Сыныбы
|
Күні
|
Сабақтың тақырыбы
|
Абай Құнанбаев . Қара сөздер «Жиырма тоғызыншы сөз»
|
Мақсаты
|
Абай Құнанбаевтың қара сөздеріндегі тақырыпты ашу, өзіндік ерекшеліктерін талдау.
|
Күтілетін нәтижелер
|
Жиырма тоғызыншы қара сөздің мазмұнын меңгереді, басты идеясын түсінеді. Бесінші қара сөзбен салыстыра отырып, ұқсастықтарын анықтайды. Пікір алмасады,өзгенің пікірін бағалауға үйренеді.
|
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, флипчарттар, маркерлер, Интерактивті тақта
|
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
2 мин.
5мин.
|
Оқушыларды сабақтың мақсаты таныстыру.Бағалау крийтерилерін ұсыну.
Оқушылар 3топқа бөлініп отырады .
Үй жұмысын сұрау.
«Стикерлермен диалог» әдісі арқылы тексеремін.
Абай Құнанбайұлы туралы сұрақтар қойылады, жауап алынады
|
Оқушылар топқа бөлінеді, тыңдайды , дайындалады.
Бір топ екінші топқа стикерлер арқылы сұрақтар кояды. Екінші топ ойланады, сұраққа жауап береді.
|
Тұсаукесер
4 мин
|
Оқушыларға Абайдың бесінші қара сөзін тыңдатамын.( сұрақтар коямын)
- Бұл қара сөзден нені ұқтық?
- Бұрын соңды қара сөздерді естуіміз бар ма?
- Абайдың неше қара сөзі бар?
|
Оқушылар ойланады.
Сұрақтарға жауап береді
|
Негізгі бөлім
20 мин
4 мин
|
3 топқа 3 түрлі қара сөзді бөліп беремін. ( бесінші, жиырма тоғызыншы, он сегізінші қара сөздер
ДЖИКСО әдісі
1 топ- Жиырма тоғызыншы қара сөзді талдайды.
2 топ- бесінші қара сөзді талдайды.
3 топ – он сегізінші қара сөзді талдайды.
1. Қабілеті төмен оқушыларға жеке жұмыс беріледі, ( Семантикалық карта)
2. Дарынды балаларға жеке тапсырма беріледі.
|
Жеке жұмыс.
Топтық жұмыс.
- Әр топ берілген қара сөздерін оқиды.
- Өз топтарының ішінде таймкипер, бақылаушы, хатшы, баяндамашылар міндетін бөліседі.
- Топтық талқыға салады.
- Әр оқушы өз міндетін атқарады ( таймкипер уақытты бақылайды, бақылаушы жағдайды қадағалайды, хатшы мәліметтерді түртіп отырады, баяндамашы басқа топқа барып өз бөлімін баяндайды, сарапшы қорытындысын айтады).
Тапсырманы орындайды, жауап береді.
|
Қорытынды
5 мин
3 мин
2 мин
|
INSERT әдісі .
Бағалауға уақыт беріледі.
Уй жұмысы беріледі. Қара сөзді оқу, түсінгенін айту.
|
-Оқушылар ойланады, өз ойларын дәптерлеріне жазады .
Критерийлер бойынша бағалайды.
Рефлексия парағын толтырады.
|