Пән: Әдебиеттік оқу
Ортақ бөлім:
«Өзім туралы»
|
Мектеп: Бестерек БМ
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметкалиева Анаргул
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сынып: 2
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Абай атаның сөзін жақсы тыңдаймын.
Абай Құнанбаев.Ғылым таппай мақтанба.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, өлең мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.2.1.1 - өлеңді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, мәнерлеп оқу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. А. Құнанбаев туралы толық мағлұмат алады, өлең мазмұнын түсінеді.
|
Көптеген оқушылар:
Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады, өлеңдегі негізгі ойды ашады.
|
Кейбір оқушылар:
Білімді сыныптастарына түсіндіріп, оқулықтан тыс ресурстар қоса алады, сөздердің мағынасын түсіндіреді.
|
|
Бағалау критерийлері
|
Білім алушы
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Тақырыпты болжай алады,сұрақтарға дұрыс жауап береді.
Мәтінді тыңдай отырып,мазмұнын әңгімелейді.Жақсы мен жаманды
ажырата алады.
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Қажетті сөздер: талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым, өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ
Диалог пен жазуға пайдалы тіркестер:
|
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушылардың бойына ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық құндылықтарын дарыту.
Өз салт-дәстүрлерін, мәдениетін ұмытпауға, қастерлеуге тәрбиелеу.
Өз-өзін бағалау арқылы оқушыны өмір бойы білім алуға жетелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дене шынықтыру. Музыка әуенімен қимылдайды.
Музыка. Ән тыңдай отырып, қимылдар жасайды.
Ағылшын . Сергіту сәтінде қимылдарды ағылшынша айтады.
|
АКТ қолдану дағдысы
|
Интербелсенді тақта, аудиожазба
|
Бастапқы білім
|
|
Абай Құнанбаев туралы біледі.
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Амандасу. Сәттілік тілеу.
Ұ.ж. Ширату . «Досымды іздеймін»
Әр оқушы өзінің жақсы қасиеттерін жазады,төменгі
жағына өзінің атын жазып,тақтаға іледі.Екінші адам
өзіне ұнаған қасиеттер жазылған стикерге өз атын жазып
кетеді.
(Балалардың бойында бар ортақ жақсы қасиет
туралы талқылау)
«Балалар философиясы әдісі.»
Балаларға сұрақтар қою.
болады?
Осы мінездердің қайсысы жағымды,қайсысы
жағымсыз?/Оқушылар өз жауаптарын айтады./
Топқа бөліну. «Қорапшадағы сөздер»
(Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым деген сөздерді
суырып, бес топқа бөлінеді). Әр топ өз тобының аты нені
білдіретінін түсіндіреді.
ҚБ. «От шашу» әдісі арқылы бағалау. Мұғалімнің көмегімен төменнен бастап жоғарға дейін шапалақтау.
|
-Ендеше, балалар, біздер бүгін адам бойында кездесетін түрлі қасиеттер туралы әңгімелейтін боламыз.
|
Стикерлер
Қорапша
|
Сабақтың ортасы
|
Тақырыпты болжау.
Ребустан «Абай деген сөзді табады.» Ребустың шешімі
арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылады.
| |