Сабақ тақырыбы: Крест жорықтары христиан Еуропа мен мұсылман әлемін неліктен өзгертті?



Дата26.02.2020
өлшемі67 Kb.
#29359
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:

Тарау 6.2A: Крест жорықтары

Мерзімі: Мұғалім аты-жөні, тегі:

Сынып: 7 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Крест жорықтары христиан Еуропа мен мұсылман әлемін неліктен өзгертті?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • 1-4 крест жорықтарының себептері мен салдарын анықтау және оқиғаларды кескін картада көрсету және динамикасын анықтау

  • діннің әлемдік мәдениетке әсерін анықтау, әртүрлі тарихи оқиғалар арасындағы өзара байланысын анықтау

Сабақ мақсаты:

Кресть жорықтарының негізінде Еуропа мен Шығыстағы өзгерістерді анықтау

Сабақ түрі:

аралас

Бағалау критерийлері:

Крест жорықтарының 3 (үш) жағымды (оң) салдарын анықтайды;

Крест жорықтарының 3 (үш) жағымсыз (теріс) әсерін анықтайды;

орын алған өзгерістер туралы қорытынды жасайды;


Тілдік мақсаттар:

Берілген сабақ төменгі тілдік құзыреттіліктерін дамытады:

  • Тыңдалым (аудирование) – видеоматериал көру негізінде практикалық тапсырма орындау барысында

  • Оқылым – практикалық тапсырма орындау кезінде тарихи деректермен және мәтіндермен жұмыс барысында

  • Жазылым – практикалық тапсырма орындау барысында жазбаша жұмыстарын орындау

  • Айтылым - сыныпта (жұпта) талқылау барысында және мұғалім сұрақтарына жауап беру кезінде

Құндылықтарды дарыту:

Басқа елдердің тарихын құрметтеуді дарыту

Пәнаралық байланыстар:

география, экономика

АКТ қолдану дағдылары:

Интерактивті тақтаны қолдану, презентация

Диалогқа және жазуға арналған пайдалы фразалар:

Бірінші себебі болды ..........................

Берілген дерек ....................................................туралы айтады



Маған білу керек сияқтысы мынау...................................…

Бастапқы білімдер:

Христиан дінінің сендіру жүйесі ретінде оқыту.

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңі.

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


6 минут

2 минут


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа дайындық. Оқушылардың сәлемдесуі.

ФБ/Ж. 1 қосымша бойынша үй тапсырмасын орындауын тексеру. Орындалған тапсырмалар бойынша мұғалімнің пікірі. Қалыптастырушы бағалау.

Дескрипторлар.



Оқушы:

  • Кескін картада 1-4 крест жорықтарының бағыттарын анықтайды (жұмыс аяқталған соң өзара бақылау ұйымдастырылады (оқушылар арасында және мұғаліммен)

Бастапқы ынтыландырушы материал БЫМ/К.Мұғалім оқушыларға қолдарын жууын өтінеді.

Сұрақ:

Адамдар әр кезде осылай жасаған ба?

Тазалық (гигиена) қай уақытта еуропа елдерінің күнделікті ісіне айналды?


Дидактика-лық материал

Қосымша 1




Сабақтың ортасы

10 минут


10 минут

5 минут


II. Жобалау

- Сіздердің ойыңызша бүгін біз қандай тақырыпты өтеміз? (оқушылардың болжамдары)

Тақырыпты анықтап дәптерлерге жазу. Сабақ мақсаттарымен танысу.


  1. Тапсырманы орындау (жұптық жұмыс):

Оқушыларға бір-біріне әсер еткен крест жорықтарының себептері бар карточка ұсыныңыз. Сол себептерді жағымды және жағымсыз салдарларға және маңыздылығы бойынша топтастыру қажет. Қалыптастырушы бағалау. Дескрипторлар:

Оқушы:

  • Крест жорықтарының нәтижесіндегі өзгерістерді маңыздылығы бойынша топтастырады.

  • Крест жорықтарының салдарларын жағымды және жағымсыз етіп бөледі (жұмыс аяқталған соң бір-бірін бағалау ұйымдастырылады).



  1. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып крест жорықтарының христиандық Еуропаға және мұсылман әлеміне әсері жайында қорытынды жасаңыз. Жұмыс барысында оқушыларға өздері келісетін 2 жаққа бөлініп тұруына ұсыныс жасап, олардың шешімдерін талқыға салыңыз.

Қалыптастырушы бағалау. Дескрипторлар:

Оқушылар:

  • Крест жорықтарының мұсылман әлеміне әсерін анықтайды;

  • Крест жорықтарының Еуропаға әсерін анықтайды;

  • Крест жорықтарының 3 жағымсыз әсерін анықтайды

  • Крест жорықтарының 3 жағымды әсерін анықтайды (жұмыс аяқталған соң оқушылар өздері таңдаған тақтайшаға барады және өзара бағалау өткізеді).



  1. Ж. Дәптерлерде жұмыс.

«НесебептікрестжорықтарыхристиандықЕуропанымұсылманәлемінеқарағандакөбірекөзгертті?» тақырыбындатарихшыретіндеқорытындыжасау.

Дидактикалықматериал

Қосымша 2

Қосымша 3

Тақтайшалар: «Еуропа көп өзгерді», «Мұсылман әлемі көп өзгерді»

Дәптерлерде жұмыс жасау.



Сабақтың соңы

5 минут


«Үшкезең» стратегиясы:

Оқушыларға сабақ барысында 3 жақсы жасалған әрекетті және әлі де жұмыстарын жақсарту керек екені туралы 1 іс-әрекетті атау керек.



V. Үй тапсырмасы: теориялық материалды қайталау.




Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-ны қолдану

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)


Жұпта жұмыс істеу: қабілеті жоғары оқушылар қабілеттері орташа оқушыларға көмектесуде, ал мұғалімнің үлгерімі төмен оқушыларға көмектесуі.

Бағалау критерийлері, қадағалау, оқушылардың крментарийлері.

Кабинет қаіпсіздік нормаларына сай қамтмасыз етілген, оқушылардың отырысына назар аудару керек.

Сабақ бойынша рефлексия.

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Оқушылардың барлығы оқу мақсаттарына жетті ма? Жоқ болса неге? Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Жоспардан қандай ауытқулар болды және неге?






Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? (сабақ беру мен оқыту жөнінде ойланып көріңіз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не әсер етуі мүмкін (оқыту мен оқу жөнінде ойланып көріңіз



1:

2:

Сыныпта сабақ барысында мен оқушылардың қандай қиындықтарын анықтадым және келешекте сабақтарда неге назар аудару қажет?




Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау