Сабақтың тақырыбы: Жіппен бейнелеу Сабақтың мақсаты



жүктеу 0,58 Mb.
Дата14.11.2018
өлшемі0,58 Mb.
#19335
түріСабақ

  • Оқу ісінің меңгерушісі. 7 сынып
  • Сабақтың тақырыбы: Жіппен бейнелеу
  • Сабақтың мақсаты:
  • Оқушыларға жіппен бейнелеу туралы түсінік беру, орындау әдістерін үйрету. Оқушылардың жұмысқа деген белсенділігін арттыру, қызығушылықтарын ояту. Ұқыптылыққа, іскерлікке тәрбиелеу.
  • Күтілетін нәтиже:1.Оқушылар өз ойын ашық айтады,сабаққа белсенділігі
  • артады.
  • 2.Жұмыстың орындалу техникасын меңгереді.
  • 3.Шеберлікке қызығушылықтары артады,өз бетінше ізденеді.
  • Міндеттері: 1.Жіппен бейнелеу техникасын меңгерту
  • 2.Бұрыш,шеңбер тәсілдерін орындауды үйрету.
  • Сабақтың түрі: аралас сабақ
  • Сабақтың әдісі: «Бір айналым сәт» стратегиялары, «Миға шабуыл» түрткі (индикатор) тапсырмасы, постер қорғау, рефлексия «Екі жұлдыз бір ұсыныс»,
  • Ресурстар: қатырма қағаз,ине,түрлі-түсті жіптер,қайшы,сызғыш,арындаш,шеңбер сызғыш(циркуль),схемалар,дайын бұйымдар
  • Көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайдтар.
  • Пәнаралық байланыс: математика, сызу, бейнелеу өнері

  • Сабақ барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу сынып тазалығына
  • назар аудару, стикерлер арқылы топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату.
  • Бағалау критерийлері
  • Оқушылардың аты-жөні
  • «Бір айналым сәт»
  • “Миға шабуыл”жаңа сабақ
  • “Біз шеберміз”
  • сарамандық жұмыс
  • “Постер қорғау”
  • Ұпай
  • Баға
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Бағалау критерийлері:
  • 1»Бір айналым сәт» 5-ұпай 5 ұпай -өте жақсы
  • 2.”Миға шабуыл”-5 ұпай 4 ұпай -жақсы
  • 3.”Біз шеберміз”сарамандық жұмыс-10 ұпай 3 ұпай -орташа
  • 4.Постер қорғау-10 ұпай
  • Бағалау шкаласы
  • “5”-30-25 ұпай “3”-20-15 ұпай
  • “4”-25-20 ұпай “2”-15-0 ұпай

  • ІІ. Үй жұмысын тексеру.
  • Үй тапсырмасы: “Құрақ”. “Құрақтың түрлері”. «Бір айналым сәт» стратегиясы арқылы үй тапсырмасын сұрап, қорытындылаймын.
  • «Бір айналым сәт» стратегиясы.
  • Оқушылар үйге берілген тапсырмалар бойынша шеңберге тұрып, бір-бірін жалғастырып, тігіп келген жұмыстарын қорғайды.
  • ІІІ. Жаңа сабаққа ену.
  • Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларды сыни ойландыру мақсатында бейнеролик арқылы жіппен жұмысты көрсетіп, ақпарат беру. “Миға шабуыл” түрткі тапсырмасын беремін.
  • (Оқушылар бейнероликтен көргендері бойынша өз пікірлерін ортаға салады. )
  • Тақтаға күннің жадын сабақтың тақырыбын жазамын.
    • Жіппен бейнелеу тәсілі \изонить\ - жіптерден жасалған дизайндардың әр түрі. Жіппен бейнелеу тәсілі көптеген қызықты өрнектер ойлауға мүмкіндік туғызады. Бұл өмірде шығармашылықты көзбен мөлшерлей білуді, қолдың еңбегін бейнелеуді, эстетикалық талғамды талап етеді.
    • Англияда XVI ғасырда пайда болған Англия ойшылдары ілгектеп бекітудің тәсілін ойлап тапты. Олар ағаш тақтайшасына шеге бекітіп оған жіпті кереп ілуді, үй тұрмысына әсемдік бұйым етіп жасауды білді. Бұл техниканы ойлап тапқанГ.А.Баницкий мулина, тігін және машина жіптерін пайдаланып, қол құралдарына қайшы, циркуль, сызғыш, қарындаш қолданған.
    • Изонить тәсілімен суреттемелер, бейнелеу тағы көптеген заттар жасауға болады. Бұл тәсіл қиын болмағанымен, жасаушы адамнан ұқыптылықты, тәртіпті, шыдамдылықты талап етеді.
  • ІV. Сергіту сәті
  • («Көңілді күн» әні бойынша видеоролик арқылы сергіту)
  • V. Сарамандық жұмыс
  • (Сарамандық жұмыстың жасалу ретімен таныстырып, жасалу схемаларын екі топқа таратамын.)
  • Жұмыстың жасалу реті
  • Қатты қағазға бұрыш жасап, сызып, әр бөліктерді бірдей етіп бөлеміз, нүктелерді инемен түйреуішпен тесу керек, жіпті инеге өткізіп, схема бойынша жүргіземіз.
  • Циркульмен шеңбер жасау үшін сызбасын алып, тең бөліктерге бөліп белгілеп, нүктелерді инемен тесіп, инеге жіп өткізіп сызба бойынша фигура шығарамыз.
  • Жұмыс барысында түс үйлесімді болуына ерекше көңіл бөлу керек. Әр
  • түстің өзіндік ерекшелігі бар. Мысалы, ақ түс – пәктік, тазалықтың белгісі,
  • сары түс – байлық, молшылықтың белгісі, көк түс – бейбітшіліктің белгісін
  • білдіреді.
  • VІ. Постер қорғау. ( Сарамандық жұмыс жасалып болғаннан соң, екі топ оз жұмыстарын қорғайды.)
  • «Соңғы сөзді маған қалдыр» стратегиясы бойынша бақылаушылар сойлеп, топты өзара бағалайды.
  • Рефлексия «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
  • “Бүгінгі сабақтағы көңіл күйім” .Смайликтер тарату
  • “Бүгінгі сабақтан алған әсерім”. Стикерлер тарату
  • «Дана ағашына» рефлексия жапсыру сәті
  • Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақтағы көңіл күйін смайликтер арқылы көрсетеді. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлері жайлы жазып, «Дана ағашына» жапсырады.
  • VІІ. Үйге тапсырма
  • Әр оқушы өз бетінше жіппен бейнелеп,бір композиция құрастырып келу.
  • VІІІ. Бағалау.

жүктеу 0,58 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау