Сабаќ таќырыбы: “y = ax2 +bx + c квадраттыќ функциясы жєне оныњ графигі”- таќырыбы бойынша есептер шыѓару



жүктеу 226,65 Kb.
бет1/2
Дата24.12.2017
өлшемі226,65 Kb.
#5741
түріСабақ
  1   2

Сабақ тақырыбы: y = ax2 +bx + c квадраттық функциясы және оның графигі”- тақырыбы бойынша есептер шығару.

Сабақ мақсаты: Квадраттық функция графигін симметрия және параллель көшіру түрлендірулерін қолдана отырып салуын қайталау; график бойынша функцияның негізгі қасиеттерін қайталау.

Оқыту мақсаты: Квадраттық функция графигін симметрия және параллель көшіру түрлендірулерін қолдана отырып сала білуін бекіту.


Дамыту мақсаты: Сабақ тақырыбы бойынша қорытынды және талдау жасай білуін жетілдіру. Тиімді әдіс- тәсілдерді қолдана отырып оқу материалының ұзақ есте сақтауына көмектесу.

Тәрбиелік мақсаты: Оқуға саналы сезімге, өздігінен жұмыс істей білуге, ұжымдыққа, шығармашылыққа тәрбиелей отырып, сабаққа деген қызығушылығын арттыру.

Сабақ түрі: Білімді бекіту.

Сабақ әдісі: Психологиялық ахуал тудыру, мини- диалог, сұрақ- жауап, графикалық кестемен жұмыс, ізденіс, тест, есептер шығару.

Сабақ көрнекілігі: y = ax2 үлгісі, кестелер, үлестірмелі карточкалар.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі :

  • Сәлемдесу;

  • Оқушыларды түгендеу;

  • Психологиялық ахуал тудыру: “Көңіл күйді анықтау”, “Бүгінгі сабаққа не тілейік?”

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:фронталды: № 36,4 (2,4,6), № 366; № 374 (1,3)

ІІІ. Өткенді саралау:

  1. “КФ еліне саяхат”- атты мини- диалог ретінде төмендегі тақырыптар бойынша шолу жүргізейік. (Әр топ өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды) Мысалы:

  • Квадраттық функция дегеніміз не?

  • Квадраттық функция графигі туралы не білеміз?

  • Квадраттық функция графигін салу алгортимі?

  • Квадраттық функция қасиеттері?

  1. Графиктік кесте бойынша жұмыс:


Мына кестеден берілген функциялардың графигін дұрыс анықтағанда, әр парабола төбесіндегі әріптерден қандай сөз шығады? Ол нені білдіреді?

а) y = -x2 ;

ә) y = (x+5)2 ;

б) y = -(x-3)2 +4;

в) y =(x+4)2 – 4;

г) y = -(x + 2)2 +3;

д) y = -(x-6)2

е) y = x2 +2


  1. Жаттықтыру кезеңі

І- топ:

а) y = x2 функциясының графигінің үлгісін қолданып берілген функция графигін сал: y = - х2 +7 ; y = - (x-5)2 ; y = (x - 4)2 +8;

ә) Сурет бойынша y = - (x-5)2 функциясының графигін қасиеттері бойынша оқы.

ІІ- топ:

а) y = x2 функциясының графигінің үлгісін қолданып берілген функция графигін сал: y = - х2 +7 ; y = - (x-5)2 ; y = (x - 4)2 +8;

ә) Сурет бойынша y = (x - 4)2 +8; функциясының графигін қасиеттері бойынша оқы.

ІV. Есептер шығару:

а) Оқулықпен жұмыс: № 375 (1,3), № 376 (ауызша)

ә) Карточкамен жұмыс:

І- қатар:

y = - (х - m)2 , мұндағы m 0 түрінде берілген бойынша функция құрастыр және оның графигін схема түрінде көрсет.



ІІ- қатар:

y = - (х - m)2 + n , мұндағы m 0, n 0 түрінде берілген бойынша функция құрастыр және оның графигін схема түрінде көрсет.



V. Бекіту:

Тақырыптық бақылау:



І- деңгей:

  1. Функция нөлдерін тап: y = 3х2 - х

А) 0; 3 В) 0; С) 0; 3 D) 0; -

2. Парабола төбесінің координаттарын тап у = -2х2 + 8х - 13:



А) (2; -5) В)(-2; -9) С) (2;-7 ) D) (2; -5)

  1. у = f(x) функциясының өсу, кему аралығын, нөлдерін және симметрия

осі болатын түзуді атап жаз:



жүктеу 226,65 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау