Сабақ: Қазақ әдебиеті
|
Мектеп:№40
|
Күні:
|
Мұғалім: Малибаева С.С.
|
Сынып: 5Т1
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлім атауы
|
Адамгершілік - асыл қасиет
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (он жетінші тарау)
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
А/И1. Әдеби шығарманың композициясы
А/И1.Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу.
Б/С2.Заманауилығы мен жаңашылдығы
Б/С2.5. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау
|
Сабақтың мақсаты:
|
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстырады;
Әңгімедегі кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстырады.
|
Ресурстар
|
http://www.ikitap.kz/audiobook/2230-menin_atim_koja_povr/2230-menin_atim_koja_povr
https://www.youtube.com/watch?v=JQz1_Zi3JO0
|
Бағалау критерийлері:
|
Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра алады, қарама-қарсы суреттеулерді таба алады;
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен байланыстыра алады.
|
Дескриптор
|
Әңгіменің мазмұнын біледі;
Салыстыру жасай алады;
Суреттеулерді таба алады;
Шынайы өмірмен байланыстыра алады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Тілдік мақсаттар:
|
Титықтап, дәйектеме, композиция, сюжет, т.б.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Балаларды отансүйгіштікке, елжандылыққа, еңбексүйгіштікке, шынайылыққа тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет, тарих
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Осы сабақ барысында оқушылар Рower Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолдану
|
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Сабақтың басы
5мин
Сабақтың ортасы
8мин
10мин
5мин
10мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу;
Топқа бөлу: берілген сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді.
1-топ: Кешегі күні бойғы әрекеттен кейін тұяқ серіппей қатып ұйықтап қалыппын.
2-топ: Көзімді ашып алып, қабырға сағатқа қарасам, сегізге он бес-ақ минут қалған екен.
3-топ: Кеше титықтап келіп, сабақ қарауға мұршам болмап еді.
4-топ: Бүгінгі болатын пәндерді сумкама асығыс салып алдым да, мектепке жүгірдім.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.
1-тапсырма. ЖЖ. Салыстырмалы карта.
Орыс тілі сабағы. Анфиса Михайловна Пушкиннің «Қысқы кешін» жатқа сұрап жатқан кезі. Осы үзіндіні оқи отырып, Жантас пен Қожаға салыстырмалы мінездеме беріңдер.
|