Өмірсерікова Нағима Бахымқызы,
Қызылорда облысы, Арал қаласы,
№13 Т.Г.Шевченко атындағы орта мектептің
І санатты физика пәні мұғалімі
Күш
Сынып:7-А
|
|
Осы сабақта қол
жеткізетін оқу мақ-
саттары ( оқу бағдар-
ламасына сілтеме)
|
7.2.2.2.-Күнделікті өмірден күштердің әрекет етуін мысалдар келтіру.
Күш сипаттамаларын білу.
Күшті өлшейтін құрал динамометрмен жұмыс істей білуі.
|
Сабақ мақсаттары
|
Күш-денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама екенін білуі.
|
Бағалау критерийлері
|
Күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіреді, күшті
графикпен кескіндеуді біледі.
|
Тілдік мақсаттар
|
Масса, жылдамдық, тығыздық, көлем, инерция, күш, өзара әрекеттесу.
|
Құндылықтарды да-
рыту
|
Шығармашылық, сын тұрғысынан ойлау, қарым – қатынас жасау, айналасындағыларға құрметпен қарау, құндылығын бойына сіңіру
|
Пәнаралық байла-
ныстар
|
Математика, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі
|
Ойлау дағдылары-
ның деңгеиі
|
Білу, түсіну, қолдану, талдау
|
Бастапқы білім
|
Масса бірлігі, массаны өлшеу, дене көлемін анықтай білуі.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет
|
ресурстар
|
Сабақтың
басы
7 мин
Сабақтың
ортасы
26 мин
|
Мүғалімнің сәлемдесуі.Үй тапсырмасы бойынша: ата-бабала-
рымыз пайдаланған масса,көлем,ұзындық бірліктері және де-нелердің өзара әрекеттесуіне байланысты ұлттық ойындар:
|
Таразы,кір
тастары,
мензурка
сызғыш
Кітап, кубик
Теннис қа-
лақшасы,
добы, маг-
нит, темір,
динамометр
|
масса
|
көлем
|
ұзындық
|
денелердің
өзара әрекеті
|
мысқал-1гр
қадақ-400г
пұт-16кг
батпан-100кг
|
уыс,шөкім,
қос уыс,
шымшым
|
қарыс, елі, табан
сүйем, құлаш
|
асық ату, көк-
пар, аударыспақ
арқан тарту,
садақ ату
|
Тәжірибе жасау ,кітап және кубик.
а) кубикті итеру б) кітапты итеру в) кітапты ашу
Тақырып ашылады «Күш»
Тапсырма 1. Топпен жұмыс жасалады ( мәтінмен жұмыс)
|
1 топ
|
2 топ
|
3 топ
|
4 топ
|
Күш-денелердің өзара әрекеттесуін сипаттайтын шама
|
Күш-сандық мәнімен ж\е бағытымен сипатталатын физикалық шама
|
Күш бірліктері
|
Тәжірибелер.
Динамометр-
мен жұмыс
|
« Бас бармақ» әдісімен бағалау ( Қалыптастырушы бағалау)
Үш тілде: күш,масса,көлем,тығыздық ,ұзындық, өзара әрекет-
тесу, инерция, жылдамдық сөздерін орыс, ағылщын тілдерінде
айту.
|
|
Тапсырма 2. Күшті графикпен кескіндеу. Есеп №293-Л
Модулі 2Н вертикаль жоғары бағытталған күшті график түрін-
де кескіндеңдер, масштабы 1см—1Н
Дескриптор:
1. Өлшем бірлігін алу
2 . Координаторлық сәуле сызу
3. Бағытын анықтау
4. Күшті координат сәулесінде салу
Дәптерге орындайды.Жұптық бағалау (дәптерлерін алмастыра-
ды)
(Критериалды бағалау)
|
Кеспе материалдары
|
Сабақтың
соңы
7 мин
Үйге тапсырма
|
Рефлексия
Алма ағашын жемістермен толтыру
1 Сәтті 2 Жұмыс жасау керек 3 Түсініксіз
Сұрақ-жауап:
294, 295-Л
|
Алма ағашы
суреті, пла-
кат
|
Саралау- оқу-
шыларға қа-
лай көбірек
қолдау көрсе-
туді жоспар-
лайсыз?
Қабілеті жо-
ғары оқушы-
ларға қандай
міндет қоюды
жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай жос-
парлайсыз?
Өтілген тақырыптардан көбірек есептер беріп, өздерін өздеріне
тексерту. Қабілетті оқушыларға тығыздық таблицасын пайдалана
отырып, күрделі есептер орындауға бағыттау.
|
Денсаулық
және қауіп-
сіздік техни-
касының
сақталуы
|
Барлық оқу-
шылар:
Бүгінгі игер-
ген материал-
дар келесі са-
бақтардың не-
гізі болатын-
дықтан, тақы-
рып бойынша
теориялық бі-
лімдерін бар-
лық оқушыда
қалыптастыру
Оқушылардың
басым бөлігі:
|
Өзін-өзі бағалау - өзара бағалау – мұғалімнің мадақтауы.
|
Сыныпта
тәртіп сақтау ережелерін және физика
сабағында
қауіпсіздік
ережелерін
сақтау
|
Сабақ бойын-
ша рефлексия
Сабақ мақсат-
тары
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанада берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
(оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың
|
|
барлығы ОМ қол
жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен
болды?)
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз )
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз ) ?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге
көңіл бөлу қажет?
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |