- Тақырыбы:Жай бөлшекті азайту.
- Дайындаған:Нурлыбаев Ерлан
Тақырыбы: ”Жай бөлшектерді азайту”. - Тақырыбы: ”Жай бөлшектерді азайту”.
- Сабақтың мақсаты: а) Оқушылардың білімдерін дамыту.
- ә) Пәнге қызығушылығын арттыру.
- б) Уақытты ұтымды пайдаланып, көп есептер шығару.
- Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар.
- Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
- Сабақтың барысы: Ұйымдастыру.
- 1-қадам: Ой қозғау /Ортақ жеке жұмыс/
- 2-қадам: Тұсаукесер
- 3-қадам: Оқулықпен жұмыс
- 4-қадам: Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/
- 5-қадам: Тест жұмысы /жеке жұмыс/
- 6-қадам: Сергіту
- 7-қадам: Логикалық есептер
- 8-қадам: Бағалау, қорытындылау
- Бөлімдері
- бірдей
- бөлшектерді
- азайту
- ережесін
- білетін
- болады
- (барлығы);
- Бөлімдері
- әртүрлі
- бөлшектерді
- азайту
- ережесін
- білетін
- болады
- (барлығы);
- Есеп
- шығаруда
- ережені
- қолдана
- алатын
- болады
- (көпшілігі);
- Бөлімдері
- бірдей және
- әртүрлі
- бөлшектерді
- азайту
- ережесін
- өздері
- құра алады
- (көпшілігі);
- Жай
- бөлшекті
- азайтуға
- айналадан
- мысал
- келтіре
- алады
- (кейбіреуі);
- Өзгенің
- және
- өзінің
- жұмысына
- баға бере
- алады
- (кейбіреуі);
- 1-қадам: Ой қозғау /Ортақ жеке жұмыс/
- 2-қадам: Тұсаукесер
- 3-қадам: Оқулықпен жұмыс
- 4-қадам: Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/
- 5-қадам: Тест жұмысы /жеке жұмыс/
- 6-қадам: Сергіту
- 7-қадам: Логикалық ойын есептері
- 8-қадам: Бағалау, қорытындылау
- Ой қозғау
- /ортақ жеке жұмыс/
- 1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?
- 2. Бөлімдері әр түрлі
- бөлшектер
- қалай қосылады?
- 3. Аралас сандар қалай қосылады?
- Болат қарбызды тең 5 бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді. Ыдыста қарбыздың неше бөлігі қалды?
- 2 шеңбер берілген. Осы шеңберлердің бөлігін алып тастағанда неше бөлігі қалады?
- - Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып, алым етіп жазып, ал сол бөлімнің өзін қалдыру керек.
- - Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту үшін:
- бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;
- бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесі бойынша азайту амалын орындау керек.
- - Натурал саннан бөлшекті азайтқанда азайғыш натурал санды азайтқыш бөлшектің бөліміне тең бұрыс бөлшек ретінде жазу керек.
- Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.
- Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту.
- Натурал саннан бөлшекті азайту.
Оқулықпен жұмыс - 1-топқа №660 (1,4,7,10)
- 2-топқа №660 (2,5,8,11)
- 3-топқа №660 (3,6,9,12)
- Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/
- ІІ топ: Cәйкестендіру тесті
- 1.Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа береді.? 6 тауық 6 күнде неше жұмыртқа береді. 4 тауық 9 күнде ше? 2. Үш еселенген қырық пен бестің көбейтіндісі неге тең
- 3. Қай уақытта бөлінгіш пен бөлінді тең болады?
- 4. Бір жанұяда бес ұл бар. Олардың әрқайсысының қарындасы бар.Сол жанұяда қанша бала бар?
- 5.Інісінің 14 асығы бар,ағасының одан 5 асығы артық.Екеуінде неше асық бар?
- 6. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан жәнеоған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?
- 7. Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
- - Тәуелсіз ел тірегі-білімді ұрпақ
- - Тәуелсіздік аңсаған арман, қол жеткен мұрат
Достарыңызбен бөлісу: |