|
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Tәрбиелік: Дамытушылық: Сабақтың көрнекілігі
|
Дата | 22.05.2018 | өлшемі | 13,05 Kb. | | #16221 | түрі | Сабақ |
| - Диаграммалар
- мен графиктерді
- жасау
- Диаграммалармен графиктерді
- жасау.
- гистограммалардың көмегімен диаграмма жаса
- Дөңгелек диаграммалар жаса
- Oқушыларға Excel-де диаграмма мен график жасауды үйрету..
- Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту
- Mултемедиа,компьютер жөнінде сұрақтар
- Слайдлардан пайдалану ауызша
- жауап беру.
- Орындау технологиясы 1 Сабақтың түрі: Аралас сабағы.
- 2 Сабақтың әдісі: Жаңаша оқу әдісі
- 3 Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту. 4 Сабақты бақылау: Түрлі пед технологиялар арқылы.
- Сабақтың дидактикалық көрнекіліктері.
- Бағалау картатекалары.
- Сабақта қолданылатын техника құралдары.
- Компьютерді – интерактивті тақта
- Сабақтың барысы.
-
- I. Ұйымдастыру кезеңі.
- II. Үй тапсырмасын тексеру.
- III. Жаңа сабақты түсіндіру.
- IV. Компьютерде жұмыс
- VI Қорытындылау.
- VII. Бағалау
- VII. Үйге тапсырма
- Жылы 10желтоқсанда
- Өзбекстан Респудликасы Президненті
- И.А.Каримов
- ПК 18-75 санды "Шет тілін үйрнеу" бойынша
- қаулы қабылданды
- Бірінші электронды кестенің аты қандай және ол қашан жасалған?
- Электронды кестенің басты міндеті не?
- MS EXCEL бағдарламасын қалай іске түсіреміз?
- EXCEL бағдарламасында істі аяқтау?
Электронды кестенің элементтері - Айнаның міндетін панелига ұзату
- Айнаның кеңгейту және кішірейгіш түймеси
- Бағдарламаны жабу түймесі
- EXCEL электронды кестесі, бұрын айтып өткеніміздей мәліметтерді түрлі диаграмма немесе график көрінсінде бейнелеуге де мүмкіндік береді.
- Диаграммалар мен графиктердің түрін алға қойылған мәселенің маңызына қарай таңдайды,яғни оларды таңдау кезінде бірер мақсатты көздейді.
- Айналма диаграммалар.
- Бірер процестің бөлінісін көрсетуге қолайлы болып саналады.
- 1-есеп.
- 6 жұмыртқа,10грамм ас содасы, 250грамм сары май,400грамм құмшекер,500 грамм ұнанн пісірілген торттағы өнімдердің пайыз есебіндегі калориясын табу керек болсын.
- Көмегімен мәліметтердің салыстырмалы сипатын бейнелеу қолайлы.Онда мәліметтер бірнеше қатардан тұруы мүмкін.
- 2-есеп. Мектептегі 5-9 сыныптарда оқитын оқушылардың жинаған макулатура мөлшерін салыстыр.
- Нүктелі диаграммалар
- (графиктер)
- Негізінен бір мәннің өзгеруін бейнелеу үшін қолданылады.мәселен оларды математика және физика сабақтарында функция аргументке байланыстылығын көрсету қолайлы.
- 3-есеп. U=60вольт болғанда , ток күшінің тізбектегі электр кедергісне (формуласы I=U/R) байланысты болуын өрнекте
Диаграмма –оған сәйкес келетін кестемен байланысыты,яғни кестедегі бірер мәліметтің өзгеруі автоматты түрде диаграмаға әсер етіп,диаграмманың көрінісі өзгереді. Диаграммалар жасау үшін - Диаграмма –оған сәйкес келетін кестемен байланысыты,яғни кестедегі бірер мәліметтің өзгеруі автоматты түрде диаграмаға әсер етіп,диаграмманың көрінісі өзгереді. Диаграммалар жасау үшін
- Диаграммалар ұсынысын
- Категориялар-диаграммада кескінделіп жатқан (бағанға немесе жолдағы мәліметтердің аттары жазылады.
- Кейін мәндер маркері, Көлем, Ось, Мәндер шкаласы,
- ОХ категориялар ОY мәндер, Аңыз( Легенда)
- Басқа аттар (Зоголовки)
- Мәліметтер жазылуы( Подписи данных)
- Диаграманы жасау
- үшін төмендегілерді
- біліу қажет.
1.Вирус түрлері нешеге бөлінеді? - 1.Вирус түрлері нешеге бөлінеді?
- а) 1 б)2 в) 3 г) 4
- 2.Антивирустық программа қайсысы?
- а) ARJ, AVP
- б) WINZIP, ARJ
- в) AVP, DOCTOR WEB
- г) WINRAR
- 3.Microsoft Word редакторын іске қосу жолы қандай?
- а) Пуск-Программы- Microsoft Word
- б) Пуск-Басты меню-Стандартные- Microsoft Word
- в) Пуск-Все Программы- Стандартные- Microsoft Word
- г) Пуск-Программы- Microsoft Office
- 4.Терезенің мына бөлігі не деп аталады?
- а) Жұмыс аймағы
- б) Қалып-күй қатары
- в) шегіністер маркері
- г) Меню қатары
- 5.Терезенің негізгі батырмалары қайда орналасқан?
- а) Меню қатарында
- б) Тақырып жолағында
- в) Құрал-саймандар тақтасында
- г) Қалып-күй жолағында
- Диаграммалармен графиктерді
- жасау.
- Сабақ аяқталды
- Назарларыңыз
- үшін рахмет
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|