Көпсалалы «Ұлағат Қызылорда» колледжі
«Келісілді» «Бекітемін»
Колледж әдіскері: Директордың оқу ісі ________Ұ.М Альмердинова жөніндегі орынбасары
«____» ______2016 жыл ________Рахымжан А.Б
«___»______ 2016жыл
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Еңбекпен қамту және жұмыссыздық»
Пәні: «Макроэкономика»
Тобы: ЕА-31
Оқытушы: Шильдебаева Ж.Ж
Қаралды
«Экономикалық-техникалық және
арнайы» пәндер бірлестігінде
Хаттама № «____»_____2016ж
________ Әбдімомынова М.Ш
Қызылорда 2016жыл
Сабақ жоспары №
Пәні: «Макроэкономика»
Өткізілген күні:
Мамандығы: «Есеп және аудит»
Оқу тобы: ЕА-31
Сабақтың тақырыбы: «Еңбекпен қамту және жұмыссыздық»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: «Макроэкономика» пәні бойынша білім, білік дағдыларын қалыптастыру. Білім алушыларға деңгейлік тапсырмалар беру арқылы алған білімдерін бағалау және ой-өрістерін дамыту. Білімалушылардың жетістіктерін өздеріне талдатып, өзіндік бақылау әрекеттерін ұйымдастыру.
Дамытушылық: Жеке тұлғаны дамыту (талдау, салыстыра білу, қабілеттілігін дамыту). Жалпы қабілеттілікті дамыту. Танымдық қызығушылықты дамыту
Тәрбиелілік: Білім алушының сабаққа деген қызығушылығын ояту, іскерлікке, жауапкершілікке, тиянақтылыққа баулу және сол бағытта өз маманы ретінде өз ой–пікірін қалыптастыру.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Білім мен білік дағдыларын қалыптастыру.
Әдіс-тәсілдері: Баяндау, талқылау, сұрақ-жауап, өз бетінше жұмыс, тапсырма беру әдісін тиімді пайдалана отырып дамыта оқыту.
Көрнекіліктері: Кестелер, кеспе қағаздары, тарату карточкалары.
Пәнаралық байланыс: Ұйым экономикасы, қаржы, экономикалық ақпаратты автоматты
өңдеу, басқару есебі.
Сабақтың өткізілу барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: (2-3 мин)
Журнал толтыру, білім алушылардың сабаққа қатысуын,дәрісхананың сабаққа дайындығын қадағалау және т.б
2.Өткен сабақты қайталау (10-15 мин)
Карточкалар, сұрақ-жауап бойынша білім алушыларға теориялық сұрақтар беру арқылы
3.Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен және қаралатын сұрақтарымен таныстыру. (25-30 мин)
Тақырыбы: «Еңбекпен қамту және жұмыссыздық»
1. Қазақстан Республикасының еңбек нарығында қалыптасқан жалпы жағдай
2. Халықтың жұмыс бастылығын арттыру, жұмыссыздық деңгейін төмендету және еңбек ресурстарын үнемдеу
4.Жаңа тақырыпты қорытындылау. (10-15мин)
Жаңа тақырыпты меңгергенін бақылау үшін арналған сұрақтар. Проблемалық ситуацияларды шешу әдіс-тәсілі бойынша
Топ 2-ге бөліп ойын ойнату:
1) Бизнес
2) Ақша
Екі топқа ақ парақ беріп, бүгінгі сабақтан не білгісі келетінін, не күтетінін жазуды тапсыру.
Топтарды әр бөлімде бағалап отыру үшін арнайы пирамида тақтасы құрылған және шартты белгілер беріліп отырады.
1) Ойлау дағдыларын қалыптастыру. Тақтаға ілінген алма ағашының бір алмасын таңдап алып, жасырылған сұрақтарға жауап беру. Сұрақтар саны – 6. Екі топтан кезектесіп үш білім алушыдан шығып жауап береді.
2) Дивергентті ойлау. Екі топқа екі-екі жұмбақтан беріледі.
3) Ребус. Екі топ құрастырып келген екі ребусын бір-біріне өткізіп шешімін табады.
4) Кроссворд. Құрастырып келген кросвордтарды тақтаға іліп, келесі топқа жасырады
5).Пікірлер шкаласы.Ситуациялық сұрақ. Екі топ бір –біріне дайындап келген сұрақтарын береді.
6). Капитандар сайысы. «Поле чудес» тақтаға экономикалық термин сөз жасырылады. Топ басшылары кезекпен әріп айтып, шешімін табады.
Рефлексия. Таратылған параққа өз ойларын жазу үшін екі минут уақыт беріледі. Жазып болғаннан кейін жазылған ойларын оқиды.
5.Бағалау: (3-5мин)
Ойынға белсене қатысқан және сұрақтарға жауап берген және сабақ айтқан оқушыларды бағалау. Әрбір топтың ұпайларын қосып жеңімпаз топты анықтау және ынталандыру үшін грамоталармен марапатталады.
6.Сабақты қорытындылау (5-10мин)
Жаңа тақырып бойынша қарастырылған сұрақтар толығымен ашылып, баяндалып, түсіндіріліп, талқыланды. Үй тапсырмасы бойынша және сабаққа белсенді қатысып отырған оқушылар,сонымен қатар жаңа тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап, карточка, ойындарға белсене қатысып, жауап берген оқушылар тиесілі бағаланды.
7.Үйге тапсырма: (1-2мин)
Қазақстандағы жұмыссыздық деңгейі
Әлемдегі жұмыссыздық деңгейі
Пән оқытушысы: Шильдебаева Жадыра Жумадиловна
Достарыңызбен бөлісу: |