Сөздікпен жұмыс | | | - Ерте күз
- Алтын күз
- Қоңыр күз
- Шық
- Қырау
- Нөсер
- Қолшатыр
| - Ранняя осень
- Золотая осень
- Поздняя осень
- Роса
- Иней
- Ливень
- зонт
| | Сабақтың мақсаты: - Білімділік: Оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде
- білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, ойды
- жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру.
- Дамытушылық: Грамматикалық тапсырмаларды дұрыс, сауатты
- орындау, сөздік қорын байыту, оқушылардың
- дүниетанымын кеңейту.
- Тәрбиелік: Тілге деген сүйіспеншіліктерін арттырып, қазақ тілін
- құрметтеуге, мақтан етуге тәрбиелей отырып, білімге
- баулу.
- Сабақтың түрі: жаңа сабақ
- Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ағылшын тілі
- Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, іздендіру, ойландыру,
- түсіндіру, сөздік жұмыс, мәтінмен жұмыс.
- Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі тапсырмалар
- Жұмыс формалары: жекелей, топтық, жұптық.
Сабақтың барысы: -
- І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен амандасу. Түгендеу
- ә)Сабаққа деген әзірліктерін,
- оқу- құралдарын тексеру.
- б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
- ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: а) Сынып бойынша үй жұмысының
- орындалуын тексеріп шығу.
- ә) Үй тапсырмасын орындауы арқылы
- оқушылардың білім деңгейін бақылау.
- ІІІ. Сабақтың мақсаты мен міндетін айтып, түсіндіру:
- 1. Күз туралы әңгімелейміз, өлеңдер оқимыз, мақал-мәтелдер
- айтамыз.
- 2. Сөйлем мүшелерімен танысамыз.
- 3. Тақырыптарға байланысты жаттығулар орындау.
- 4. Перфокартамен жұмыс жасаймыз, ізденімпаздық ойынын
- ойнаймыз.
- IV. Жаңа сабақты пысықтау:
Үй жұмысы: - Сөз дегеніміз не?
- Сөз тіркесі дегеніміз не?
- Сөйлем дегеніміз не?
- Сөйлемнің түрлері нешеу?
- Хабарлы сөйлемнің соңынан қандай тыныс белгісін қоямыз?
- Лепті сөйлемнің соңына қандай тыныс белгісін қоямыз?
- Сұраулы сөйлемнің соңына қандай тыныс белгісін қоямыз?
- Бұйрықты сөйлемнің соңына қандай тыныс белгісін қоямыз?
Перфокартамен жұмыс. | | | | | - Бүгін сенде неше сабақ?
- Қазір қазақ тілі сабағы.
- Табиғат қандай тамаша!
- Сен не деген көркем едің!
- Шық, есікті жап.
- Қазір қай мезгіл?
- Күз келді.
- Қар жауып тұр.
- Сенде қалам бар ма?
- Алақай, мен қалаға барамын!
- Сен мектепке бар.
| | | | | | | | | | | | | | | Желтоқсанның екісі Сынып жұмысы Күз (Осень). Сөйлем мүшелері ( Членые предложение). - Пысықтауыш
- Анықтауыш
- толықтауыш
Сөйлемдерден бастауыш пен баяндауыштарын тауып, ажырат. (дара және күрделі) - Қазір қазақ тілі сабағы болып жатыр. Мен бүгін қалаға барамын. Айгүл дүкеннен қалам сатып алды. Далада қар жауып тұр. Бала ойыншықпен ойнап отыр. Олар далада шаңғы теуіп жүр.
Көп нүктенің орына тиісті әріпті қойып, бастауыш пен баяндауыштан тұратын сөз тіркесін құрастыр. Мақал-мәтелдерді орыс және ағылшын тілдеріне - 1. Күздің бір күні қыстың бір айын
- асырайды.
- 2. Көктемде түскен бір дән
- Күзді күні мың дән болады.
Сөйлемдерді аяқтап, орыс тіліне аударыңдар - 1. Күзде күн ... .
- 2. Суық жел ... .
- 3. Ағаштардың жапырақтары ... .
- 4. Құстар жылы жаққа ... .
- 5. Күзде жемістер, көкөністер ... .
- 6. Диқаншылар егін ... .
Мәтінді қазақ тіліне аударыңдар. - Осенью
- Лето прошло. Наступила осень. Днём ещё тепло, ночью уже прохладно. Часто идут дожди. Птицы улетают в тёплые края. Листья на деревьях пожелтели. В огороде поспели овощи: картофель, морковь, свёкла, лук, помидоры, огурцы, капуста. В садах поспели яблоки, груши, сливы.
Сабақты бекіту. - 1. Сөйлемнің түрлері нешеу?
- 2. Сөйлемнің мүшелері қалай
- бөлінеді?
- 3. Тұрлаулы мүшелерге қандай
- мүшелер жатады.
- 4. Тұрлаусыз мүшелерге қандай
- мүшелер жатады.
- 5. Бастауыш пен баяндауыш қандай
- сұрақтарға жауап береді?
Ойлан, тап! Үйге тапсырма беру: - 58-бет, 7-тапсырма, III деңгей
- Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз (жазбаша).
- 5-тапсырма жаңылтпаштарды жаттау.
- Ережені жаттау (Сөйлем мүшелері).
- Владимиров орта мектебі
- 6-сынып
- Мұғалім: Нұрмағамбетова
- Алтынай
- Бейсенбайқызы
- Назар аударғандарыңызға
- рахмет!
Достарыңызбен бөлісу: |