Сабақ: №2 Тақырыбы: Заттардың қандай айырмашылығы бар? №2 Күні: 10. 10



жүктеу 0,82 Mb.
Дата15.04.2020
өлшемі0,82 Mb.
#29742
түріСабақ

Тексерген: О.І.меңгерушісі:

ПӘНІ Математика

"ГЕОМЕТРИЯЛЫҚ ФИГУРАЛАР"

Мектеп: "М.ЛОМОНОСОВ АТЫНДАҒЫ ОРТАМЕКТЕП" КММ




Сабақ: №2

Тақырыбы: Заттардың қандай айырмашылығы бар? №2




Күні: 10.10

Мұғалімнің аты-жөні: Абраимова Н.С.




Сынып: 1 " А "

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Оқу

мақсаттары

1.3.1.1 Жиындарды элементтерінің белгілері (нысан-дардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құрады және жіктейді.




Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар білуге тиісті:Заттардың қандай материалдардан жасалатынын тани білу және атай алу.

Оқушылардың көбі білуге тиісті:Заттарды өз бетінше зерттеу, салыстыра алу.

Кейбір оқушылар білуге тиісті: Әртүрлі материалдан жасалған үш затты мысалға келтіру




Тілдік мақсат:

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: материал




Сыныптағы диалог / жазылым үшін сай келетін стиль:

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Алдарыңдағы заттарды не?

-Олар қандай материалдан жасалған?

-Олардың өзгешелігі неде?

Заттарды қандай белгілеріне қарап салыстыруға болады?

-Не артық?





Не себепті, неліктен ...

- Заттарды қалайй топтауға болады?




Алдыңғы білім

Оқушылардың даярлық топтан алған біліміне сүйену.




Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған қызмет түрлері

Ресурстар




Сабақ басы:

5мин


"Шаттық шеңбері"І.Қуанымын мен де,

Қуанасыз сіз де.

Қуанамын шаттанып,

Арайлап атқан күнге.

2. Бүгінгі күнге тілек тілету. ОМ анықтау.

3. Әр топқа беру: қарындаш, пластмассадан жасалған ұсақ ойыншық, текшелер, жазық геомет-риялық фигуралары бар бірдей қораптар. Ұсақ заттарды қораптарға салуда оқушылардың көмегі қажет екенін хабарлау


Ойыншық заттар






Сабақтың ортасы: 25 мин

-Сабақ мақсатына орай бар білімдерді қалыптастыру мен дағдыларды дамытуға бағытталған іс-әрекет.

-Іс-әрекет барысында ақпаратты талдау және өңдеу, зерттеу,п практикалық жұмыс, проблемалық жағдаяттарды шешу арқылы оқушылардың бойында білім мен дағдылар қалыптасады және дамиды


(Т) ӘР топқа заттар беріледі. Олар бұл қандай заттар екенін және олар сабақта не үшін керек болатынын айтады. Олардың қасиетін, формасын анықтайдыТоптап салады.

"Ойын" "Жүргізуші"

Ойын шарты: Егер жүргізуші ағаштан жасалған затты көрсететін болса, оқушылар алақандарын соғады, егер темірден жасалған затты көрсетсе — аяқтарымен еденді тарсылдатады, қағаздан жасал-ған зат болса — орындарында үндемей қалады.



Жауабы:

Металдан жасалған заттар: шанышқы, кіртасы, қайшы, ине; Ағаштан жасалған заттар: сызғыш, қоршау, бөшке, орындық.



"Шығарып көр."Суреттерді қарап, әр заттың қандай материал-дан жасалғанын анықтайды.Суреттен көргендерін сараптай келе, оқушылар кейбір заттардың әртүрлі материалдан дайындалатыны жайлы қорытындыға келеді. Мысалы: ойын-шық автомобильді пластмасса, резең-ке, шыны сияқты бірнеше материалдан дайындайды

Оқулық




.

"Орындап көр." Тапсырма оқушылардың заттар-ды қасиеттеріне байланысты салыстыру бойынша алған білімдерін жалпылауға арналған. Заттардың ішінен артығын табу. Жауаптарын дәлелдету.



Жауабы:

а) егер пішіні бойынша салыстыратын болса, артық зат сызғыш болады, өйткені қарындаш және қаламның пішіндері бірдей. Егер заттарды жасалған материалы бойынша салыс-тырса, артық зат қалам болады, өйткені ол пластмассадан жасалған, ал қарындаш пен сызғыш ағаштан жасалған;



ә) егер пішіні бойынша салыстырса, артық зат теректің жапырағы. Егер түсі бойынша салыс-тырса, артық зат — сары түсті үйеңкі жапырағы; б) егер түсі бойынша салыстырса, артық зат — сары үшбұрыш, егер пішіні бойынша салыстырса, артық зат — жасыл шаршы.









Ой сергек:"Мен қазақпын








Дәптердегі тарсырмаларды орындату:

Дәптер













Сабақтың соңы

5 мин

-Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалайды.



Оқушылардың сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру үшін төмендегі сұрақтарды қою:

  • Сан қатарында 8 саны қай жерде орналасқан?

  • 8 санын әр түрлі тәсілдермен қалай алуға болады?

Рефлексия

Бәрін түсіндім



Кейбір нәрселерді толық түсінбедім

Мен қиналдым, түсінбедім

Оқушылармен жұмыс дәптеріндегіөзін-өзі бағалауға байланысты белгілету.


“Жетістік баспалдағы”
































 

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?



Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

- Оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдер.



Пəнаралық байланыс – көркем еңбек

Денсаулық жəне қауіпсіздік: "сергіту сәті" , саусаққа арналған жаттығулар жасаиу.

АКТ-мен байланыс: компьютер

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Дыбыстың әрпін көрсетеді. Оқиды.

"Бас бармақ" арқылы әрбір іс-әрекетті бағалату. Ауызша санау үдерісін бақылау арқылы, смайлик беру арқылы бағалау. Киналатын оқушыларды жазып алу.

Бірін-бірі тыңдауға үйренеді




Бақылау

1. Сабақтың мақсатына жеттім бе?

2. Оқушылар не үйренді?

3. Ынтымақтастық атмосферасы қалай болды?

4. Оқушылар арасында дифференциациялау бойынша іс-әрекетұтымды болды ма?

5. Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

6. Жоспардан қандай шегіністер жасадым? Неліктен?





Қорытынды бағалау: Сабақтың ең ұтымды кезеңдері?

1.

2.



Сабақты жақсартуға септігін тигізген 2 сәт:

1.

2.



Осы сабақта келесі сабақты өткізуге септігін тигізетін сынып және оқушы жайлы не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 
жүктеу 0,82 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау