Сабақ тақырыбы: Куб,тикбулуңлуқ параллелепипед Оқу мақсаты



жүктеу 0,69 Mb.
Дата28.10.2023
өлшемі0,69 Mb.
#44086
түріСабақ
03.02.23 матем


Қисқа муддәтлик режә



Мектеп:

Жетісу облысы білім басқармасының Панфилов ауданы бойынша білім бөлімі»Билал Назым атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Пән:

Математика Тәкшүрүлди:

Бөлім:

Сәньәт

Практикант студенттің аты-жөні:

Нурмухаметова Д.Н.

Күні:

03.02.2023ж.

Сынып:



Сабақ тақырыбы:

Куб,тикбулуңлуқ параллелепипед

Оқу мақсаты:

3.3.2.3 бошлуқтики геометриялик фигуриларниң (тикбулуңлуқ параллелепипед, куб) язмисини тәйярлаш вә уларниң моделини қураштуруш

Сабақ мақсаты:

Бошлуқтики геометриялик фигуриларниң (тикбулуңлуқ параллелепипед, куб) язмисини тәйярлайду вә уларниң моделини қураштуриду.
Балиларни өмлүккә,чидамлиққа,тиришчанлиққа тәрбийәләйду.

Сабақ барысы

Сабақ уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ортасы

Сабақтың соңы


Уюштуруш
Саламлишиш
Психологиялиқ тренинг
Хәйирлик күн достум,
Хәйирлик күн болсун.
Йәттә күнниң һәр күни,
Яхшилиққа толсун!
Бизниң алар баһаримиз,
Пәқәт бәшлик болсун!
Өй тапшурмини тәкшүрәш
41-бәт №2,3
Мавзу
Куб,тикбулуңлуқ параллелепипед
1 1. Фотограф объективниң дәл алдида орунлашқан кубни көрди

Куб сүритидики йейилмидин
тәйярланған дәйли. Йейилмида
А, В, С, D, E, Ғ һәриплири бе рилгән. Һәрипләр кубниң қайси йеқида (сол, оң, жуқурқи,
төвән) болиду? Испатла.

2 Фотограф һәр һәптидә мәктәпкә 5 қетим бариду. Һәр барғинида у
30 балидин фотосүрәткә чүшириду. 4 һәптидә у қанчә балини фотосүрәткә чүшириду?
Шәрти:
1һәптидә-5қ.,30 б
4һәптидә-?б
Йешими:
5*30=150(1һәптидә)
150*4=600(4һәптидә)
Жавави:4һәптидә 600 балини фотосүрәткә чүшириду.
3 Тәңлимиләрни йәш.
у – 165 = 620 + 173
у-165=793
у= 793+165
у=958
954-165=620+173
958=958
800 – х = 870 – 610
800-х=260
х=800-260
х=540
800-540=870-610
260=260
55 · х = 820 – 710
55*х=110
х=110:55
х=2
55*2=820-710
110=110
4 Тирда икки дост чепишмақта. Уларниң һәр қайсиси қанчә пай
жиққанлиғини ениқла.



Әкси бағлиниш:

Өй тапшурмиси:
46-б2т №7,8

Саламлишиш,


Шеирни бирликтә қайтилайду

Кубта орунлашқан һәрипләрни тапиду


Испатлайду

Мәсилә һесапниң шәртини түзиду


Йешимини тапиду
Жававини язиду

Тәңлимидики бәлгүсиз санни тапиду


Жававини тәкшүрәйду

Шәртини түзиду


Йешимини тапиду



Дескрип-тор:
Кубта орунлашқан һәрипләрни тапиду

Вараққа сизип көриду

Испатлайду

Мәсилә һесапниң шәртини түзиду

Йешимини тапиду

Жававини язиду

Тәңлимидики бәлгүсиз санни тапиду



Жававини тәкшүрәйду

Шәртини түзиду

Йешимини тапиду


Дәрислик

Сүрәтләр

Дәрислик

Карточкилар






Баһа:
жүктеу 0,69 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау