Сабақ тақырыбы 3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері Шамалар. Масса



жүктеу 0,49 Mb.
Дата14.11.2018
өлшемі0,49 Mb.
#19887
түріСабақ



Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:2С

Шамалар және өлшем бірліктері



Сынып: 1 «З»

Мектеп:Жаңаөзен қаласы №21орта мектеп

Мұғалім:Новрузова Шамсия



Қатысқандар саны: 24

Қатыспағандар саны:





Сабақ тақырыбы

1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері

Шамалар. Масса






Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.1 ұзындық/ масса/ көлем (сыйымдылық) /уақыт шамаларын ажыратады; оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдайды, өлшемдер жүргізіп үйренеді.

1.1.3.3 ұзындық: см, дм/ масса: кг/ сыйымдылық: л шамаларының мәндерін салыстырады және шама мәндеріне қатысты қосу, азайту амалдарын орындайды.









Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Масса/ көлем (сыйымдылық) /уақыт шамаларын ажыратады; оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдайды, өлшемдер жүргізіп үйренеді



Оқушылардың басым бөлігі:

Заттың массасын өлшеу үшін таразыны және негізгі өлшем бірлік ретінде килограмды пайдаланады



Кейбір оқушылар:

Таразы-заттың массасын анықтайтын құрал екенін дәлелдейді.








Бағалау критерийлері



1.Заттың массасын анықтайды.

2. Масса/ көлем (сыйымдылық) /уақыт шамаларын ажыратады; оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдардын анықтайды.

3. Шамалардың өлшем бірліктерін ажыратады.

4.Заттың массасын өлшеу үшін таразыны пайдаланады

5.Масса (кг) өлшем бірліктеріне амалдар орындайды.





Тілдік мақсаттары

Таразы






Құндылықты дарыту

Мұғалім мен білім алушы арасындағы ынтымақтастықты арттыру






Бастапқы тақырып

Шаршының, тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшейді




Сабақ барысы





Сабақтың жоспарланған

уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Басталуы
2мин

2мин




Психологиялық ахуал
- Балалар сендер сабаққа қандай мақсатпен келесіңдер?

Мақсатымыз - білім алу

Міндетіміз – еңбектену

Еңбек етіп жұмыла

5- ке қолды жеткізу.

Оқушыларды конфет арқылы төрт топқа бөлемін

«Не үлкен?» ойыны
Алдыңғы білімді еске түсіру.


Конфет

Ортасы

7мин


7мин

1мин


2мин

4мин


5мин

1. «Миға шабуыл» стратегиясы

-Массаны дәл анықтау үшін не істеу керек?

-Өлшеу керек.

-Заттың массасын қандай құралдың көмегімен өлшейміз?

-Таразы.

-Таразыны қайдан кездестіресіңдер?

Жауаптарын тыңдағаннан кейін, төмендегідей анықтама беремін.

Масса — ол шама. Кез келген шаманы өлшеуге болады. Заттың массасын өлшеу үшін таразыны және негізгі өлшем бірлік ретінде килограмды пайдаланады. Таразы — заттың массасын анықтайтын құрал.

2.Оқулықпен жұмыс

Таразының түрлерімен танысады.





3.Топпен жұмыс «Тексеру таразысы» ойыны

Тапсырма: (Белсенді оқу)

Әр топқа әртүрлі массадағы заттарды беріп, кіртастың көмегімен таразыда заттарды өлшеп, массасын анықтауды тапсырамын.

Бақылаушы өлшеу жұмысының дұрыс жүргізілгенін бақылап, нәтижесін айтады.

Нәтижесінде заттың массаларын өлшегенде әртүрлі кіртастарды пайдаланғандарын айтады (1кг,2кг,3кг,5кг).



Дескриптор

а)заттардың массасын анықтайды.

ә)бақылаушы өлшеу жұмысының дұрыс жүргізілгенін бақылайды.

б)1кг,2кг,3кг кіртастарымен заттың массасын өлшейді.



Бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық,


Белімізді жазайық.
Жоғары - төмен қарайық,
Солға - солға түзу түр.
Оңға - оңға түзу түр,
Алға қарайбір адым,
Артқа қарай бір адым
Бойымызға күш жинап,
Бір дем алайық.

4.Жұппен жұмыс «ОЙЛАН – ЖҰПТАС– БӨЛІС» әдісі

Тапсырма: Кіртастардың массасын өсу ретімен айт.

Сандардың өсу реттілін біледі.



«Басбармақ » бағалау әдісі
5. (Ө)Есептеп көр.

1кг+1кг= 3кг+7кг=

5кг-2кг= 10кг-1кг=

8кг-5кг= 4кг+4кг=



«Отшашу» әдісімен бағаланады

6.Дәптермен жұмыс

Жеке жұмыс

Әр қаптың массасын есепте.



«Вербалды» бағалау әдісі.

Саралап оқыту.

Тапсырма





Кіртастар, таразы

Ламинатталған қағаз, маркер



Аяқталуы

3мин


2мин

Рефлексия

«3 таяқша» әдісі. Оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін білу үшін сұрақтар қойып, жауаптарын тыңдау: 


— Заттың массасын анықтайтын құралды ата. 
— Кіртастарындағы сандар нені білдіреді? 
— Массаның өлшем бірлігі не? 


Кері байланыс







Қосымша ақпарат





Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс









Рефлексия

Сабақ/оқу

мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

Қандай болды?

Мен

жоспарланған



саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай түзетулер негіздім және неліктен?






Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.





Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.
2.



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы меніің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?






.
жүктеу 0,49 Mb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау