Сабақтың тақырыбы: Пайдалы қазбалар деген не



жүктеу 36,31 Kb.
Дата01.01.2018
өлшемі36,31 Kb.
#6292
түріСабақ

Павлодар қаласы

25 жалпы орта білім беру мектебінің



бастауыш сынып мұғалімі:

Абилкасимова А.Н.

Пән: Дүниетану

Сабақтың тақырыбы: Пайдалы қазбалар деген не?
Сабақтың мақсаты: Қазақстан аймағында таралған пайдалы қазбалар, оларды пайдалану туралы түсінік қалыптастыру. Пайдалы қазбалар картасымен жұмыс жасауға үйрету. Топпен бірігіп жұмыс істеуге, бір - бірімен сыйластық қарым - қатынас жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Қазақстанның пайдалы қазбалар картасы, Қазқстанның географиялық атласы, «Пайдалы қазбалар» топтамасы, кестелер, қосымша материалдар, құм, сазбалшық.
Сабақтың әдіс-тәсілі: орталықтарда жұмыс істеу, жұппен, топпен.

Сабақта қолданылған технология: step by step технологиясы

Сабақтың барысы:

Миды шынықтыру:

- Балалар, бүгінгі сабақты «Денелер неден жасалады?» деген ойыннан бастайық. Интербелсенді тақтада шығып отырған денелерді атап, олардың неден жасалғанын айтып отырасыңдар.

- Осы металл, балшық, құм, темір бұлардың бәрін бір сөзбен қалай атауға болады?

- Пайдалы қазбалар туралы біз қай сыныпта оқып едік?

- Неліктен ол заттарды пайдалы қазбалар деп атайды?

- Сабағымыздың тақырыбы «Пайдалы қазбалар деген не?» деп аталады, яғни сұрақ түрінде тұр. Ендеше, бүгін біз 4 орталықта жұмыс істеп, пайдалы қазбалар туралы білімімізді толықтыра түсеміз.

- Алдымен жұмыс істеу ережелерін қайталайық.

Әрбір оқушының қолында бағыт парағы бар. Өз аттарын жазады.

- Бүгін төрт орталықта жұмыс істейміз.
Мағынаны тану кезеңі:

Белсенді орталықтар


«Дүниетану» орталығы




«Ғылыми-ізденіс» орталығы



«Шығармашылық» орталығы




«Сарамандық» орталығы



Бағыт парағы

Аты:______________________________________


  1. «Дүниетану» орталығы

Оқулықтағы 28 – беттегі мәтінді оқып, талда.

Кестені жұптасып толтыр.




  1. «Ғылыми-ізденіс» орталығы

Энциклопедияны, геграфиялық атласты, қосымша кітаптарды қарап, пайдалы қазбалардың шартты белгілерімен таныс.

Жұптасып кескін картаға мұнай, табиғи газ, тас көмір, темір, мысты шартты белгілермен белгіле.




  1. «Сарамандық» орталығы

Пайдалы қазбаларды қара, салыстыр. Берілген суреттердің ішінен жанғыш пайдалы қазбаларды топтастыр.


  1. «Шығармашылық» орталығы

Ұжымдасып Берілген құмнан өздерің қалаған суретті салыңдар. Ақ бордың түсін өзгерт. Түрлі-түсті борды қалай жасайтынын түсіндір.
Қосымша мәлімет
1. «Дүниетану» орталығы

Жұптағы оқушылардың аты___________________________________

Пайдалы қазбалар и атауы:


Кен орны бұл ...

Кен деген не?

Пайдалы қазбалардың түрлері:


Кенді пайдалы қазбаларға мыналар жатады ...

Кенге жатпайтын отын ретінде қолданылатын пайдалы қазбалар:

Сабақ соңында оқушылардың білімін тексеру мақсатында тест жұмысы жүргізіледі.

Қатесіз жазса «5»

Бір қате болса «4»

Екі қатеден асса «3»
Бағалау: Спикерлерге сөз беру
Рефлексия:
- Бүгін сабақта нені білдік?

- Сабақ ұнады ма?



- Сендерге қай орталықта жұмыс істеу қызықты болды?

- Ал қай орталықта қиын болды?
жүктеу 36,31 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау