- Қабдол Гүлшарида Аманғалиқызы
- Туған жылы: 7.06.1977ж
- Бітірген оқу орны:
- Атырау мемлекеттік унервиситеті
- тарих және география факультеті;
- Мамандығы: География,
- Жаңашаруа қазақ орта мектебінде
- география пәнінің мұғалімі;
- Пед.өтілі: 10 жыл;
- Санаты: І санат;
Жаңашаруа орта мектебі - Өткізген: География пәні
- мұғалімі Гүлшарида Қабдол
- Сабақтың тақырыбы: Қайталау - оқу анасы
- Сабақтың мақсаты:
- 1. Білімділік: “Дене және табиғаттағы заттар” тарауын қайталау, жинақтау.
- 2. Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау қабілетін арттыру, ой-өрісін
- дамыту.
- 3. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, тазалыққа, адамгершілікке,
- сұлулыққа тәрбиелеу.
- Сабақтың түрі: Қайталау.
- Сабақтың типі: Жинақтау пысықтау.
- Сабақтың әдісі: Интерактивті тақтамен жұмыс, тәжірибе жасау.
- Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, тәжірибе жасауға қажетті заттар,
- буклет.
- Сабақтың барысы:
- 1.Ұйымдастыру кезеңі.
- 2. Оқушыларды түгелдеп сабақты бастау.
-
-
- І. Білім сайысы. Өткен сабақтан жалпылама сұрақтар
- 1.Физикалық дене деген не?
- 2.Зат деп нені атайды?
- Табиғаттағы заттар қандай күйде кездеседі?
- 3.Жарық деген не?
- 4. Ауа таза затпа, әлде қоспа ма?
- Өмірде таза зат кездесеме?
- 5. Табиғатта қандай күштер бар?
- Физикалық дененің құрамдас бөліктері.
- Алау, шам, электр лампасының жарығы.
- Жұлдыз, күн, кейбір жануарлардың жарығы.
- 1 дене 2-шң денеге әсер еткенде пайда болатын қалыпты күштің қарқындылығын сипаттайтын физикалық шама
- Табиғатта болатын барлық процестер.
- Қысымды өлшейтін құрал.
- Топырақтың құнарлылығын арттыратын зат.
- Қазақстандағы қала.
- Жылуды тез өткізетіндерге нелер жатады.
- Электрлену құбылысын зерттеген ғалым.
- Жерді, күнді планеталарды өз орбитасында ұстап тұрған күш.
- Энергияның белгілі бір пішіні
- 2. Электромагниттік құбылыс
- 4. Метеорологиялық құбылыс
- 1.Найзағай, күннің күркіреуі т.б.
- 2. Жауын-шашынның түсуі, желдің соғуы т.б.
- 3. Сүттің іруі, өсімдік пен жануарлар қалдықтарының шіруі
- 4. Машина, үй, жиһаз, ойыншықтар т.б.
- 5. Құстардың сайрауы, желдің гуілі, сағаттың соғуы т.б.
- 1.Қозғалысқа түскен кез
- келген дененің жылдамдығын
- тежейтін күш
- 2.Кішкентай заттарды үлкейтіп Көрсететін құрал
- 4.Сутегінің екі атомынан
- Оттегінің бір атомынан тұрады
- 6.Заттардың ең кіші бөлшектері
- 7.Ауаға тараған әтір иісі
- 8.Диффузияның латынша атауы
- 2.Ашуланып бұртиды
- Ашушаң ақымақ
- Ауызы көпіріп құтырды
- Кез келгенді ұшырды
- 3.Әуеден күбі түсті
- Күбінің түбі түсті
- 4.Көк жүзінде көп жолақ
- Қойды екен оны кім бояп?
- 1.Қаһарын тіге келеді
- Төріңе шыға өледі
- 5.Мөлдір моншақ өзі жұмсақ
- 7.Қағазсыз-ақ, қаламсыз-ақ
- Сурет салар адамға ұқсап
- 8.Бір нәрсе бетінде жоқ ой мен қыр, 9.Ыстық суықты өлшейді
- Өзінің кіндігінен айналып жүр. Сынаптың титтей бөлшегі
- Өзіңе назар салып қарасаңыз, 10.Таудан керуен құлап келеді
- Келбеті жер жүзінің көрініп тұр. Ағыл-тегіл жылап келеді
- 3. Эванджели́ста
- Торричелли
- 1. Латын тілінен аударғанда “Таралу, ыдырау, жайылу” деген мағынаны білдіреді.
- 2. Дененің жылдамдығын бір қалыпты тоқтаусыз сақтауы
- 3.Дененің кеңістіктегі орнын ауыстыруын---------------деп, ал қозғалыс болып өткен сызықты--------деп атайды.
- 4.Дененің қозғалыс басындағы және аяғындағы нүктелерін қосатын траекторияның ұзындығын----------деп атайды.
- 1.Жаңбыр жауып
- тұрғанда
- қоян қандай ағаштың
- түбінде отыруы мүмкін?
- 3.Айналасындағы
- заттарға
- екі көзімен бірдей
- қарай алатын құс
- 4.Дүниеде күн көзіне
- тура қарай алатын құс
- 5. Столдың төрт бұрышы
- бар.
- Егер бір бұрышын кесіп
- тастаса,
- неше бұрыш қалады
- 6. Бір жанұядағы 5 ұлдың
- бір-бірден қарындасы бар.
- Жанұяда барлығы қанша
- бала бар?
- 7. Екі адам 4 сағат
- шахмат ойнады.
- Олардың әрқайсысы
- неше сағат ойнады?
- 8. Үш түйеқұс ұшып
- келе жатты.
- Аңшы олардың бірін
- атып алды.
- Нешеуі қалды?
- Өз орнына қой
- (халықтық педагогиканы пайдалану арқылы мақал мәтелдерді
- физикалық тұрғыда мағынасын тауып өз орнына қою керек)
| - Бір сасық құмалақ, бір қарын майды шірітеді.
| | - Басында миы жоқтың, аяғына дамыл жоқ
| | | | - Кенет трамвайдың жүрісі кілт баялағанда, шал ілгері лықсып, құлай жаздады
| | - Шапшаң жүргенге шаң жұқпас
| | - Алған бағыттан алаңдамай еңбек етсең аз күшпен, көпке жетесің
| - 1.Судың неше күйі бар?
- А)4 Б)3 В)2 Г)5
- 2.Қалыпты атмосфералық қысым
- А)760мм
- Б)750мм
- В)770мм
- Г)780мм
- 3. Қашар, Лисаков, Соколов – Сарыбай қандай кен орындары?
- А)темір
- Б)көмір
- В)алтын
- Г)мыс
- 4. Бүкіләлемдік тартылыс заңын ашқан ғалым
- а) Ф.Милетский
- б) Г.В.Рихман
- в) М.В.Ломоносов
- г) И.Ньютон
- 5.Сәуленің біздің көзіміз қабылдай алатын аз ғана бөлігі;
- А)жылау
- Б)қозғалыс
- В) жарық
- 6.Табиғи жарық көзі:
- А)күн, поляр шұғыласы
- Б)найзағай, теледидар жарығы
- В)жұлдыз, от, шам;
- 7.Жасанды жарық көзі:
- А)күн, теледидар жарығы
- Б)жұлдыз, от, шам;
- В)электр жарығы, шырағдан
- 8.Оптикалық құралдардың негізгі бөлігі:
- А)спектр; Б) перископ; В) линза.
- 9.Жылу құбылыстары;
- А) қайнау, булану, конденсациялану;
- Б) булану, сыну, өткізу;
- В) булану, өткізу, сіңіру.
- 10.Дыбыстың қаттылығын немен өлшейді?
- А) резонатор;
- Б) камертон;
- В)децибел (дБ)
- V.Сабақты қорытындылау: Өзін-өзі тексеру кезеңі.
- Тест жұмысы:
- Сабақ аяқталды.
- Зейін қойып
- тыңдағандарыңызға
- рахмет!
Достарыңызбен бөлісу: |