СМЖ Н. 05-05
Астана қаласы әкімдігінің ШЖҚ “Жоғары медициналық колледж” МКК
Ашық сабақ жоспары
Тақырыбы: Модуль «Жеке адамға қатысты іс қағаздары»
(Өмірбаян, түйіндеме рәсімдеу)
Пәні: Кәсіби қазақ тілі
Құрастырған оқытушылар: Құлмұқанова С.К.
Тақырыбы: Модуль «Жеке адамға қатысты іс қағаздары»
(Өмірбаян, түйіндеме рәсімдеу)
Сабаққа бөлінген уақыт: 80 мин
Сабақтың типі: Тәжірибелік сабақ, жаңа сабақты түсіндіру
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Оқу мен жазу арқылы сыни тұрғыдан ойлауды дамыту, жеке, екеуара, топта жұмыс істеу, пікір алмасу, мәтінмен жұмыс.
Көрнекілік: құжат үлгілері (мінездеме, өмірбаян, түйіндеме), интерактивті тақта(лексико-грамматикалық тест, теориялық мәлімет, кестелер), маркер, электрондық оқулық «Ресми іс қағаздары»
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, қазақ әдебиеті
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Іс-қағаздарымен жұмыс істеуде сөздік қорын толықтыру, сөйлеуге жаттықтыру, сауатты жаза білуге дағдыландыру арқылы жеке адам өміріне қатысты құжаттар рәсімдеу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Іс-әрекет алгоритмі арқылы білім алушылардың шығармашылық біліктілігін арттыру, алған білімдерін әрі қарай дамыта отырып өзіндік ойлауға, мәнерлі сөйлеп, сауатты жазуға баулу.
Тәрбиелік: Білім алушыларды қарым-қатынас жасау әдебіне, тіл мәдениетіне тәрбиелеу, топтасып жұмыс істеу арқылы ұйымшылдыққа, бірін-бірі сыйлауға, ой-пікірін тыңдай білуге баулу.
Күтілетін нәтиже: Білім алушылардың сөздік қоры молаяды, бірлесе жұмыс істеу арқұылы меңгерген ақпараттарды қолдана және жарата білуге үйренеді.
Сабақтың құрылымы (хронокартасы):
№
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт (мин.)
|
1
|
Дидактикалық кезең.
Ұйымдастыру бөлімі.
|
3
|
2
|
Дидактикалық кезең.
Білім деңгейін тексеру.
Өздік жұмыс.
|
24
|
3
|
Дидактикалық кезең (Жаңа тақырыпты түсіндіру)
Оқытушының білім алушылармен жұмысы
|
21
|
4
|
Дидактикалық кезең.
Пысықтау.
Қорытынды бағалау.
Бағалау.
Үйге тапсырма.
Рефлексия.
|
32
|
Сабақтың барысы:
І. Дидактикалық кезең: (3`)
Мұғалім сөзі:
Балалар, қайырлы таң! Сабағымызды бастайық. Мен бүгін сіздермен кездескеніме, бірлесе жұмыс істегеніме өте қуаныштымын. Таңертең тұрған бетте отбасы мүшелеріне, таныстарыңа, достарыңа қандай жақсы тілек, жылы сөз айтқандарыңызды еске түсіріңіздер. Қазір сабақты бір-бірімізге жылы сөз айтудан бастайық. Мен бастаймын:
Ал бүгінгі сабаққа келген қонақтарға не айтамыз?
Қош келдіңіздер! Сіздермен кездескенімізге өте қуаныштымыз.
......
Ендеше алдарыңда жатқан «Көңіл-күй картасын» ашып, өздеріңнің көңіл-күйлеріңізді анықтаңыздар.
Сабақ басталғанда:
Сабақ аяқталғанда:
ІІ. Дидактикалық кезең:
Білім алушыларды топқа бөлу (1`)
Үй тапсырмасын тексеру (20`)
а) І топ – Құжат ұғымы
ІІ топ – Мінездеме
ә) Лексико-грамматикалық тест (қосымша 2)
б) Қатесін тап (электрондық оқулық, мінездеме үлгісі) (3`)
ІІІ. Дидактикалық кезең:
Жаңа сабақ
а) Мұғалім сөзі «Жеке адамға байланысты іс қағаздары» модуліне кіріспе
Сабақтың мақсаттары мен міндеттерін хабарлау (3`)
ә) Ой қозғау (2`)
Оқытушы сөзі: (проектор арқылы сөз көрсетілді, №1 қосымша)
Балалар, кестені мұқият оқып шығыңыздар. Осы кестеге қандай атау берер едіңіздер?
«Жұмысқа қабылдау барысында рәсімделетін құжат түрлері»,...
Осы іс қағаздарының қайсысымен біз жақсы таныспыз?
...
Бүгін біз өмірбаян рәсімдеу үлгісімен танысамыз.
(Сабақ мақсаты айтылады)
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Достарыңызбен бөлісу: |