Орта мерзімді жоспар
Тізбектелген сабақтар топтамасының мақсаты: 7-8 сыныптардағы алгебра курсын қайталау есептерін шығаруда оқушылардың сөздік қорын толықтыру, сабақта өздерін еркін сезіну, бағалау критерийлері бойынша бағалай алуға үйрету, топтық жұмысқа белсенді қатысу, нені және қалай оқу керектігін ұғыну, дарынды және талантты оқушылармен жұмыс жасау, жас ерекшелігіне сай білімді меңгеру, мақсат пен күтілетін нәтижеге сәйкес қалыптастырушы және жиынтық бағалау әдістерін тиімді жүзеге асыру арқылы сыни тұрғыда ойлай білу, өзіндік даму траекториясын анықтау, білімі мен қабілеттерін дамыту, логикалық ойлауын дамыту, АКТ ақпаратын өңдеп қолдана білу, білімін мен қабілетінің дамуы нәтижесінде өзін өзі реттеу
|
№
|
Сабақтың тақырыбы
|
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Пәнді оқытудағы кездесетін кедергілерді жеңу
|
Оқып үйренудің нәтижесі
|
Үйрену мақсатында бағаны қоса алғандағы бағалау
|
Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы
|
Негізгі дереккөздер немесе ресурстар
|
1
|
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары.
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты игере отырып, қысқаша көбейту формулаларын қолданып есептер шығаруға үйрету
Күтілетін нәтиже:
Сын тұрғысынан ойлауды үйренеді; Бағалау критерийлерімен жұмыс жасауға дағдыланады; Өз ойын еркін жеткізеді; Тапсырманы саралай біледі; Сындарлы сөйлеуге үйренеді.
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда қолдануды үйренеді. Есеп шығару арқылы білімдерін кеңейтеді. Топпен және өз бетінше жұмыстануға дағдыланады.
|
Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
А. Әбілқасымова Алгебра Жалпы орта білім беретін мектептің 9 класына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2012, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
2
|
Сабақтың тақырыбы:. Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері
Сабақтың мақсаты: Натурал көрсеткішті дәреженің қасиет-терін қолданып есептер шығару
Күтілетін нәтиже:
Алған білімдерін практикада қолда-нуға үйренеді. Жауапкершілікті сезі ніп, топпен жұмыс жасауға үйренеді. Құрбыларының пікірін құрметтеуге дағдыланады. Ойлау, есте сақтау, сөй леу қабілеттерін дамытады. Есептің сызбасын құрастырады, дәлелдеу есептерін шығаруға үйренеді.
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Натурал көрсеткішті дәреже және нөлге тең дәрежені есептеуді үйренеді. Есеп шығару қабілеттері артады. Өз бетімен жұмыстануға машықтанады.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
А. Әбілқасымова Алгебра Жалпы орта білім беретін мектептің 9 класына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2012, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
3
|
Сабақтың тақырыбы:. Квадрат түбір, квадрат түбір қасиеттері
Сабақтың мақсаты: Квадрат түбір анықтамасы, квадрат түбір қасиеттерін пайдаланып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру, Күтілетін нәтиже:
Сын тұрғысынан ойлауды үйренеді; Бағалау критерийлерімен жұмыс жасауға дағдыланады; Өз ойын еркін жеткізеді; Тапсырманы саралай біледі; Сындарлы сөйлеуге үйренеді
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Квадрат түбір, квадрат түбірдің қасиеттерін меңгереді. Есеп шығару қабілеттері артады. Топпен және жеке жұмыс істеуге дағдыланады.
|
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
А. Әбілқасымова Алгебра Жалпы орта білім беретін мектептің 9 класына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2012, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
4
|
Сабақтың тақырыбы:. Квадрат теңдеулер Виет теоре-масын пайдаланып квадрат теңдеулер шешу
Сабақтың мақсаты: Квадрат теңдеулерді шешуде Виет теоремасын пайдаланып квадрат теңдеулер шешуге үйрету
Күтілетін нәтиже:
Сын тұрғысынан ойлауды үйренеді; Бағалау критерийлерімен жұмыс жасауға дағдыланады; Өз ойын еркін жеткізеді; Тапсырманы саралай біледі; Сындарлы сөйлеуге үйренеді
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Квадрат теңдеулерді шешуді, Виет теоремасын пайдаланып есеп шығару шеберліктері артады. Сыни түрде ойлайды.ұжымда жұмыс жасауға дағдыланады.
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
А. Әбілқасымова Алгебра Жалпы орта білім беретін мектептің 9 класына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2012, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
5
|
Сабақтың тақырыбы:. Бақылау жұмысы №1 Квадрат теңдеулер
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білімдерін тексеру. Өз бетінше есеп шығару дағдыларын жетілдіру Күтілетін нәтиже:
Алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді. Жауапкершілікті сезініп, жеке жұмыс жасауға үйренеді. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу қабілеттерін дамытады.
|
Тапсырманы сұрау арқылы, жүйелі түрде қайталап сұрау арқылы.
|
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы
|
Формулаларын пайдалана алады. Есеп шығаруда қолдана біледі.
|
Өз бетіше есептер шығару арқылы өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Дидактикалық материалдар
|
6
|
Сабақтың тақырыбы:. Бақылау жұмысын талдау. Квадрат теңдеулер шешу
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты игере отырып, бақылау жұмысында жіберілген қателер бойынша жұмыс жүргізу. Есептер шығарудың тиімді әдістерін меңгерту
Күтілетін нәтиже: Алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді; Сын тұрғысынан ойлауды үйренеді; Тапсырманы саралай алады; Жауапкершілікті сезініп, өз бетінше, топпен жұмыс жасауға үйренеді. Есептің сызбасын құрастырады, дәлелдеу есептерін шығаруға үйренеді.
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Топпен жұмыс жасауға дағдыланады. Есеп шығару қабілеттері артады. Сабақта жаңа әдістерді қолдана біледі
|
Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
А. Әбілқасымова Алгебра Жалпы орта білім беретін мектептің 9 класына арналған оқулық. Алматы «Мектеп» 2012, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|