, ынтасы мен жігерін арттыру, намысын қорғауға баулу.
  • Сабақтың міндеті:
  • Сабақтың типі: Жаңа білімді игеру және оны алғашқы бекіту. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Қолданылған көрнекіліктер: слайд, арнайы тапсырмалар Сабақ технологиясы: топтық технология, бірін - бірі тексеру технологиясы, жартылай ізденушілік Пән аралық байланыс: информатика, психология

І. Ұйымдастыру А) Оқушылармен амандасу ә) Сыныпты топқа бөлу б) Шаттық шеңбері арқылы сабақты бастаймыз. -Балалар, енді қолымызды ұстап алақан жылуы арқылы бір-біріңе жылы лебіздер айтып, сабағымызды бастайық. Қуанамын мен де, (өзімді көрсетемін) Қуанасын сен де, (жанындағы досымды көрсетемін) Қуанайық, достарым, (бір біріміздің қолымыздан ұстаймыз) Арайлап атқан күнге (қолдарымызды жоғары көтереміз)

  • 1. Дұрыс бөлшек дегеніміз не?
  • 1. Бұрыс бөлшек дегеніміз не?
  • 2. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай салыстырамыз
  • 2. Алымдары бірдей бөлшектерді қалай салыстырамыз?
  • 3. Аралас сан дегеніміз не?
  • 3. Бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде қалай жазамыз?

Жаңа сабақ

  • Жай бөлшектерді қосу

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу

  • Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда олардың алымдарын қосып, алым етіп, ал бөлім етіп сол бөлімнің өзін қалдыру керек

Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу

  • ЕКОЕ (4,8)=8

«Тез есептей білеміз бе?»

  • №607 (ауызша) Бөлшектерді қосу

«Қосуды орындаңдар»

  • №608

Қосуды орындаңдар

  • №610

Бос орынға тиісті санды қойып, берілген бөлшекті 1-ге дейін толықтырыңдар №611

  • = 1
  • = 1
  • = 1
  • = 1

Сергіту сәті

  • Бөлшектің алымы
  • Бөлшек сызық
  • Бөлшектің бөлімі
  • Бөлшектің алымы
  • Бөлшек сызық
  • Бөлшектің бөлімі

Топтық жұмыс

  • Бірінші қорапшада 3/10 кг, екінші қорапшада 3/5 кг кәмпит бар. Екі қорапшада неше кәмпит бар?

Топтық жұмыс

  • Гүлзардағы гүлдердің 2/7 –сі раушан гүлі, ал қалампыр гүлінің одан ½ -і артық. Қалампыр гүлі гүлзардағы гүлдердің қандай бөлігі?
  • «Қорытындылау».
  • Бөлімдері ... бөлшекерді қосқанда олардың алымдарын қосып, алым етіп, ал бөлім етіп сол бөлімнің өзін қалдыру керек /Мысалы/
  • Бөлімдері ... бөлшектерді қосу үшін, оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу керек /Мысалы/

Мен өте жақсы жұмыс жасадым. Өзіме сеніп бойымдағы күшімді қолдана білдім

  • Рефлекция

Оқушы жұмысын бағалау

  • Үйге тапсырма №609, №612(1-6)
  • І топ ІІ топ
  • №609 (1,2) №609 (3,4)
  • №612 (1,2,3) №612 (4,5,6)

жүктеу 1,65 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау