Пәні: Математика Тақырыбы: 4 саны мен цифры



жүктеу 7,7 Kb.
Дата25.05.2018
өлшемі7,7 Kb.
#17699
түріҚұрамы
  • Пәні: Математика
  • Тақырыбы:4 саны мен цифры
  • “Таным” Білім беру саласы
  • Тақырыбы: 4 саны мен цифры
  • Мақсаты:
  • Білімділік: Оқушыларға 4санының жазылуын,
  • құрамымен таныстыру. 0-ден 4 санына
  • дейінгі сандарды тура және кері санауға үйрету.
  • Тәрбиелік: оқушыларды мақсатқа жетуге, ұйымшыл
  • болуға, әдептілікке тәрбиелеу
  • Дамытушылығы: ауызша, жазбаша есептеу д
  • ағдыларын арттыру.Ойлауын, танымдық қабілетін,
  • белсенділігін, шығармашылық қабілетін арттыру
  • .
  • Түрі: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі желісіндегі саяхат сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, талдау, жинақтау. Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі сандар мен дидактикалық материалдар.
  • Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.  1.Психологиялық дайындық 2.Қызығушылықты ояту. «Мақта қыз бен мысық» ертегісін айтқыза отырып тапсырмаларды орындату.
  • ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.
  • 1.Сиырдың тапсырмасы 1.Оқулықтағы №4 тапсырма.
  • Өрнектерді салыстыру. 2+4*6-1  3+5*10-2  4-1*2+3 5+1*9-2  4+3*9-3  8-0*1+7 2. «Үйшіктегі» сандардың құрамын табу.
  • ІІІ. Жаңа сабақ.
  • 2.Ағаштың тапсырмасы - Ағаштың тапсырмасына мысыққа мен де көмектесіп жіберейін. Көрнекі құралдың көмегімен 4 санын қосу және азайту тәсілін түсіндіру. «Тиіннің орманнан жинаған 4 жаңғағы бар еді. Ол тағы 4 жаңғақ тауып алды. Тиінге жаңғақтарды қосуға көмектес. 4+4=8 Енді тиін жаңғағының 4-еуін баласына берді. Қалған жаңғақты санауға көмектес. 8-4=4 Оқулықпен жұмыс 3.Қыздардың тапсырмасы
  • №1 тапсырма. Суретке қарап теңдіктер құрастыр және оқы.  Дәптермен жұмыс 4+4=8  5+4=9 6+4=10 8-4=4  9-4=5  10-4=6
  • Дүкеншінің тапсырмасы:
  • Балалар сендер маған 3-ке дейінгі сандарды тура және кері санап беріңдерші.
  • 0,1,2,3
  • 3,2,1,0
  • Сергіту сәті
  • Оң жағында бір тармағын,
  • Өскен көріп кактусты.
  • 4 санына ұқсағанын,
  • Айтып Айжан нақ түсті.
  • 5. Тауықтың тапсырмасы
  • №4 тапсырма. Қызыл және көк кесінділердің ұзындықтарының қосындысын жасыл кесіндінің ұзындығын салыстыр.

6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты.

  • 6.Тышқанның тапсырмасы Өзіндік жұмыс. №5 тапсырма.Есепті шығар Шарты: Оқушылар 3 түп өрік ағашын және 4 түп шие ағашын отырғызы. Сұрағы: Оқушылар барлығы неше түп ағаш отырғызды? - Есеп не туралы? - Не белгілі, не белгісіз және нені табу керек? - Есепті шығару үшін қандай амал пайдаланамыз? Шешуі: 3+4=7 (т.а.) Жауабы: барлығы 7 түп ағаш - Енді мысық келген жолымен қайтады.Сонымен ол мақта қызға келгенде, оның да тапсырмасы бар болып шықты.
  • ІҮ. Бекіту.
  • Мақта қыздың тапсырмасы - Санды 4-ке арттыру үшін сол саннан неше сан аттап санаймыз? - Саннан 3 сан тура аттай отырып санағанда сан нешеге артады? - Саннан 3 сан кері аттай отырып санағанда сан нешеге артады? Тура және кері үш сан аттай отырып сана.
  • Ү .Қорытындылау - Бүгінгі саяхат сабағымыз ұнады ма? - Саяхат сабағымыз санға нешені қосуды және азайтуды үйрендік?

жүктеу 7,7 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау