Сабақтың тақырыбы: Қой. Сабақтың мақсаты: Төрт түлік туралы білімді тереңдету, қойдың қасиетін, пайдасын білу



жүктеу 50,5 Kb.
Дата21.11.2018
өлшемі50,5 Kb.
#23374
түріСабақ

Тургумбаева Гулжахан Есенхановна,

90 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.

ОҚО, Шымкент қаласы

Сабақтың тақырыбы: Қой.

Сабақтың мақсаты:

1. Төрт түлік туралы білімді тереңдету, қойдың қасиетін, пайдасын білу.

2. Ой қозғау стратегиясын пайдалана отырып, өз ойларын еркін айтуға, дәлелдеуге дағдылану.

3. Төрт түлік малдың қадір-қасиетін түсіну.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: ой қозғау, СТО, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, Венн диаграммасы.

Көрнекілігі: Постер, стикер, маркер, флипчарт, видеопроектор, слайд.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті. Қара жорға.

ІІ. Топтарға болу. Әр топқа конверт қойылады. Оның ішінде төрт түлік малдардың атаулары жазылған. Әр топтағы алты оқушы таңдағанын алады да, өзінің (қой, сиыр,т үйе, жылқы) тобына отырады.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.1.Блиц-кездесу ойыны. Жұптық жұмыс. Шибұт, Қылмойын, Қарынбас ертегісін мазмұндау. 2. Жадын дамыту. «Мақалды жалғастыр» ойыны. Топтық жұмыс.

Сиыр сүті-------------------------------------

Мал өсірсең қой өсір,----------------------

Қойдың сүті корғасын,--------------------

Сиырлының үйі-айран--------------------

Тұлпар - ер-----------------------------------

Тұяқ тайға жеткізер-----------------------

Нар жолында-------------------------------

Бақырауық демесең----------------------

ІV. Топтық жұмыс. «Бірге ойлаймыз»

1. Әр топ қойдың суретін салады.

2. Тірек сызба арқылы толтырады.

3. Топпен қорғап шығады.

4. Мақал-мәтелдер айтып жарысады.

5.Төрт түлік туралы ән айту. «Қошақаным» әнін орындау.

V.Оқулықпен жұмыс. Жырды мәнерлеп оқу, түсіндіру.

VІ.Сергіту сәті. Кел, билейік!

VІІ.Ойын. Крестик пен нөлдіктер. Бұл ойында 12 ұяшықта сұрақтар жасырынған. Әр топ қалаған ұяшықтағы сұрақты таңдайды, жауап береді.

VІІІ.Рөлдік ойын жүргізу. Әр топ ойласа отырып, қойдың қимыл-әрекеттерін ойын арқылы жеткізеді.

ІX.Сабақты қорыту. Венн диаграммасы арқылы төрт түлік малдардың ұқсастығы мен айырмашылықтарын анықтайды, мысалдар келтіреді.

X.1.Оқушыларды бағалау. Бағалау парақшасы арқылы топ басшысы әр бір оқушының жинаған ұпайларымен таныстырып, бағалайды.



2.Үйге тапсырма беру.Жырды жаттап келу. 3.Сабақтан алған әсерім.
жүктеу 50,5 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау