Сабақтың мақсаты: Сабақтың түрі: практикалық сабақ



жүктеу 15.78 Kb.
Дата02.03.2018
өлшемі15.78 Kb.
түріСабақ
  • Сабақтың мақсаты:
  • Сабақтың түрі:практикалық сабақ
  • Оқушылардың интернет желісінде жұмыс істеу дағдыларын жетілдіру.
  • Өз бетінше жұмыстануға, ізденуге, іскерлік пен дағдыларын қалыптастыру, алған теориялық білімдерін практика жүзінде пайдалана білу.
  • Оқушыларды топпен жұмыс жасауға, шығармашылыққа тәрбиелеу.
  • Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топтық, жеке жұмыс,
  • Ақпараттандыру технологиясы
  • Сабақтың барысы:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • )
  • ІҮ. Бекіту
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • Сынып оқушыларын екі топқа бөліп, топ басшылары сайланады.Бағалау парағы беріледі. Сабақ соңында топ басшылары топ мүшелерін бағалайды, ал топ басшыларын мұғалім бағалайды.
  • Аты жөні
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Интернет дегеніміз не?
  • Модем дегеніміз не?
  • Провайдер деген не?
  • Web сайт деген не?
  • Интернетте қандай іздеу серверлері бар?
  • Индекстер деген не?

5- тік

  • Кімге бұйырады?

а.Дискет в.Терезе С.Информация Д.Манитор е.Информатика

Жауабы:

  • С.информация

а.Байт в.БИТ с.Код д.КБАЙТ е.мБАЙТ

  • Ақпараттың ең кіші бірлігі?

Д.Бит

  • ЖАУАБЫ:

Информациондық процестерді жүзеге асыратын негізгі құрал

  • А.Монитор
  • В.Дисплей
  • С.Пернетақта
  • Д.Информатика
  • Е.Компьютер

Е.Компьютер

  • Жауабы:

Есептеу құралын жапондықтар не деп атаған?

  • А.Есепшот
  • В.Абак
  • С. Суанпан
  • Д. Серобян
  • Е.Калькулятор

Жауабы:

  • Д.СЕРОБЯН

КОМПЬЮТЕРДІҢ НЕГІЗГІ ҚҰРЫЛҒЫЛАРЫ КӨРСЕТІЛГЕН ҚАТАРДЫ ТАП.

  • А.ЖҮЙЕЛІК БЛОГ, МОНИТОР, ПЕРНЕТАҚТА
  • В. МОНИТОР, МОДЕМ, СКАНЕР
  • С. МОДЕМ, ПРИНТЕР, СЫРТҚЫ ЖАД
  • Д. ЖҮЙЕЛІК БЛОК, МУЛЬТЕМЕДИЯ КОЛОНКАСЫ
  • Е. ПРОЦЕССОР, СКАНЕР,ПРИНТЕР.

Жауабы:

  • А.Жүйелік блок,манитор, пернетақта

КОМПЬЮТЕРДІҢ ЭКРАНЫНА ИНФОРМАЦИЯ ШЫҒАРУҒА АРНАЛҒАН ҚҰРЫЛҒЫ?

  • А. ПЕРНЕТАҚТА
  • В.ПРОЦЕССОР
  • С.ДИСПЛЕЙ
  • Д.ЖЕДЕЛ ЖАД
  • Е.ДЖОСТИК (ТЕРТЕ)

ЖАУАБЫ:

  • С.ДИСПЛЕЙ
  • Интернет дегеніміз не?
  • InterNet
  • inter – «аралық»
  • net, network – «тор»
  • Интернет – компьютерлік желілерді біріктіретін ауқымды желі.
  • Байланыс арналары:
    • кабельдік
    • талшықты-оптикалық
    • спутниктік радиобайланыс
  • Провайдер – қарапайым қолданушылардың Интернетке шығуын қамтамасыз ететін фирма
  • ІІІ. "Мағынаны тану" кезеңі
  • (жаңа сабақты электрондық оқулықпен түсіндіру)
  • ІҮ. Бекіту
  • “Ойға шабуыл” кезеңі (электрондық оқулықтағы тапсырмаларды орындау)
  • “Интернет ГИД” (Интернет желісінде практикалық жұмыс орындау)
  • “Топтастыру” әдісі
  • Интернет
  • ІҮ. Бекіту
  • Интернет мүмкіндіктері (қызмет түрлері, сервис)
  • WWW (World Wide Web) – гипермәтіндік құжаттар.
    • Гипермәтін – әрбір сөзі немесе сөз тіркесі басқа құжатқа сілтеме бола алатын мәтінді айтады.
    • Гипермедиа – ішінде мәтін, сурет, дыбыс, видео болатын активті сілтемелерден тұратын құжаттар.
  • Электронды пошта (e-mail)
  • FTP (файлдарды тасымалдау)
  • Форумдар (жаңалықтар топтамасы, конференциялар, телеконференциялар)
  • Жаңалықтарға жазылу
  • Іздеу жүйелері
  • Чаттар (chat – әңгіме-дүкен құру)
  • Нақты мезгілде сөйлесу
    • ICQ (I Seek You) – жеке немесе топ түрінде сөйлесу,файлдармен алмасу
  • Интернет-телефон
  • Пошталық программалар
  • Outlook ExpressWindows-тың құрамында
  • OutlookMicrosoft Office-тің құрамында
  • TheBat (http://www.ritlabs.com)
  • Мүмкіндіктері:
    • хабарламалар құру, оған файлдарды жалғау
    • хабарламаларды қабылдау және жөнелту
    • хабарламаларды кері жөнелту (forward)
    • көрсетілген мерзім бойынша поштаны автоматты түрде тексеріп отыру
    • адрестік кітапша (контакттар тізімі)
    • хабарламаларды қапшықтарға сорттау
  • Көптеген серверлерде поштамен Web-сайт арқылы жұмыс істеуге болады (Web-интерфейс)!
  • !
  • Іздеу жүйелері
  • Индекстер – интернетті үнемі бақылай отырып, деректер базасын толтырып отыратын робот-программалар.
  • Каталогтар – тәжірибелі мамандардың(гидтер) өз қолымен толтырылатын деректер базасы.
  • кейбір сілтемелер тақырыпқа сәйкес келмейді
  • керектісін таңдап алу қиын
  • сілтемелер каталог тақырыптарына сәйкес келеді
  • сілтемелердің саны әлдеқайда аз
  • www.google.com, www.yandex.ru, www.rambler.ru
  • www.yahoo.com, www.google.com, list.mail.ru, www.yandex.ru
  • Гибридтік жүйелері – индекс + каталог.
  • Интернет ГИД
  • 1 топ. www.rambler.ru іздеу порталына кіріңіз. Іздеу жолында “сайт президента РК” кілт сөзін енгізіңіз. Сайттардың ішінен “Қазақстан-2030” сайтын ашып, оны көшіріп алыныз.
  • 2 топ. www.googl.kz порталына кіріп, іздеу жолына рефераттар кілт сөзін теріңіз. Таңдаған сайттан рефератты компьютерге көшіріңіз.
  • 3 топ. www.rambler.ru іздеу порталына кіріңіз. Іздеу жолында “Салауатты өмір салты” кілттік сөз енгізіңіз. Таңдаған сайттан мақаланы таңдаңыз.
  • 4 топ. www.informatic.kz сайтын адрес жолына енгізіңіз. Ашылған терезеден ұнаған сайтты таңдаңыз да көшіріп алыңыз.
  • Ү. Қорытынды
  • Инсерт әдісі
  • Не білдім?
  • Не білемін?
  • Нені білгім келеді?
  • ҮІ. Үйге тапсырма: п 11.5
  • Мектеп – кеме
  • Білім - теңіз
  • Топпен жұмыс жасап үйренді,
  • шығармашылық
  • қабілеттері артты
  • Оқушылардың білімге
  • деген ынтасы мен
  • ізденістері артты.
  • Электрондық оқулықпен жұмыс жасап үйренді.
  • Оқушылардың өз
  • бетімен жұмыс
  • істеу қабілеті
  • дамыды
  • Жүйелі ойлау дағдысы қалыптасты.
  • Компьютерлік сауаттылығы, теориялық білімдерін практикада қолдана білді.
  • Нәтиже
  • Үйге тапсырма:
  • .
  • САУ
  • болыңыздар

Каталог: uploads -> doc
doc -> Оқушылардың Ғылыми-зерттеу жұмыстарын ұйымдастыру «Оқу жұмысының үш жағы үш мәселеге тіреледі: бірі мұғалімге, бірі құралға, бірі ақшаға»
doc -> Бастауыш сынып мұғалімдерінің кәсіби қызметін ұйымдастыруда әдістемелік жұмыты дамыту жолдары
doc -> Шалдай жалпы білім беру орта мектебінің Ағылшын тілі және орыс әдебиеті мұғалімдері әдістемелік бірлестігінің
doc -> №1 М.Әуезов атындағы жалпы орта мектептің 2015– 2016 оқу жылында дарынды оқушылардың жетістіктері
doc -> Физика-математика пәнінен Ұлттық бірыңғай тестіге дайындаудың тиімді жолы
doc -> «Ғылыми зерттеу мәдениеті» Бастауыш сынып мұғалімі А. Е. Султанова 2015-2016 оқу жылы Түсінік хат
doc -> Сабақтың тақырыбы: Ғарыш дегеніміз не? Сабақтың мақсаты: Ғарыш туралы білу
doc -> Логика әлемі
doc -> Қолдаудың рөлі Дайындаған: Жақсы №1 орта мектебінің
doc -> Жобаның өзектілігі

жүктеу 15.78 Kb.

Достарыңызбен бөлісу:




©g.engime.org 2020
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
Жұмыс бағдарламасы
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
бекіту туралы
қызмет стандарты
туралы хабарландыру
Сабақ тақырыбы
Әдістемелік кешені
Қазақстан республикасы
республикасы білім
титулдық парағы
білім беретін
Сабақ жоспары
Қазақстан облысы
Конкурс туралы
Қазақстан республикасының
жылдарға арналған
мемлекеттік әкімшілік
бойынша оқыту
біліктілік талаптары
Республикасының білім
қойылатын жалпы
мемлекеттік қызметшілері
жалпы біліктілік
жұмыс істеу
ткізу туралы
қатысушыларға қойылатын
қағидаларын бекіту
қатысушыларына арналған
ортақ біліктілік
мамандығы бойынша
денсаулық сақтау
арналған ортақ
конкурс қатысушыларына
пәнінің мұғалімі
Мектепке дейінгі
бағдарламасының титулдық
Республикасы кіметінің
біліктілік талаптар
жұмыспен қамту
мамандығына арналған
мемлекеттік мекемесі
Бастауыш сынып
Республикасы білім
жалпы білім
Конкурс ткізу
мектепке дейінгі
облысы бойынша