Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мәтінді есептер №90
|
Мектеп: Ә.Бейсеуов атындағы орат мектеп КММ
|
Күні:31.01.22
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кобланова Б
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.1.1.14ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: . Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтау, білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын аттыру
Оқушылардың басым бөлігі: Есеп шығару арқылы есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту
Кейбір оқушылар: Жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7 мин
|
Сәлемдесіп, оқушылардың сабаққа дайындығы. Сабақ мақсатымен таныстыру.
Ауызша диктант: ____- иә, — жоқ
Өзара тең бөліктер үлес деп аталады.
бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер.
Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады
15 минут сағаттың бөлігі
Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады.
|
Балалар сұрақтарға жауап беріп өзінің балын алады
1 иә
2 иә
3жоқ
4ия
5жоқ
|
Бағалау.
Әр жауапқа 1 балл мен есептеледі
|
5сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Куче,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» 2017
|
Сабақтың ортасы
5 мин
|
Жай бөлшекті немесе аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу үшін:
Керек жағдайда бөлшектің алымындағы цифрлар саны мен бөліміндегі нөлдер санын теңестіру;
Бүтін бөлігін жазу;
Бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен айыру үшін үтір қою керек;
Бөлшек бөлігінің алымын үтірден кейін жазу керек.
|
Балалар түсіндіреді Демек, жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазу үшін, жай бөлшектің бөлімі, 10, 100, 1000 т.с.с. болатындай етіп, алымын да, бөлімін де натурал санға көбейту керек.
|
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
|
5 сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Куче,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» 2017
|
Жұптық жұмыс.
20 мин
|
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық тапсырманы жасайды жасайды.
|
Дескриптор: №599
1 бүтін бөліктерін косып азайтады
2 ортак бөлім береді
3 Көбейтіп косып қосындысы мен айырмасынның мәнін жәй бөлшек түрінде жазады
1-балл
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
5 сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Куче,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» 2017
|
Жеке жұмыс.
5 мин.
|
|
Бөлшектің бөлімі 10 ға еселік болатын бөлшекке келтәрәп оған тең ондық бөлшекті жазады
|
Дескриптор:
1 бөлшек алымында бөлімінда 2 еселейді
2 жауабын жәй бөлшек түрінде жазады
3ондық бөлшек жазады
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны
5 сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Куче,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» 2017
|
Сабақтың соңы.
Рефлексия
3 мин.
|
«Төрт сөйлем» әдісін пайдаланып сабақ бойынша түсінгеніңді жаз.
Үйге тапсырма №601
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін төрт сөйлем арқылы тұжырымдайды.
|
Дескриптор:
.
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.
|
ДК экраны
5 сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Куче,
З.Жұмағұлова
Алматы «Мектеп» 2017
|
Тексерілді:
Достарыңызбен бөлісу: |