- “Таным” Білім беру саласы
- Тақырыбы: 4 саны мен цифры
- Мақсаты:
- Білімділік: Оқушыларға 4санының жазылуын,
- құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына
- дейінгі сандарды тура және кері санауға үйрету.
- Тәрбиелік: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл
- болуға, әдептілікке тәрбиелеу
- Дамытушылығы: ауызша, жазбаша есептеу д
- ағдыларын арттыру.Ойлауын, танымдық қабілетін,
- белсенділігін, шығармашылық қабілетін арттыру
- .
- Түрі: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі желісіндегі саяхат сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, талдау, жинақтау. Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі сандар мен дидактикалық материалдар.
-
- Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. 1.Психологиялық дайындық 2.Қызығушылықты ояту. «Мақта қыз бен мысық» ертегісін айтқыза отырып тапсырмаларды орындату.
- ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
- 1.Сиырдың тапсырмасы 1.Оқулықтағы №4 тапсырма.
- Өрнектерді салыстыру. 2+4*6-1 3+5*10-2 4-1*2+3 5+1*9-2 4+3*9-3 8-0*1+7 2. «Үйшіктегі» сандардың құрамын табу.
- ІІІ. Жаңа сабақ.
- 2.Ағаштың тапсырмасы - Ағаштың тапсырмасына мысыққа мен де көмектесіп жіберейін. Көрнекі құралдың көмегімен 4 санын қосу және азайту тәсілін түсіндіру. «Тиіннің орманнан жинаған 4 жаңғағы бар еді. Ол тағы 4 жаңғақ тауып алды. Тиінге жаңғақтарды қосуға көмектес. 4+4=8 Енді тиін жаңғағының 4-еуін баласына берді. Қалған жаңғақты санауға көмектес. 8-4=4 Оқулықпен жұмыс 3.Қыздардың тапсырмасы
- №1 тапсырма. Суретке қарап теңдіктер құрастыр және оқы. Дәптермен жұмыс 4+4=8 5+4=9 6+4=10 8-4=4 9-4=5 10-4=6
- Балалар сендер маған 3-ке дейінгі сандарды тура және кері санап беріңдерші.
- 5. Тауықтың тапсырмасы
- №4 тапсырма. Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығын салыстыр.
6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты. - 6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты.
- ІҮ. Бекіту.
- Мақта қыздың тапсырмасы - Санды 4-ке арттыру үшін сол саннан неше сан аттап санаймыз? - Саннан 3 сан тура аттай отырып санағанда сан нешеге артады? - Саннан 3 сан кері аттай отырып санағанда сан нешеге артады? Тура және кері үш сан аттай отырып сана.
- Ү .Қорытындылау - Бүгінгі саяхат сабағымыз ұнады ма? - Саяхат сабағымыз санға нешені қосуды және азайтуды үйрендік?
Достарыңызбен бөлісу: |