Сабақ жоспары
Пән
|
Информатика №61 жоббм кмм
|
Сынып
|
3 Күні: 13-16.09.2021 жыл Жорабеков Е.
|
Бөлім
|
Бағдарламалау
(өтпелі тақырыптар: «Менің отаным – Қазақстан», «Адами құндылықтар»)
|
Сабақ тақырыбы
|
Кейіпкердің қозғалысы
|
Сабақ түрі
|
Жаңа білімді зерделеу сабағы
|
Сабақ мақсаты
|
3. 4. 2. 4. программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру;
3.3.2.2 желідегі ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру;
|
Бағалау критерийлері
| |
Тілдік мақсаттар
|
Білім алушы:
кейіпкердің костюм ауыстыруы үшін циклді қолданады
спрайт әрекеттерін күрделету үшін кірістірілген цикл қолданады
|
Құндылықтар
|
Сабаққа тән лексика және терминология:
Спрайт, костюм, ауыстыру, бағдарламалық код, цикл, кірістірілген цикл, қалау, команда.
Диалогтар үшін пайдалы тіркестер:
… қалауда спрайтқа костюмдер тапса болады
Цикл дегеніміз – …
Кірістірілген цикл деген –….
… үшін, … орындау керек
|
Пәнаралық байланыс
|
Тәжірибелік жұмыс, бір-бірін бағалау барысында академиялық адалдықты сақтау. Сыныптастардың жауаптарын тыңдау арқылы бір-бірін сыйластыққа, этика нормаларын сақтай отырып, объективті бағалауға үйрету.
|
Алдын ала білім
|
Мазмұн арқылы жүзеге асырылады (өнер).
|
Пәнаралық байланыс
|
SCRATCH бағдарламасының интерфейсі, «Контроль», «Движение», «Перо» қалаулар командалары.
|
Сабақ барысы
|
Сабақ барысы
|
Сабақ барысына жоспарланған әрекеттер
С, Т, Ө – сыныппен, топтық және өздік жұмыс,
ӨӨ, Ө – өзін-өзі және бір-бірін бағалау, Ф – формативті бағалау, Д – демонстрация
|
Ресурстар
|
Сабақ басы
2 мин
3 мин
|
(С) Стартер «Жаттығу».
Оқушылардан сұрақтарға жауап берулерін сұраңыз.
Қай қалауда келесі команда орналасқан:
Когда щелкнут
Идти
Сказать
Очистить
Ждать
Повернуть
Опустить перо
Если край, оттолкнуться
(С) Сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен таныстыру, бағалау критерийлерін талқылау.
|
Көрсетілім
(2-9 слайды)
Көрсетілім
(10 слайд)
|
Сабақ ортасы
20 мин
10 мин
|
(С) Жаңа материалды зерделеу (бейне).
Бейнені көрер алдында. Сұрақтар бар парақтарды таратып, сол сұрақтарды оқып шығуға мүмкіндік беру. Берілген сұрақтардың жауабын бейнені көру барысында мұқият естулерін (жазбайды) сұраңыз.
Спрайтқа арналған костюмдарды қай қалауда (вкладка) көріп, таңдауға болады?
Костюмдармен не істеуге болады?
Қай қалауда бағдарлама жазылады?
Қандай цикл қолданылған?
Қай қалауда костюмді ауыстыруға қажет команда орналасқан?
Неліктен акуланың костюм ауыстыратыны басында көрінген жоқ?
Бұл мәселені қалай шешуге болады?
Бейнені көру барысында. Оқушылар тек мұқият көреді және тыңдайды.
Бейнені көріп болған соң – жауаптарды талқылау. №4 сұраққа жауап берілген соң, циклдің түрлерін және кірістірілген циклді айтып өтіңіз.
Бағдарламалық кодқа ерекше көңіл аударыңыз.
(Д) Бағдарламалық кодта өзгерістер енгізуге болатындығын көрсетіңіз, оқушылардан нәтижемін анықтауларын сұраңыз.
(Д) Бағдарламаны кірістірілген циклдің көмегімен қалай күрделендіруге болатынын көрсетіңіз. Бағдарламалық кодты талқылаңыз.
(Ө, Ө, Ф) Бекіту. Тәжірибелік жұмыс.
Тапсырма. Спрайт таңдаңыз. Спрайт егер шет жақ болса итерілетін және әрдайым костюм ауыстыра отырып тоқтаусыз қозғалатын бағдарлама жазыңыз.
|
Көрсетілім
(11 слайд)
Бейнересурс https://www.youtube.com/watch?v=0K48WTfjXnA
Көрсетілім
сұр. 1 - 12 сл
сұр. 3 - 13 сл
сұр. 4 - 14 сл
сұр. 5 - 15 сл
Көрсетілім
(16 слайд)
Көрсетілім
(17 слайд)
Көрсетілім
(18 слайд)
|
Сабақ соңы
5 мин
|
Сабақты қорытындылау.
(К) Сабақ басында белгіленген критерийлер бойынша сабақ мақсатына жету деңгейін бағалау.
(С) Рефлексия «Көңіл күй барометрі».
|
Көрсетілім
(19 слайд)
|
Дифференциация
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасы
|
Оқушыларға мақсатты көмек және қолдау көрсету, тапсырманы орындау кезіндегі жылдамдықтың әртүрлілігі бойынша дифференциация
|
өзін-өзі және бір-бірін, формативті бағалау
|
Активтеудің өзгеруі
|
Достарыңызбен бөлісу: |