Аида Әбуқызы Малиновка жалпы орта білім беретін мектептің мұғалімі Шарбақты ауданы Малиновка ауылы Теміржол вокзалына саяхат



жүктеу 72,8 Kb.
Дата04.01.2018
өлшемі72,8 Kb.
#6920
түріСабақ

Аида Әбуқызы

Малиновка жалпы орта білім

беретін мектептің мұғалімі

Шарбақты ауданы

Малиновка ауылы
Теміржол вокзалына саяхат.

(4 сынып)
Сабақтың мақсаты: Пәндік құзыреттілік білімділік: Оқушылардың жаңа тақырып бойынша білімдерің кенейту,, сөйлеу тілдерін дамыту Дамытушылық: Оқушылардың ауызша және жазбаша жұмыс түрлерін жүргізу арқылы ой -өрісін дамыту, ойлау қабілетін, сабаққа белсенділігін арттыру.Тәрбиелік: Оқушыларды мәдениеттілікке, сыпайлыққа баулу, оқушылардың әр түрлі жұмыс түрлерін орындай отырып, қазақ тіліне деген қызығушылықтарын арттыру.

Кілтті құзыреттілік. 1) Ақпараттық құзыреттілік. Біреудің айтқанын, мәтіндегі мәліметті түсіну; 2) Коммуникативтік құзыреттілік. Өз ойын еркін жеткізе алу, сұрақ қойып, жауап алу, қойған сұраққа жуап беру ; 3) Проблемаларды шешу құзыреттілігі. Белгілі жағдаяттарда тілдік дағдыларын пайдалану, тапсырмаларды шешу жолдарын іздеу. Әлеуметтік құзыреттілік. Топта жұмыс істей білуге, бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу. Оқушыларды сыйластық сезімге баулу.



Сабақтың түрі: Саяхат сабағы, Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап , топпен жұмыс,жазбаша жұмыс Сабақтың көрнекіліктері: суреттер, қима қағаздар, сызба сөзжұмбақ шешу, интерактивті тақта,жазбаша жұмыс.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық тренинг.Шаттық шенбер Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, менің айтқанымды қайталаңдар.

Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын. Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!Бір біріңе тілек айтыңдар. Қазір,мына жемістер қиындысы арқылы 3топқа бөлінеміз.

-Сәлеметсіңдер ме, балалар!

-Көңіл-күйлерін қалай?

-Біз қай ауылда тұрамыз?

-Сен қай көшеде тұрасың?

-Көліктерді ата?

Егер басқа жаққа барғын келсе Астана, Қарағанды, Алматы басқа қалаларға қандай көлікпен жетуге болады?


  • Пойызбен

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:

Жаңа сөздерді жатқа сұрау.



ІІІ.Жаңа сабақ:

Саяхатқа шықпас бұрын сабақтың «Алтын ережесімен » танысамыз. өз пікірін ашық айту; жолдасын зейін қойып тыңдау; бірін-бірі бағалау; топ мүддесін жоғары санау; топта тыныштық сақтау;

- Балалар, интерактивтік тақтаға назар аударыңдар. Бұл суреттерде не бейнеленген? (Павлодар, Астана, Алматы қалалар вокзалдарының фотосуреттері)

- Бұл суреттерде вокзал бейнеленген. 


- Дұрыс. Сонда біздің тақырыбымыз не туралы? Сендер қалай ойлайсыңдар? 
- Вокзал туралы. 
- Бұл қандай вокзал? 
- Бұл теміржол вокзалы. 
- Иә, дұрыс.

Мына вокзал сендерге таныс па? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы « Теміржол вокзалына саяхат» Сабақта топпен жұмыс істеп, саяхатқа аттанамыз. Павлодардан саяхатқа аттанамыз.



1 – аялдама: Сөздік қор

Жүрдек пойыз, сапар, баяу, жылдам

Оқушылар дауыстап қайталайды.

1 топ Сөздерден тән дыбыстарды табу.

2 топ Сөз тіркестерден сөйлем құрастыру

3 топ «Жолаушы, жолсерік» сурет арқылы сөйлем құрастыру.



2 – аялдама: Білім

Мәтінмен жұмыс істейміз

1 топ Мәтінді оқып. Сұрақ құрастыру

2 топ Мәтінді мазмұндау

3 топ Мәтін ішінен көмекші сөздерді табу



3 – аялдама:

1 топ Сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастыру

2 топ Септікте тұрған сөздерді табу.

3 топ Сурет бойынша сөзжұмбақ құрастыру


Сергіту сәті Блалалар біз сендермен 3 аялдамадан өттік . 
Сендер шаршаған шығарсыңдар, ендеше сергіту сәтін өткізейік. 
АКТ-ны қолдана отырып сергіту сәтін өткіземіз. 
Қара жорға биін билеп бір сергіп алайық. 
4 аялдама «Ойлап, тап» Сабақты бекіту:

Сіз сапарға пойызбен барасыз.

А) Пойызбен сапар шегудің қолайлы жағы не?

Б) Пойызбен сапар шегудің қолайсыз жағы не?

Үлгі:

А) Пойызбен сапар шегудің қолайлы жағы не?



Пойыз – қауіпсіз көлік;

Пойызда тамақ ішесіз;

Пойызда жолсерік шай береді;

Пойызда ...................................;

Пойызда ...................................;
5– аялдама: Жаңа сөздерді қолданып сөйлемдер құрап айт.

Ұйықтау, әңгімелесу (беседовать), табиғатты көру, жүру, газет оқу, тоқтату, далаға шығу, лас, баяу, жылдам

6 аялдама: Жағдайлық әңгіме құра.

Сен теміржол вокзалына келдің. Не істейсің?

Үлгі:


А) мен вокзалға келдім;

Перронға бардым;

Вагон нөміріне қараймын;

Купеме отырамын

...............................;

...............................;




Сабақты қорыту:

Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Нені білдік?

Нені үйрендік?



Үйге тапсырма: Сұхбат құра.

Бағалау
жүктеу 72,8 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
рсетілетін қызмет
халықаралық қаржы
Астана халықаралық
қызмет регламенті
бекіту туралы
туралы ережені
орталығы туралы
субсидиялау мемлекеттік
кеңес туралы
ніндегі кеңес
орталығын басқару
қаржы орталығын
қаржы орталығы
құрамын бекіту
неркәсіптік кешен
міндетті құпия
болуына ерікті
тексерілу мемлекеттік
медициналық тексерілу
құпия медициналық
ерікті анонимді
Бастауыш тәлім
қатысуға жолдамалар
қызметшілері арасындағы
академиялық демалыс
алушыларға академиялық
білім алушыларға
ұйымдарында білім
туралы хабарландыру
конкурс туралы
мемлекеттік қызметшілері
мемлекеттік әкімшілік
органдардың мемлекеттік
мемлекеттік органдардың
барлық мемлекеттік
арналған барлық
орналасуға арналған
лауазымына орналасуға
әкімшілік лауазымына
инфекцияның болуына
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
саласындағы дайындаушы
ленген қосылған
шегінде бюджетке
салығы шегінде
есептелген қосылған
ұйымдарға есептелген
дайындаушы ұйымдарға
кешен саласындағы
сомасын субсидиялау