Сабақтың тақырыбы: Microsoft office Word редакторында кестемен жұмыс



жүктеу 23,56 Kb.
Дата10.12.2017
өлшемі23,56 Kb.
#3704
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы: Microsoft officeWord
  • редакторында кесте құру,пішімдеу
  • Ашық сабақ
  • Күні: 15.02.2016ж
  • Сыныбы: 6 а сынып
  • Сабақтың тақырыбы: Microsoft office Word редакторында
  • кестемен жұмыс.
  • Сабақтың мақсаты: Ms Word редакторында кесте құру
  • әдістерін түсірдіру,оқушыларды өз
  • бетінше кесте құруға үйрету.
  • Дамытушылық мақсаты: Ms Word редакторында кесте құру
  • әдістері туралы толық мағлұмат бере
  • отырып, оқушылардың компьютермен
  • жұмыс істеу қабілетін дамыту.
  • Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды ұқыптылыққа,шапшаңдыққа,
  • адамгершілікке, тиянақтылыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың түрі: Аралас сабақ
  • Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта,компьютер,
  • Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, геометрия, ағылшын тілі
  • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру.
  • ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
  • 1. Үйге берілген тапсырма бойынша дайындалып
  • келген екі шумақ өлеңді компьютерде теру.
  • 2. “Келесі” ойыны (сұрақ – жауап)
  • ІІІ. Негізгі бөлім
  • Жаңа сабақты түсіндіру
  • Тапсырмалар орындау
  • 1 – тапсырма. “Менің досым” тақырыбында кесте толтыру
  • 2 – тапсырма. Кесте құру арқылы 5 көзден тұратын терезе
  • көрінісін салу.
  • 3 – тапсырма. “Ой қозғау”- қойылған сұрақтың жауабын үш
  • тілде кестеге толтыру.
  • IV. Сабақты бекіту
  • 1– тапсырма. “Қатесін тап”
  • 2 – тапсырма. Ребус шешу
  • V. Бағалау
  • VI. Үйге тапсырма беру
  • І. Ұйымдастыру
  • Оқушылармен амандасу
  • Оқушыларды түгендеу
  • Сынып тазалығына көңіл бөлу
  • Оқушылардың назарын сабаққа бөлу
  • Оқушыларға сабақтың әр бөлімінде алатын
  • ұпай санына байланысты бағаланатынын айтып өту
  • Үй тапсырмасын тексеру
  • Үйге берілген тапсырма бойынша дайындалып
  • келген екі шумақ өлеңді компьютерде теру.
  • Алғашқы орындаған үш оқушыға 15 ұпай, 4,5,6 орындаған
  • оқушыларға 10 ұпай, қалғандарына 5 ұпайдан беріледі.
  • 2. “Келесі” ойыны арқылы үйге берілген тапсырманы
  • ауызша сұраймын. Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпайдан береді.
  • "Келесі" ойыны
  • Сұрақ бірінші партадағы оқушыдан бастап
  • қойылады, егер жауабын білмесе, келесі дейді,
  • сол кезде келесі оқушы орыннан тұрып жауап
  • береді.
  • 1. Мәтіндік процессор дегеніміз не?
  • Microsoft Word редакторына
  • қалай кіреміз?
  • Пуск – Все программы – Microsoft
  • office – Microsoft office Word
  • Microsoft Word редакторында
  • неше меңзер бар?
  • Microsoft Word редакторында екі
  • меңзер болады: 1) кірістіру нүктесі
  • 2) І меңзері
  • Microsoft Word редакторының
  • негізгі элементтері?
  • Тақырып жолы, меню жолы,
  • стандартты тақтасы, пішімдеу
  • тақтасы, сызғыш және абзац
  • маркерлері, сырғытпа және
  • айналдыру жолағы, жұмыс аймағы
  • және меңзер, қалып – күй жолы.
  • Пішімдеу дегеніміз не?
  • Пішімдеу дегеніміз - мәтіндік құжаттарды
  • рәсімдеу бойынша жүргізілетін әртүрлі
  • әрекеттерді айтамыз.
  • Құжат құру жолы?
  • 1. Қаріп және оның өлшемін таңдау
  • 2. Мәтінді енгізу және редакциялау
  • 3. Мәтінді пішімдеу
  • 4. Құжатты сақтау
  • 5. Баспаға жіберу
  • Microsoft Word редакторында
  • құжатты қалай сақтаймыз?
  • Microsoft Word редакторында құжатты
  • Файл – Сохранить как . . . командасын
  • Орындап ашылған сұхбаттық терезеге
  • құжат атын енгізіп Сохранить батыр-
  • масын басамыз.
  • Қаріпті пішімдеу үшін
  • қандай менюді таңдаймыз?
  • Формат
  • Пернетақтаның қай пернесінің
  • көмегімен белгіленген сөйлемді,
  • курсивке айналдырады.
  • CTRL + I
  • Microsoft offise Word редакторында
  • абзацты пішіндеу үшін қандай
  • менюді таңдаймыз?
  • Формат
  • ІІІ. Негізгі бөлім
  • Жаңа сабақты түсіндіру.
  • Тапсырмалар орындау
  • Мәтіндік редактормен жұмыс істеу барысында
  • реттелген ақпаратты жиі қолданамыз. Осындай
  • реттелген ықшам ақпаратты сақтаудың ең
  • қолайлы тәсілі кестелер болып табылады.
  • Кестелер құру, пішімдеу
  • Кесте дегеніміз – бағандар мен жолдарда
  • реттелген ақпарат
  • Ж о л д а р
  • Б
  • а
  • ғ
  • а
  • н
  • Ұяшық
  • Кесте құру жолдары
  • “Кесте кірістіру”
  • сұхбат терезесінен
  • Күрделі кестелерді
  • құру үшін
  • “Кестелер мен шекаралар”
  • аспапты панелінен
  • Құрылымды күрделі кестелерді
  • құру үшін
  • Біз Word редакторында кесте құру үшін
  • мына әрекеттерді орындаймыз
  • 1- тапсырма.
  • Ms Word редакторында үлгі бойынша
  • “Менің достарым” тақырыбында кесте
  • толтыру.
  • 2 тапсырма.
  • Кесте құру арқылы апта күндері және пән
  • аттарын жазыңдар.
  • Оқушы үш тапсырманың біреуін таңдайды.Тапсырмада жұмбақ берілген. Жұмбақтың жауабын үш тілде тақтадағы үлгі бойынша үш тілде (қазақ,орыс, ағылшын) кестеге толтырып отырады.Толық жауапқа 15 ұпай, ал екі тілде жауап берсе,10 ұпай,егер үшінші тілін басқа оқушы жауап берсе 5 ұпай сол оқушыға беріледі.
  • Қазақша Орысша Ағылшынша
  • Кесте Таблица Table
  • Ұяшық Ячейка Stage
  • "Ой қозғау"
  • 1
  • 2
  • 3
  • Тұрады ол жолдармен бағандардан,
  • Және тұрар ұяшықтар ағымынан.
  • Кәне ойланып көрейік ол не екен,
  • Баған менен жолдарды қиылыстырған.
  • К е с т е
  • Кестенің бір негізгі элементі,
  • Көлденең ұяшық құру қызметі.
  • Ұяшық емес, баған емес ол не екен?
  • Кестенің негізгі болған қызметі.
  • Ж о л
  • Тіктөртбұрышқа ұқсайды,
  • Елемей кетуге болмайды.
  • Бағанменен жолдардың қиылысы,
  • Кестеде қай элементті құрайды.
  • Ұ я ш ы қ
  • ІV.Сабақты бекіту
  • 1–тапсырма.“Мәтіннің қатесін тап”
  • 2 – тапсырма. “Ребус” шешу
  • "Мәтіннің қатесін тап"
  • Тақтадағы қате берілген сөйлемдердің қатесін тауып, дәптерге жазу
  • керек. Осыдан кейін оқушылар дәптерін көшілестерімен ауыстырады да,
  • тақтада көрсетілген мәтін бойынша өз қателерін тексереді.Алғашқы орын-
  • даған үш оқушы 20 ұпай алады, қалғандары 10 ұпайдан
  • алады.
  • Мен Ms Word редакторын іске қосу үшін Пуск –
  • Стандартные – Microsoft Word командасын
  • орындадымда, ашылған қолданба терезесіне
  • “ Информатика ” туралы мақала жазу үшін әріп-
  • терді, тышқан құрылғысындағы пернелерді пай -
  • даландым, Правка – Таблица командасы арқылы
  • кесте құрдым. Осы мақаламды сақтау үшін
  • Вставка - Сохранить как . . . командасын орын-
  • дап, CTRL + F4 пернесі арқылы қолданбадан шықтым.
  • Мен Microsoft office Word редакторына
  • кіру үшін Пуск – Программы – Microsoft
  • office-Microsoft office Word командасын орындап,
  • ашылған қолданба терезесіне “Информатика” тақы-
  • рыбындағы мақаланы жазу үшін,пернетақта құрылғы-
  • сының пернелерін пайдаландым,Таблица – Вставить –
  • Таблица командасы арқылы ашылған сұхбат терезеге
  • Баған және жол сандарын беріп, ОК батырмасын
  • басып, кесте құрдым. Осы мақаламды сақтау үшін
  • Файл – Сохранить как ... командысымен ашылған сұх-
  • баттық терезеге “Информатика” атын жазып, Мои
  • Документы қапшығына сақтадым да, ALT + F4 перне-
  • лері арқылы қолданбадан шықтым.
  • 4.5.3.6.5
  • Жауабы: Кесте
  • "Ребус"
  • 1 2 3 4 5 6
  • Д и с к е т
  • VI. Оқушыларды бағалау
  • V. Үйге тапсырма беру
  • 1. 9.3 – тақырыпты оқу
  • 2. “Менің жанұям” тақырыбында кесте құрау.
  • Көңіл қойып
  • тыңдағандарыңызға рахмет!

жүктеу 23,56 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау