Күні:
Сынып: 5
|
Мектеп:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жандандырылған графика
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.3.1.1- ойын ортасындағы программалау кезеңінде (Лого, Scratch) нысандар мен оқиғалардың анимациясын құру
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Графикалық ақпараттарды өңдеу технологиясын оқушылар меңгереді,компьютерлік графика түрімен және оның классификациясымен, компьютерде кескіндеу жолдарын үйренеді..
Көбі: Гафикалық редактормен жұмыс істеуге, құрал - саймандарын тиімді пайдалануды, үйренеді .
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
|
Жетістік критерийлері
|
Нақты пікір айтуға,басқаның ойын тыңдауға үйренеді.
-Сыныпта диологтік әңгіме өрбиді
-Топпен жұмыс жасай отырып,балалар бір-біріне тапсырмалық жұмыстарда көмектеседі.
Кейбір оқушылар бағдарламалау ортаның қосымша операторларын пайдалана отырып өз жобасын құрады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар таралу және цикл командаларынан құралғанбағдарлама құрылымын сипаттай алады
Пәнге тән лексика мен терминология:
спрайт, айнымалы, алгоритм, блок-схема, анимация
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
… анимация арналған
Анимация жасау үшін келесі программаларды қолдану
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өмір бойы оқу, бірін бірі бағалау,
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 минут
|
Психологиялық дайындық (Әуен естіледі)
Топқа бөлу. Қиындылардан үшбұрыш құрастыру
Оқу іс-әрекетіне қызығушылықты арттыру.
Осы сабақта тиісті көрсетілімдік материалдар (СБ-презентация пайдаланылады.
Қайталау сұрақтары
Миға шабуыл:
1. Көрме дегеніміз не?
2. слайддегеніміз не?
3. презентация дегеніміз не?
4. Презентацияны қандай программамен жасаймыз?
Тірек сөздерді класстерлеу:
сурет
компьютер
графика
Осы сөздердің бір-бірімен қандай байланысы бар деп ойлайсыңдар?
Сабағымыз не туралы болуы мүмкін?
|
Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.
|
Сабақтың ортасы
28 минут
|
Жаңа сабақты түсіндіру
Жұптық жұмыс. Оқушылар бір - бірін бағалайды.
1. Қандай графикалық редакторларды білесіз?
2. Paint графикалық редакторының мүмкіндіктерін ата
3. Paint графикалық редакторы қалай іске қосылады?
4. Түстер палитрасы не үшін қажет?
5. Саймандар панелінің қызметі?
6. Батырмаларға сәйкес олардың қызметтері қандай?
7. Суреттерді сақтау үшін қандай әрекеттер орындау керек?
8. Сақталған суреттерді ашу үшін қандай әрекеттер тізбегі орындалады?
9. Жаңа бет ашу әрекеттерін ата
Бейне таспа көрсету.
І – топ Растрлық графика
ІІ - топ Векторлық графика
ІІІ- топ Фракталды графика
Оқушылар берілген мәтінмен жұмыс жасайды
І. Міндетті деңгей
(5 ұпай)
ІІ. Лайықты деңгей (10 ұпай)
ІІІ. Жоғары деңгей (15 ұпай)
Топ оқушылары өз деңгейлеріне қарап жұмыстар жасайды
(кесте толтырады)
|
Сергіту сәті
Сұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Ойын ойнайық.
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Сөйлеу-речи-speeches
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|